Sub Scenario: Born From A Wish
0

Sub Scenario: Born From A Wish

Oca 03 GamerAdmin  
Sub Scenario: Born From A Wish - Maria ile başladığımız yer.

Sub Scenario: Born From A Wish – Maria ile başladığımız yer.

Evet aynı oyunun “Sub Scenario: Born From A Wish” adlı ikinci senaryosunun anlatımıyla karşınızdayım. İlk senaryodan tanıdığımız Maria bu sefer ana karakterimiz oluyor.

Oyunda çok farklı bir hikâye ile başlayıp, bitip sonrasında ise ana hikâyeye yelken açıyor Maria. Çok garipsemedim açıkçası, Hideo Kojima burada da hünerini göstermiş.

Anlatımım da her noktayı az çok size açıklamaya çalışacağım, fazladan mermi veya enerji gibi şeyleri de yazacağım fakat bilmelisiniz ki oyun ana senaryodaki kadar uzun değil.

Sub Scenario: Born From A Wish - Maria'nın modellemesi güzelmiş.

Sub Scenario: Born From A Wish – Maria’nın modellemesi güzelmiş.

Neyse geçelim oyunun anlatımına…

Maria bir odada elinde silahıyla birlikte aynanın karşısında bir monolog döndürüyor, sinematikten sonra ise sağa dönüp dolabın rafından “Revolver Bullets” adlı mermileri alın.

Arkanızı dönüp sağdaki gardırobun solunda kapıya yakın yerde duran “Health Drink” adlı enerjileri alın ve sonrasında soldaki kapıdan çıkın.

Sub Scenario: Born From A Wish - Oyundaki meşhur pavyon.

Sub Scenario: Born From A Wish – Oyundaki meşhur pavyon.

Sola dönüp düz ilerleyin ve sağdaki kare motifli kapıdan girin, bar sandalyesinin üzerindeki “Health Drink” enerjisini ve “Chinese Cleaver” adlı kasap bıçağını alın.

Şimdi sağa dönüp üzerinde “Heaven’s Night” yazan neon ışıklı duvarın sağındaki kapıdan dışarıya çıkın. Merdiven basamaklarından inin ve sağ dönüp yolun kapalı olduğu yeri kontrol edin.

Sona geldiyseniz sola dönüp “Carroll St.” yönünde ilerleyin soldaki kaldırımdan devam edin. Karşınıza kırmızı renkli bir tır gelecek, basamak kısmındaki “Health Drink” adlı enerjiyi alın ve devam edin.

Sub Scenario: Born From A Wish - "Chinese Cleaver" adlı silahı alın.

Sub Scenario: Born From A Wish – “Chinese Cleaver” adlı silahı alın.

Yol sonunda üç yol ağzına geleceksiniz, sağa dönüp arabanın arkasındaki “Revolver Bullets” adlı mermileri alın, soldaki kaldırıma geçin ve arkanızı dönüp düz devam edin.

Yol sonunda üç yol ağzına geleceksiniz, şimdi sağda bir ucu açık yol ve “Saul St.” adlı sokak var. Buralarda mermi ya da enerji yok, “Saul St.” ve ucu açık olan sokak kapalı.

O sebeple düz devam edip karşı kaldırıma çıkın sola dönüp kaldırımdan düz ilerleyin. Bu güzergâh “Munson St.” Üstü, şimdi sağdaki ara kapalı, o yüzden “Katz St.” adlı sokağa gidin.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.