Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm
0

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Nis 04 GamerAdmin  

Jill kötü bir koku olduğu konusunda mızmızlanacak, merdivenlerden indikten sonra rafların üzerindeki 2 adet “Green Herb”’i ve “Green Herbs: They Work!” yazısını okuyun. Sola dönüp duvardaki “Substation Interna Memo” yazısını okuyun. Şimdi kapıdan giremeyeceksiniz, sola dönüp düz ilerleyin ve yerdeki adamın kucağından “Case”’i alın.

Envanterinize girip “Case”’in üzerine gelin ve “Examine” edin. Gerekli aksiyon tuşuna basarak kutuyu açın, içerisinden “Lock Pick” yani maymuncuk çıkacak. Şimdi sağa dönüp yolu takip edin ve yolun sonundaki kutuyu parçalayıp tabanca mermisini alın. Şimdi geri dönüp kapının üzerinde “Lock Pick”’i kullanmalı ve sonrasında gelecek olan ara sahneyi izlemelisiniz.

Ara sahneden sonra hızlıca “Green Herb” kullanabilirsiniz ki bu parazit durumundan kurtulasınız. Şimdi düz ilerleyin ve ilk soldan girip devam edin, yolun sonundan sola dönün ve düz ilerleyip gerekli aksiyon tuşu ile ilk şalteri kaldırın. Arkanızı dönüp yaratıkları öldürün ve düz ilerleyip yolun sonundan sağa dönün, ikinci şalteri de kaldırın.

Şimdi geriye dönüp sola dönün ve ilk soldan girip düz devam edin. Yolun sonundan sola dönün ve yolun sonuna geldiğinizde yine sola dönün. İlerlediğinizde soldaki araya girip yolun sonundaki üçüncü şalteri de kaldırın. Geriye dönüp üzerinde “High Voltage” yazısı olan kapıdan girin, merdivenlerden çıkın, yerde bulunan “Chad’s Note”’u okuyun.

Kutuyu kırıp tabanca mermisini alın, sağdaki aradan devam edip merdivenden inin. Sola dönüp düz devam edin, yolu takip edin ve yolun sonundaki dördüncü şalteri de kaldırın. Şimdi geri dönüp düz ilerleyin ve üçüncü soldan girip devam edin, yolun sonundan sağa dönüp yolu takip edin ve dışarıya çıkın.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm - Bizi bekleyen helikopter.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm – Bizi bekleyen helikopter.

Şimdi devam edip merdivenlerden çıkın ve yolun sonundaki kapıdan girip ara sahneyi izleyin. Şimdi sağa dönüp kapıdan çıkın, bu sırada Carlos ile iletişime geçecek Jill. Şimdi elimizdeki maymuncuk ile kilitleri açabileceğimiz için merdivenlerden indikten sonra açamadığımız dolabın kilidini envanterinizdeki maymuncuk ile açın.

Çıkan tabanca mermisini alın ve geri dönüp soldaki araya girin ve turuncu kapıdan çıkın. Yolu takip edin, kapıdan çıkıp soldaki aradan ilerleyin ve karşınızda Nemesis! Şimdi Nemesis ile kapıştığınızda özellikle “Hardcore” zorluk derecesinde, Nemesis üzerindeki kalbine yakın olan alete ateş ederek zaafını kullanabilir, sizinle ilk karşılaşmasında ise üzerinden düşürdüğü “Supply Case”’leri alıp hızlıca oradan uzaklaşabilirsiniz.

Bu kutularda bazen bir silah parçası ya da mühimmat gibi şeyler çıkıyor. Tavsiyem elden geldiğince Nemesis’i bayıltmanız. Şimdi karşınıza gelen Nemesis’i bayılttıysanız üzerinde kutudan “Extended Magazine (Handgun)” parçası çıkacak. Tabi öncesinde envanterinizde bu kutuyu “Examine” etmelisiniz. Şimdi bu parçayı tabancaya “Combine” edin. Tabancanız daha fazla mermi alıyor olacaktır.

Düz ilerleyin ve yolu takip edin, karşınıza gelecek zombileri es geçip sağdaki merdivenden çıkın, yanındaki tabelada “Garage 88” yazan kapıdan girin. Yola devam edin ve Carlos ile yine bağlantıya geçecek Jill. Kırmızı kapıdan çıkın, karşınıza gelen kilitli dolabı maymuncuk ile açın, sonrasında soldaki kapıdan çıkmadan isterseniz bir kayıt yapın.

Fazlalıklar varsa büyük sandığa bırakın. Alabildiğiniz kadar mühimmatı yanınıza alın. Mermi tozlarını birleştirebilirsiniz mesela. “High-Grade Gunpowder” ile “Gunpowder”’ı birleştirirseniz pompalı tüfek mermisi olur, eğer iki normal barutu birleştirirseniz ise tabanca mermisi olur. İleride karşılaşacaksınız ama “Explosive A” tozu ile “Explosive B” tozu karışımlarından 3 farklı mühimmat elde edeceğiz.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.