Resident Evil 7 – Tam Çözüm
0

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Nis 22 GamerAdmin  

Joe Baker ve Eveline konusuna girmiyorum bile. DLC’lerde zaten bolca fikriniz olacak bu konuda. O sebeple detaya girmek çok bir şey getirmeyecek. DLC’leri oynadığınızda zaten anlayacaksınız neyin ne olduğunu.

Şimdi gelelim oyunun tam çözümüne. Hikâye konusunda dikkatli olmalısınız ki en azından başınız bir sonraki adımda zora girmesin. Oyunda sağ kolunuz envanterinizdeki bıçak, lüksünüz ise edineceğiniz silahlar olacak. Bu şunu size hatırlatmalı; bıçak ile her şeyi yapabilirsiniz fakat silahlar ile gerektiğinde kullanarak paçanızı kurtarmalısınız.

Resident Evil 7 - End Of Zoe DLC

Resident Evil 7 – End Of Zoe DLC

Çünkü oyunda çok az mühimmat var, dediğim gibi çok az da silah çeşidi olduğu için mermileri de akıllıca harcamak hayatınızı kurtarma konusunda önemli bir etmen. O yüzden kafanıza göre oraya buraya sıkmayı denemeyin derim.

Oyun içerisinde farklı birkaç ekipman daha var. Bunlardan bir tanesi “Psychostimulants” denilen bir madde. Bu maddeyi kullandığınızda mekanlardaki görmeden geçtiğiniz mühimmat, enerji gibi şeyleri işaretleyip hızlıca bulabilmenizi sağlıyor. Tabi buna benzeyen bir diğer ekipman “Supplements”.

Bu ekipman ile “Strong Chem Fluid”’i birleştirdiğinizde “Neuro Rounds” dediğimiz bir mermiyi oluşturuyor, eğer ki “Chem Fluid” ile birleştirirseniz de “Psychostimulants” elde etmiş oluyorsunuz. İşte bu gibi değişiklikleri ekleyerek oyunun daha zor ve gizemli olmasını sağlamaya çalışmış Capcom’daki abiler.

Resident Evil 7 - Not A Hero DLC

Resident Evil 7 – Not A Hero DLC

Oyun içerisinde zaten neyi ne ile birleştirip ilerlemeniz gerektiğini sizlere oyun anlatımı esnasında anlatıyor olacağım. Birleştirme durumu söz konusu olduğunda “Combine” cümlesi aklınıza gelmeli. Zaten oyunda envanterinizdeki ekipmanları seçtiğinizde “Combine”, “Use”, “Discard” gibi seçeneklerin olduğunu göreceksiniz. Tabi eski oyunları sevenler ya da bu oyunun taraftarları olanlar zaten biliyor bunları, yalnız Resident Evil 7 ile bu seriye ilk tanışanlar için de önemli bir durum bu anlattıklarım.

Yaratıklar konusunda ise aile bireylerinin haricinde kalanları özetlersem;

Resident Evil 7 - Molded

Resident Evil 7 – Molded

Molded: Bu yaratık ağır hareket ediyor olsa da saldırdığında sağlam enerjinizi götürür. Uzaktan seri bir şekilde saldırmak mantıklı olacağı gibi götüreceği enerjiyi azaltmak için koruma tuşuna basmanız mantıklı olacaktır.

Resident Evil 7 - Molded (Crawler)

Resident Evil 7 – Molded (Crawler)

Molded (Crawler): Bu yaratık biraz sinir bozucu olsa da hızlı hareket eder, dikkatli olup bir boş anında saldırmayı denemelisiniz. Aksi halde enerjinizi hızlıca harcayacağı gibi ölmeniz de olasıdır.

Resident Evil 7 - Molded (Fat)

Resident Evil 7 – Molded (Fat)

Molded (Fat): Bu elemanın şişman olmasına bakmayın, uzaktan saldırarak halletmeye çalışın. Yakınında sizi harcaması an meselesi olabilir.

Resident Evil 7 - Bug Swarm

Resident Evil 7 – Bug Swarm

Bug Swarm: Bu bir bakıma birden fazla uçan böceğin grupça dolaştığı bir düşman türü. Sakın dibine girmeyin, genelde bu sürüyü ancak oyunda parçalarını toparlayacağınız ufak bir lav silahı ile öldürebileceksiniz. Genelde bu düşmanın çıkış yaptığı büyük larva yumurtalarını yok ettikten sonra bunlarla kapışmayı deneyin.

Resident Evil 7 - Flying Bug

Resident Evil 7 – Flying Bug

Flying Bug: Bu düşman ise gruptan ayrı olanı kurt kapar misali tek başına uçan böceklerden. Silahınızı kullanmadan bıçak ile rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.