Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm
0

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Nis 04 GamerAdmin  
Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Resident Evil 3 Remake : Resident Evil 2 Remake’den farkı yok!

Şimdi Carlos’u takip edin ve metroya kadar gelip bu sefer de trenin içerisindeki “Mikhail Victor” ile tanışın. Carlos ve Mikhail U.B.C.S. (Umbrella Biohazard Countermeasure Service – Şemsiye Biyolojik Tehlike Önleme Hizmeti) takımından. Kendilerinin sivilleri kurtarmak için burada olduğunu söylüyor ve sonrasında ise görülüyor ki Mikhail yaralı. Mikhail Jill’den yardım istiyor ve Jill’de yardımı kabul ediyor. Ara sahneden sonra arkanızı dönüp dışarı çıkın, sonrasında bankın üzerindeki notu okuyun ve sağdaki aradan ilerleyip yola devam edin. Soldaki gazete büfesinde yer alan yazıyı okuyun, sağdaki merdivenlerden çıkın ve Carlos ile telsiz konuşmasına şahit olun. Bu arada yola devam edip diğer merdivenlerden çıkın, merdivenlerin başına geldiğinizde en sağda kutunun üzerinde duran “Green Herb”’ü alın, soldakini de alın ve kutunun üzerinde duran iki adet “Gunpowder”’ı da alıp üzerinde sarı bant olan kutuyu “Knife” ile kırın. Kutudan bir adet “Red Herb” çıkacak, alıp envanterinizdeki bir adet “Green Herb” ile “Combine” edin. Bunu hemen kullanmayacaksınız.

Şimdi enerji konusunda size, özellikle ilk defa seriyi oynayan yeni oyunculara bilgi amaçlı, ama bu oyunun tüm serilerini oynayanlar içinse eski bir bilgiyi tazelemekte yarar var. Enerji konusunda yeşil bitkiler %25 enerji verir, 2 adet birleştirilmiş yeşil bitki %50, 3 adet birleştirilmiş yeşil bitki ise %75 enerji verir. Fakat bu farklı bir durumdan kurtarmaz, mesela zehirlendi iseniz mecburen “Blue Herb” bulmak zorundasınız. Bir adet mavi bitki ve bir adet yeşil bitkiyi birleştirirseniz, %50 enerji ve zehri ortadan kaldırırsınız. Bir adet kırmızı, bir adet yeşil bitkiyi birleştirirseniz %75 bazen %90 enerji verir. Bazen den kastım ise enerjiniz “Caution” olup da turuncu renkte olduğunda %75, enerjiniz “Danger” olup da kırmızı renkte olduğunda %90 ile size etki ettiğidir. Ama en önemlisi ise Nemesis ile kapışmadan önce yarı ölümsüzlük birleşimini yapmanız. Bu ise bir adet mavi, bir adet yeşil ve bir adet kırmızı bitkiyi birleştirmeniz. Bu en az enerji seviyesinden %100 enerjiye geçişin yanında birkaç vuruşun üzerinizde enerji kaybı yaşatmayacağı anlamına gelir. Bunları bolca saklayıp, elden geldiğince Nemesis kapışmasına ayırmanız olmalı.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Resident Evil 3 Remake : Oyunda ilk kullandığımız tabanca.

Şimdi demir parmaklıklı alandan geçmeden önce solda masanın üzerinde duran bir büyük çanta var ve bu çanta kilitli. Bizde de açacak bir ekipman olmadığı için şimdilik bunu pas geçiyoruz ve yolu takip edip masanın üzerindeki yazıyı okuyoruz. İsterseniz yazıyı okuduktan sonra daktilonun yanındaki kutuya ilişip, kırmızı ve yeşil bitkiyi birleştirdiğiniz karışımı bırakabilirsiniz. Daktiloda ise klasik bir bilgi olarak söyleyeyim, oyunu kaydedebiliyorsunuz. Şimdilik kayıt için bir durum yok, şimdi sağa dönüp ilerleyin ve yarım olan kepengin altından geçin. Milletin etrafta kaçıştığını görüyoruz, bir zombi yanımıza gelecek ama hemen saldırmayın. Biraz açık alana doğru ilerleyin ve üzerinde “Free Delivery” yazan tabelanın olduğu aradaki sokaktan girin. İlerleyip kana bulanmış köşe duvarından sağa dönün, varilin üzerindeki tabanca mermisini alın. Devam edip yerde cesedi emcükleyen zombiye yaklaşmadan önce soldaki aradan çıkan zombiyi oyalayın ve diğer zombiyi de üzerinize çekip aralarından geçin. Demir parmaklıklı kapıdan girip, yolu takip edin. Polis arabasını geçtiğinizde bir oyuncak dükkânı göreceksiniz, kapısına ilişin, burasının da aynı kilit mekanizması ile kilitli olduğunu göreceksiniz, elleşmeyin şimdilik. Sola dönüp yola devam edin ve kırmızı varilin yanındaki tahta kutuyu gerekli aksiyon tuşunu kullanarak bıçak ile kırın, mermi barutunu alın. Düz ilerlediğinizde ara sahne girecek ve Jill Carlos ile konuşmaya başlayacak.

Şimdi aldığımız bilgiye göre baktığımız bir kuleye çıkmamız gerekiyor ama yolumuzun üzerinde alevler var. Bunu aşmak gerektiğinden geri dönüp ilerleyin, zombilerin geldiği ara sahneden sonra biraz mesafe için uzaklaşın ve zombiler kırmızı varile yaklaştıklarında tek mermi ile haklayın. Devam edip sağdaki aradan girin, merdivenlerin yarısına geldiğinizde sağda ışık yanan mekanizmaya bakıp bir el ateş edin. Elektrik kıvılcımları o taraftaki iki zombiyi öldürecek ve merdivenlerden inip sağdaki aradan merdivenleri kullanarak çatıya çıkmalısınız. Geldiğinizde sola dönün, yerdeki kutuyu kırın ve kırmızı bitkiyi alın, geri dönüp yolu takip edin ve yolun sonundaki sarı renkli merdiveni indirip atlayın. Sonrasında yine devam edip soldan merdivenleri kullanın, tekrar sağa dönüp merdivenlerden çıkın ve bu sefer sola dönüp ilerleyin. Karşınıza gelen yeşil kapıdan girin. Yerde yatan cesedin yanındaki masada duran yazıyı okuyun.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.