16.6 C
İstanbul
25 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Soldaki servis masasının rafında duran mermiyi alın, arkanızı dönün ve devam edip soldaki sandalyenin üzerinde duran “Chem Fluid”’i alın, karşınızdaki çiftli kapıdan girin ve buradaki mermiyi de alın. Şimdi geri dönüp düz ilerleyin ve sağdaki duvarın köşesine gelip eğilerek geçitten geçin.

Araya konuşmalar girecek, konuşmadan sonra lavabodaki bitkiyi almayı unutmayın. Şimdi arkanızdaki çiftli kapının kilidini açın ve kapıdan dışarıya çıkın, karşınıza gelen tahta çiftli kapıdan da çıkın ve sola dönüp yolu takip edin. Gelen yaratığı halledin, ilerleyip soldaki asansörün önüne gelin. Eveline hızlıca binecek asansöre ve “S2” numaralı kata inecek. Asansörü çağırıp bizim de “S2”’ye gitmemiz gerekiyor. Asansöre girmeden gelen yaratığı halledip sonrasında girin ve “S2” tuşuna basıp bekleyin.

Resident Evil 7 - Oyunda Eveline'in peşine düştüğünüzde bu tarz çok hayal göreceksiniz
Resident Evil 7 – Oyunda Eveline’in peşine düştüğünüzde bu tarz çok hayal göreceksiniz

Düz ilerleyin ve gelen yaratığı halledin, yolun sonundaki kapıdan girmeden soldaki paletlerin üzerinde duran mermiyi ve arkanızdaki alanda yerde duran plastiklerin içerisindeki bitkiyi alın ve dönüp kapıdan girin. Sola dönün ve yaratığı halledin, düz devam edip duvarda asılı olan demir kutunun içinden bombaları alın.

Sola dönüp çiftli kapıdan girin. Üst kattaki yaratığı öldürün, sola dönüp tüpün yanındaki mermileri alın, şimdi yolu takip edin ve soldaki aradan merdivenleri kullanarak çıkın. Yolun sonundaki kapıdan girin ve basamaklardan inip yolu takip edin. Yolun sonunda soldaki kapıdan girin, tahta kutuyu kırın, “Chem Fluid”’i alın ve arkanızdaki kepenkli kapıyı gerekli aksiyon tuşunu kullanarak açın.

Masanın üzerinde duran 3 adet “Corrosive”’i alın. Şimdi geri dönüp, soldaki ilk kapının önüne gelin ve gerekli aksiyon tuşunu kullanarak “Corrosive”’i kapının üzerinde kullanın. Kapı açıldıktan sonra girin.

Resident Evil 7 - Eveline'in izlememizi istediği video kaset
Resident Evil 7 – Eveline’in izlememizi istediği video kaset

Eveline ile konuşma bittikten sonra geri dönüp kapıdan çıkın. Şimdi Alan ile tekrar görüşecek Mia. Sonrasında sola dönün ve devam edip yolun sonundaki kapıdan girin. Size doğru gelen biri sürünen diğeri ayakta olan yaratığı öldürün. Devam edip basamaklardan inin ve kapıdan dışarıya çıkın. Soldaki çiftli kapı üzerinde “Corrosive” kullanın ve girin.

İçerideki tüm ekipmanları alın ve dışarıya çıkıp soldan yolu takip edin. Gelen 3 yaratığı halledin, Eveline yolun sonunda yine asansöre binecek, bakalım kaçıncı katta olacak bu sefer. Şimdi 3. Katta olduğunu biliyoruz Eveline’in. Asansör geldiğinde binip 3. katı seçin ve bir süre sonra asansörün arızalandığını görün.

Sonrasında kapıyı açıp asansörden çıkın, sağa dönüp devam edin ve soldaki kapıdan girin. Duvardaki yazıyı okuyun, sonrasında Mia tekrar Alan’ı arayacak. Ulaşamayınca bu odadan çıkın, sağdan devam edin ve düz ilerleyip yolun sonundaki kapıdan girin. Devam edip soldaki duvardaki mekanizma üzerinde “Corrosive” kullanın ve bombaları alın. Soldaki kapıdan çıkın.

Resident Evil 7 - Alan'ın Eveline tarafından öldürülmesi
Resident Evil 7 – Alan’ın Eveline tarafından öldürülmesi

Düz ilerleyin ve gelen yaratığı öldürün, sağdaki arada duvarda duran kutu üzerindeki mekanizmada “Corrosive” kullanın ve bombaları alın. Sola dönüp devam edin ve soldaki çiftli kapıdan girin. Sağa dönüp kapıdan girin ve devam edip gelen iki yaratığı halledin. Sağdaki duvarın köşesinde bulunan açıktan dışarıya çıkın.

Şimdi sola dönüp devam edin ve açık kapıdan girip merdivenleri çıkın. Sağdaki kapıdan girin, devam edin ve soldaki kapıdan çıkın. Alan’ın yanına gelin. Sinematikten sonra düz devam edip kapıdan girin ve ilerleyip laptopa yaklaşın, gerekli aksiyon tuşuna basarak sinematiği izleyin. Sanırım bu sahneyi hatırladınız…

Resident Evil 7 - Ethan'ın hapsedildiği yerin kamera görüntüsü
Resident Evil 7 – Ethan’ın hapsedildiği yerin kamera görüntüsü

Sinematikten sonra düz devam edin ve kapıdan dışarıya çıkın. İlerlediğinizde bir adam karşınıza gelecek koşarak ve Eveline onu yok edecek. Sinematikten sonra tekrar Eveline ile karşı karşıya geleceksiniz ve bu kötü kız kaybolduktan sonra soldaki kasetçalarda bir daha kayıt yapın.

Sağdaki kapıdan girin, sola dönün ve demir dolabın kapağını açın ve “Chem Fluid”’i alın. Yolu takip edip devam edin ve asansörü şimdilik pas geçip karşınıza gelen kapıdan girin. İlerleyip soldaki alana gelin ve masadaki mermileri alın. Şimdi geri çıkıp asansörün önüne gelin, gerekli aksiyon tuşuna basarak asansörün kapılarını açın.

Aşağı atlayarak soldaki merdivenleri tırmanın, sola dönüp ilerleyin ve aralıktan atlayın. Düz ilerleyip sağdaki masanın üzerinde duran “Psychostimulants”’ı alın, ilerleyip soldaki bilgisayarın önüne gelin ve gerekli aksiyon tuşuna basıp kameraları kontrol edin. Ethan’ı göreceksiniz, sonrasında kontrol sizden çıkacak.

Resident Evil 7 - Anahtarını bulmanız gereken kaptanın dolabı
Resident Evil 7 – Anahtarını bulmanız gereken kaptanın dolabı

Kontrol size geçtiğinde devam edin ve basamaklardan inin, sağdaki aradan girip yolun sonundaki solda bulunan ve üzerinde “Captain’s Cabin” yazan kapıdan girin. Koltuğun üzerinde duran mermileri alın, soldaki masanın üzerinde duran “Ship Map” adlı haritayı alın, sağdaki masanın üzerinde duran “Lug Wrench”’i alın.

Dolabı şu an açamıyoruz o sebeple buradan çıkmanız gerekiyor. Şimdi düz devam edin, “4F” yazan yere geldiğinizde soldaki dolabın kapağını açın ve bitkiyi alın, sağdaki aradan ilerleyin, basamaklardan inin ve yerdeki “Antique Coin”’i alın.

Merdivenlerden geri çıkıp devam edin ve soldaki asansörün kapısını gerekli aksiyon tuşu ile açın. Atlayıp sağda yerdeki kapağı “Lug Wrench”’i kullanarak açın. Şimdi açılan yerden inin ve arkanızda iki kısım olacak. Yukarısı ve aşağısı. Yukarısı “2F” katı, aşağısı ise “1F” katı. Önce “2F” katını keşfedelim.

Şimdi bu katta 2 adet şişko yaratık var, o yüzden dikkatli olun. Sola dönüp ilerleyin ve şişko yaratığı gördüğünüzde hızlıca sağdaki kapıdan girin. Mikro dalganın içerisindeki “Chem Fluid”’i alın, masadaki mermiyi de alın. Tahta dolabın içindeki bitkiyi alın, sonrasında dışarıya çıkın ve sağdan devam edip yolun sonundan sola dönün, soldaki çiftli tahta kapıdan girin.

Masanın üzerindeki bombayı alın, soldaki raftan mermileri alın, sağa dönüp ilerleyin ve koltuğun solundaki servis masasının alt rafında duran vazoyu kontrol edin, “Antique Coin”’i alın. Soldaki kapıdan girin, buradaki bulmaca ise sağda ve soldaki tabloları aynı şekilde düzeltmek. Bunu yaptıktan sonra raftaki kasanın kilidi açılacak ve içinden “Corrosive”’leri almanız gerekecek. Sonrasında buradan çıkın ve sağa dönüp hızlıca koşarak karşınıza gelen kapıdan girin. Merdiveni tırmanıp sağda yerde duran mermileri alın.

İlgili Yazılar

Main Scenario: Letter From Silent Heaven

GamerAdmin

Mafia-2 Joe’s Adventures – Tam Çözüm

GamerAdmin

Dead Island – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku