Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm
0

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Nis 04 GamerAdmin  

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Evet sonunda çıktı! Çıktı ama eskisinden yine büyük fark ve senaryolarla! Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm yazımla hadi başlayalım.

Bilemiyorum Capcom’un bir motoru birden fazla oyuna yedirmeye çalıştığında ki zihniyeti ne zaman değişecek bilinmez ama bari şu eski oyunları hakkını vererek “Remaster” etsen emin ol ki herkes daha fazla heyecanla oyunu almak ister. Nedir bu Shinji Mikami öfkesi! Adamı silmek için kafasına göre Resident Evil serisini parçalamaya çalışmak kendi ayağına sıkmaktır. Zaten bunu yıllardır dile getirdiğim Resident Evil 4 oyunu ile ayyuka çıkartmıştı Capcom.

Neyse gelelim oyuna. Oyunda ara sahnelerden sonra evimizde ayaklanıyoruz. Şimdi rüyadan uyandıktan sonra masanın üzerinde duran masa takvimine göz atın. Sonrasında kafanızı sola çevirip kırmızı ışığa basın ve soldaki duvarda asılı olan yazıyı okuyun. Bir diğer yanındaki fotoğrafa da göz atın. Sonrasında etrafınıza bakının ve holden ilerleyip soldaki masanın üzerinde açık pizza kutusunun yanındaki notu okuyun. Brad Vickers hakkında bilgiler edineceğiz. Şimdi arkanıza dönün ve kitabın üzerindeki notu da okuyun.

Notu okuduktan sonra sola dönüp buzdolabına ilişin. Bakalım içinde ne var. Baktıktan sonra sağa dönüp kapıyı gerekli aksiyon tuşu ile açın. İlerleyin ve yine kırmızı ışığa doğru hamle yapın ve ışıkları gerekli aksiyon tuşu ile açın. Geldik yine ara sahnedeki olaya. Jill musluğu kapatıp arkasını döndüğünde kontrol yine bizde olacak. Ekrana gelen yazı ise “28 Eylül 20:07 – Raccoon Şehri”, aslında ilk oyunda bu “Eylül 28, akşamüstü” şeklinde geçiyordu. Ah Capcom ah! Kapıdan çıktığınızda telefon çalmaya başlayacak. Telefon yatağınızın ayak ucundaki sofada yer alıyor. Telefonu açın ve Brad Vickers ile konuşmaya başlayın. Brad bize hızlıca bulunduğumuz yerden çıkmamızı söylese de olayı anlamaya çalışan Jill Valentine daha ne oluyorsa ilk sahnede Nemesis adlı karakter ile karşılaşıyor.! (Bu ilk oyunun 45. Dakikasından sonra oluyordu! Siz düşünün artık! Takdir sizin.)

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Resident Evil 3 Remake : Jill Valentine ile Raccoon City sokakları…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.