12.2 C
İstanbul
12 Nisan 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Bir yandaki çekmeceden mermi barutunu alın, arkanızı dönüp ilerleyin ve sağdaki aradan gelen zombiyi öldürün, sonrasında kasayı şu şekilde açın “9 Sol, 3 Sağ, 7 Sol”. Açılan kasadan “Dot Sight (Handgun)” aparatını alıp envanterinizdeki “G19 Handgun” ile “Combine” edin. Tabancanıza hedef özelliği geldi. Şimdi yolu takip edip beyaz kapıdan girin, sola dönüp paletin üzerindeki tabanca mermisini alın.

Arkanızı dönün ve diğer yeşil kapıdan çıkın, devam edip merdivenlerden inin. Sola dönün ve zombiyi bacaklarından vurarak yere indirin. Sağdaki turuncu renkli kapı olan yere gidip kapıdan girin. Sola dönüp ilerleyin, yerdeki cesede dikkat edin, düz devam ettiğinizde size doğru gelen zombiyi haklayın. Sonrasında yerde duran “Fire Hose”’u alın, geriye dönüp sağdaki karşınıza gelen ilk mavi kapıdan girin, ilerleyip sağdaki bir diğer kilitli çantaya göz atın.

Sola dönüp sandalyenin üzerindeki yazıyı okuyun. Biraz daha ilerleyin ve sağdaki mekanizmaya göz atın. Şimdi buradaki elektrik enerjisini tekrar aktif etmemiz ve buradaki bulmacayı çözmemiz gerekiyor. Şimdi geri dönüp buradan çıkın ve ilerleyip yolun sonundaki turuncu kapıdan çıkın.

Zombiler etrafta olacak, aldırmadan onları atlatıp sağdaki aradan devam edin ve “Donut Shop”’a girin. Burada oyalanmadan hızlıca diğer kapısından çıkıp ” Toy Uncle” dükkanının önüne kadar ilerleyin. Sola dönüp soldaki çaprazda olan telli demir kapıdan girip yerdeki itfaiye su mekanizmasına envanterinizdeki “Fire Hose”’u kullanın.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm - Başımıza düşmesine ramak kala olan "Crazy" tabelası.
Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm – Başımıza düşmesine ramak kala olan “Crazy” tabelası.

Düz ilerleyip kapıdan girin, duvardaki rafta duran “Bolt Cutters” adlı aleti alın. Arkanızı dönüp üzerinde “Enormous Box” yazan kapıya ilişin, üzerinde ise “Bolt Cutters” adlı aleti kullanın ve girin. Ara sahneden sonra, eleman ölecek. Sonrasında pompalı tüfek mermisini alıp merdivenleri kullanarak yukarıdaki kapıdan girin.

Merdivenleri kullanarak inin ve kanlı zeminden sağa dönün, yerdeki cesedin sağında duran “U.B.C.S. Suicide Note”’u okuyun. Sol tarafında yerde duran “Handgun Ammo”’yu alın. Geri dönüp düz devam edin, sağdaki alanda duvarda asılı olan “Electrician’s Notice” yazısını okuyun.

Sola dönüp devam edin ve aradaki yoldan hızlı olmamak kaydı ile yavaşça ilerleyin, köpekleri hızlıca öldürmek istiyorsanız solda yerde ark yapan mekanizmaya yaklaştıklarında köpekler bir el ateş etmeniz onların oldukları yerde sersemlemelerine olanak sağlar ve sizde hareket edememelerinden ötürü rahatlıkla öldürebilirsiniz.

Zombileri ise es geçin, zaten diğer taraftalar. Yolun sonuna gelmeden sağdaki telli kapıdan girmeyi daha denemeyin, polis arabasının önündeki tahta kutuyu parçalayın ve “Gunpowder”’ı alın. Şimdi o kapıdan girebilirsiniz, sonrasında sağdaki turuncu kapıyı kullanın.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm - Arasından kıvrılarak geçtiğimiz İtfaiye aracı.
Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm – Arasından kıvrılarak geçtiğimiz İtfaiye aracı.

Şimdi burada sağ tarafta bir, sol tarafta bir ve yukarıda bir olmak üzere toplamda 3 zombi var. Hepsini haklayın. Geldiğiniz yerin sağındaki araya girip dolapları kontrol edin ve birindeki “Gunpowder”’ı alın.  Şimdi merdivenleri kullanarak çıkın ve masada duran “Red Herb”’ü alın. Eğer yanınızda “Green Herb” varsa “Combine” edin.

Şimdi sola dönüp ilerleyin, kapıdan girin ve merdivenin üzerinde duran “Hip Pouch”’u alın. Envanter boyutumuz yükseldi. Şimdi fazla olan ekipman ya da mühimmat varsa sandığa bırakabilirsiniz. Hatta tavsiyem sonraki adım için mermi ve sadece “Green Herb” almanız yeterli ama 1 ya da 2 adet alın. Çünkü gideceğimiz yerde olacak.

Arkanızı dönün ve masada duran “Fax from Substation Chief” yazısını okuyun. Buradan çıkmadan önce söylemeliyim, bir farklı yaratık ile karşılaşacaksınız ve size saldırıp bir parazit bulaştıracak. Bu paraziti yok etmenin yolu ise basit. Tek bir “Green Herb” almanız yeterli. Jill paraziti kusacak ve sizde rahatça hareket edebileceksiniz. Yalnız 4 adet şalteri indirmelisiniz gireceğiniz yerde. Şimdi sağa dönüp devam edin ve kapıdan çıkıp merdivenleri kullanarak inin.

İlgili Yazılar

Sub Scenario: Born From A Wish

GamerAdmin

Resident Evil Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil Remake Jill Valentine

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku