Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm
0

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Nis 04 GamerAdmin  

Bela adam Nicholai.

Beyaz rafların üzerinde duran “Employee Memo” yazısını okuyun, sağdaki karton kutunun üzerinde duran pompalı tüfek mermisini alın ve karşıdaki sarı şeritli kapının kilidini açın. Soldaki kapıdan girin, merdivenlerden inin ve soldaki kutuların üzerindeki barut tozunu alın, gelen yaratığı öldürün.  Düz devam edip soldaki mekanizma üzerinden 2 numaralı “Fuse”’u alın. Şu an sadece 1 tane kaldı ve geri dönüp merdivenlerden çıkmalı, kapıdan girip sağdaki aradan devam edip diğer kapıdan çıkmalısınız. Sağdan merdivenleri kullanarak inin, asansöre binin ve mekanizmayı kullanarak çıkın. Arkanızdaki aradan geçin ve kutuların üzerindeki tabanca mermisini alın, geri dönüp asansöre binin ve karşıdaki aradan geçin, platformdan ilerleyip soldaki mekanizmayı kullanarak asansörü çağırın ve geçip soldaki platforma gelin. Kutunun üzerindeki barut tozunu alın ve sağdaki merdivenden inin. Dikkatli olmalısınız, soldan ilerlediğinizde patlayan kapıdan zombiler, arkanızdaki patlayan kapıdan ise kurbağa surat gelecek. Önce kurbağa suratı halledin. Diğer yerde ise 6 adet zombi olacak. Hepsini öldürdükten sonra ise kurbağa suratın geldiği yerdeki alanda yeşil bitki olacak, zombilerin geldiği yerde ise barut tozları olacak. Şimdi burada 1 numaralı “Fuse”’u da alıp geri dönmemiz gerekiyor. Sarı merdivenden geri çıkın ve platformu geçip diğer asansörü de geçin. Kapıdan girin ve soldaki sarı şeritli kapıdan girin.

Soldaki çiftli kapıdan çıkın ve düz ilerleyip kutuların olduğu yerdeki “Explosive A” tozunu alın, sağdaki yerden inin.  Mesafeyi koruyarak zombileri öldürün, düz ilerleyip soldaki duvarda sigorta kutusuna yaklaşın ve envanterinizdeki tüm sigortaları buraya yerleştirin. Sonrasında elektrik geri gelecek ve asansörü kullanarak çıkmalısınız. Çıktıktan sonra kontrol panelinin arkasına ilişin, yerde bir çanta olacak. Açın ve içinden çıkan “Extended Barrel (MAG)” parçasını alıp envanterinizdeki “.44 AE Lighting Hawk” tabancası ile birleştirin. Sonrasında kontrol paneline ilişin ve gerekli aksiyon tuşuna basın. “Unfinished Activity Log” yazısını okuyun. Ara sahneden sonra Tyrell ile birlikteyiz.

En tehlikeli yaratıklardan “Kurbağa Surat”.

Tyrell’i takip edin ve kapıları açtığında devam edin. Tekrar ara sahne girecek ve Tyrell ölecek. Biz kurtulmuş olacağız. Şimdi yapmamız gereken “Vaccine”’e ulaşmak. Soldaki kapıdan girin ve düz ilerleyip karşınıza gelen diğer kapıdan girin. Sağdaki masanın üzerinde duran “Nest 2 Employee Regulations” yazısını okuyun ve “Nest 2 Map” haritasını alın. Geri dönüp yerdeki yeşil bitkiyi alın ve sağdaki raftan da “High – Grade Gunpowder”’ı alın, düz ilerleyip buradan çıkın. Soldaki aradan merdivenleri kullanarak çıkın. Sağa dönüp ilerleyin ve soldaki aradan yolu takip edin, yolun sonundaki zombiyi öldürüp kutuyu kırın ve pompalı mermisini alın. Yerdeki “Isaac Graves’ Diary” yazısını okuyun.  Buradan geri dönüp sola dönün ve ilerleyip soldaki kapıdan girin. Sola doğru ilerleyin ve soldaki raftan “High – Grade Gunpowder”’ı alın, sağdan devam edip masanın üzerindeki tabanca mermisini alın.

Geri dönüp karşınızdaki sedyenin üzerinde duran “Essay on Vaccine Synthesis” yazısını okuyun, sedyenin arka tarafındaki alana geçin ve monitörü açık olan bilgisayar sistemine yaklaşın. Üzerindeki “Flash Drive”’ı alın. Buradan çıkın ve yolu takip ederek merdivenlerden inin, sola dönüp ilerleyin ve soldaki kapının yanındaki kırmızı monitör üzerinde “Override Key”’i kullanın. Açılan kapıdan girin ve zombileri öldürün, etraftaki “Explosive A”, yeşil bitki ve pompalı tüfek mermisini alın. Merdivenin başındaki masada duran “Shipping Notice”’i okuyun. Sonrasında merdivenleri kullanıp çıkın ve kapıdan girin. Karşınıza gelen mekanizmadan “Culture Sample”’ı alın. Sonra masanın üzerindeki “Weapon Authorization Request” yazısını okuyun. Soldaki masanın üzerinde duran barut tozunu alın ve kapıdan geçip sağdaki masadan tabanca mermisini alın. Şimdi buradan çıkın ve devam edip tekrar diğer kapıdan çıkın. İlerleyip merdivenlerden inin ve sola dönüp yolun sonundaki kapıdan girin. Sağa dönün ve cesedin önündeki “Scientist’s Dying Message” yazısını okuyun. Arkanızı dönüp duvara yaklaşın ve yerdeki kırmızı bitkiyi alın. Tekrar arkanızı dönün ve korkuluklardan sola döndüğünüzde çantayı göreceksiniz. Çantanın içinde ise “Acid Rounds” olacak, alın ve sağdan yolu takip edip yerdeki cesedin solundaki masadan barut tozunu alın, sağdan merdivenlerden inin ve tekrar sağa dönüp ilerleyin. Zombiyi öldürün, sonrasında sağa devam edip çantayı açın. Gerekli olmadığı için almayın. Şimdi arkanızdaki mekanizmayı gerekli aksiyon tuşu ile aktif hale getirin. Sonrasında geri dönüp yeşil ışık yanan monitörde elinizi okutarak kapıyı açın.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.