Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm
0

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Nis 04 GamerAdmin  

Ara sahneler geçtikten sonra üzerinde “Exit” yazan yeşil kapıya doğru koşmaya başlayın. Tabi ne kadar hızlı olabilirsiniz ki? Tekrar kontrol bizden gidecek ve Jill kapattığı kapının arkasına devirdiği dolap sahnesinden sonra düz ilerleyip üzerinde sarı renkli bantlar olan pencereye doğru koşmanız ve dışarıya çıkmanız gerekiyor. Gerekli aksiyon tuşunu kullanarak çıkın ve merdivenlerden inin.

Bir diğer sarı bantlı pencereden içeriye girin. Soldaki aradan ilerleyip ateş yanan yere doğru yaklaşın. Boom! Tekrar Nemesis! Ara sahneden sonra tekrar kontrol bizde ve bu sefer bir başka üzerinde “Exit” yazan kapı var. Düz ilerleyip kapıya yaklaşın. Yaklaşamadınız değil mi? Çünkü patlama ile direk korkuluklara yapıştığınızı inkâr edemezsiniz.

Neyse, merdivenleri kullanarak 2 kat inin, sarı renkli merdiveni gördüğünüzde korkmayın sakın yaklaşın az daha! Yine Nemesis? Bizi ateşlere atıyor gavurun oğlu. Bir kat aşağı düşürüp, üzerimize doğru moloz sürüyor. Kontrol size geçtiğinde hızlıca üzerinde “Exit” yazan kapıya doğru koşmaya başlayın. Jill Topaloğlu olmuş ceylan gibi seke seke ilerleyecek, sonrasında ne hikmetse üst kattaki molozlar Nemesis’in kafasına düşmüş olacak ve şimdilik kendisinden kurtulmuş olacağız.

Sağdaki aradan üzerinde “Liquor Store” tabelası olan dükkâna doğru ilerleyin ve Brad ile birebir karşılaşın. Şimdi Brad ile konuşarak “Cinema” tabelasının önüne kadar ilerleyin. Brad helikoptere bağırmaya başladıktan hemen sonra soldaki aradan kıvrılıp ilerleyin. Tekrar ara sahne ve kontrol bize geçtiğinde “Bar Jack” yazan yere doğru ilerleyin.

Tekrar ara sahne girecek, Brad Vickers’ı geçen bayram harçlığını vermediği ve Covid-19 salgını olduğu için hijyenik olarak kolundan öpecekler. Sonrasında ağır drama sahnesi ve Jill Valentine yine kaçacak ortamdan. Yolu takip edin ve yerde yatan polis cesedinden tabancayı alın. Ara sahneden sonra ilk kurban zombi üzerimize doğru gelecek.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm - Brad Vickers'ı takip ederken.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm – Brad Vickers’ı takip ederken.

Zombi öldürdüğünüzde fazladan madalya ya da puan almayacağınız için bence orada bırakın totoşu. Geriye dönüp yola çıkın ve sola dönüp “Open” yazan tabelaya doğru koşturun. Sürpriz! “Crazy” tabelası düşüyor varmadan birkaç saniye öncesinde. İlerleyip tabelanın altından geçin ve otobüsteki zombiyi es geçip soldaki aradan kapıya ilişin. Kapıdan geçtikten sonra ise yukarıda bir helikopter belirecek ve araba garajına gitmemizi söyleyecek. Devam edip aralık olan kapıdan dalın.

Geldiğimiz yerdeki insan zombi değil. Konuşma geçecek aramızda, amcamızın adı “Dario Rosso”. Önceki oyundan bir adam hatırlıyorum ama adını hatırlamıyorum. Şimdi bu elemana yardım edelim diyor Jill fakat eleman en güvenli yerin treyler olduğunu söyleyip kapıyı suratımıza kapatıyor.

Çok zorlamayın totoş gelmiyor her şeye rağmen. Sola dönüp ilerleyin ve soldaki sarı renkli kapının önünde duran varilin üzerinden tabanca mermisini alın. Sarı kapıdan girin ve sağa dönüp ilerleyin, itfaiye aracının önündeki yıkıntının arasından geçin. Düz ilerleyip garaj girişine gelin ve yolun sonundaki asansörü kullanın.

Zombiler ile kapışmak istiyorsanız bilmelisiniz ki mesafenizi çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Lanet olası aksiyon tuşu zombi üzerinize geldiğinde bassanız dahi çok fazla bir etki etmiyor ve yine de sizi ısırıyorlar! İki zombiyi de haklayıp tekrar asansöre ilişin. Dar alandan geçecek Jill ve ara sahne girecek. Geldiğinizde ise helikopteri göreceksiniz. Yolu takip edin, helikopter bir anda kuyruğundan aldığı darbe ile kontrolünü kaybedip havaya uçuyor. Sizde turuncu renkli bir arabanın dibine düşüyorsunuz.

Kendinize geldiğinizde öcü geliyor yine! Hızlıca arabadaki cesedi atıp kendi binecek arabaya Jill. Burada parmaklarınızı hızlıca kullanmalısınız ki arabayı doğru aksiyon tuşları ile çalıştırmalı, bu olaydan da kendinizi kurtarmalısınız. Terbiyesizin yaklaşmasına gerilmeyin, totoş bizi gırtlağımızdan yakalasa da bir yerden koca arabayı aşağı düşürsek de (Türkiye de olsa taştaş geçerler bizle!) Jill ve Nemesis hayatta!

Ara sahneyi izleyin, yeni bir arkadaş ile tanışacağız; Carlos, Carlos Oliviera. Bize yardım ediyor ve yükleme ekranı giriyor araya. Sonrasında diyaloglar falan.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.