Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm
0

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Nis 04 GamerAdmin  

Sağdaki ofise girin ve yerdeki zombiyi öldürün, masanın üzerindeki tabanca mermisini alın ve kasaya ilişip şu şekilde bir açma girişiminde bulunun; “9 Sol, 15 Sağ, 7 Sol”. Açılan kasadan “Hip Pouch”’u alın, envanter boyutunuzu büyüttünüz şu an. Buradan çıkıp uzun masanın diğer tarafına geçin ve masanın üzerinde duran “Sept. 20 Arrest Report” yazısını okuyun.

Buradan da çıkın, sağa dönüp gelen iki zombiyi de haklayın ve düz devam edip merdivenlerden çıkmadan önce sağdaki araya girin, kapıdan içeriye girin. Sehpanın üzerindeki “Internal Memo”’yu okuyun, arkanızdaki dolaptan otomatik silah mermisini ve kırmızı bitkiyi alın. Arkanızı dönüp duvara yaklaşın ve ışığı yakın. “Dark Room” yazan yere girin ve fotoğraf makinesini inceleyin.

Buradan çıkın ve dışarıda merdivenleri kullanarak ilerleyin. Üst kata geldiğimizde ise Tyrell bizimle iletişime geçecek, sonrasında bir kat daha çıkmamız gerekiyor. Merdivenleri takip ederek çıkın, paletin üzerindeki “Safety Deposit Key”’i alın, devam edip kutuyu parçalayın ve kutudan çıkan otomatik silah mermisini alın, dolaba ilişin ve şifreyi ise şu şekilde yapın; “D-C-M”.  Açılan dolaptan otomatik silah mermisi çıkmış olmalı, alıp şimdi bir kat inmemiz lazım.

Bir kat indiğinizde polis üniformalı zombi saldırmaya çalışacak, kurtulup hızlıca devam edin ve sağda “2F” yazan yerden girin ve kapıdan da girip bankın üzerinde duran “Note to a Friend” yazısını okuyun. Raftan yeşil bitkiyi alın, kilitli dolaba ilişin ve şu şekilde şifreyi girin; “C-A-P”. Açılan dolaptan “Flash Grenade”’i alın.

Şimdi buradan geri çıkın ve merdivenleri kullanarak en alt kata inin, devam edip üzerinde “West Office” yazan yere geldiğinizde karşınızda “Lickers”!  Ses üzerine size saldırabiliyor fakat etrafınızda zombiler var ise en büyük zaafı öldürdüğünüzde bir daha gelememesi. O yüzden sağlam birkaç pompalı ya da asit bombası ile işi hızlanacaktır.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm - İlk çıkan 1999'daki oyuna atıfta bulunan resim.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm – İlk çıkan 1999’daki oyuna atıfta bulunan resim.

Sonrasında “West Office”’in karşısındaki “Safety Deposit Room”’u envanterinizdeki anahtar ile açıp girin. Hemen mekanizmaya ilişin ve şu dolapları açın; “104-106-109”. Sonrasında hızlıca bu dolaplardakileri alın, 104 numaralı dolapta ise “Battery” olacak onu sonra kullanacağız, yan taraftaki bölmede ise dolabın üzerinde duran yeşil bitkiyi de alın ve çıkmadan önce soldaki beyaz tahta üzerinde duran “3F Locker” resmini almayı unutmayın.

Zombiyi atlatın ve hızlıca yine buradan çıkıp merdivenleri kullanarak “2F” yazan yerdeki kapıdan girmemiz gerekiyor. İlerlediğinizde ile merdivenden çıkmadan bir zombi düşecek, onu es geçip devam edin ve kapıdan girdiğinizde yine Tyrell ile birlikte iletişime geçmiş olacağız.

Şimdi duvardaki “Electronic Gadget”’i alın ve envanterinizdeki “Battery” ile “Combine” edin. Şimdi “Detanator” oluştu, artık duvara monte edebilirsiniz. Gelen zombileri hızlıca indirin, mesafeye dikkat edin, toplam 8 adet zombi olacak. Sonrasında ilerleyin ve dolaptaki otomatik silah mermilerini alın, kapıdan girin ve karşınızda yine “Lickers”.

Öldürün ve kutuyu kırıp içerisinden otomatik silah mermisini alın, düz devam edip soldaki kapıdan girin ve ara sahneyi izleyin. Etrafa bakının ve masanın üzerindeki “Flash Grenade”’i alın, kapının solundaki kırmızı bitkiyi alın ve ufak ofise girip masanın üzerindeki “Report on the Mansion Incident” yazısını okuyun, arkanızı dönüp fotoğrafa göz atın. Buradan da çıkın ve sola dönüp açık olan aradan girin, kutu üzerinde kartı kullanın ve otomatik silah mermisini alın. Şimdi geri dönüp kapıdan çıkın ve ara sahneyi izleyin.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.