18.6 C
İstanbul
15 Nisan 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Tyrell ile geçirilen son zamanlar.
Tyrell ile geçirilen son zamanlar.

Etrafa bakının. “Tyrant” ve bolca “Beta Hunter”’ları göreceksiniz. Şimdi düz ilerleyip asansöre binin ve çıkın. Gelen zombileri öldürün, yolun sonundaki masanın üzerinde duran çantayı açın ve içinden “Explosive B”’yi alın. Diğer gelen zombiyi de öldürün. Soldaki kapıdan girin ve doktor kılığındaki zombiyi de öldürün.

Şimdi masanın üzerindeki “Expression of Concern” adlı yazıyı okuyun, sola dönüp ilerleyin ve masanın üzerindeki çantadan “Explosive A” tozunu alın. Sağ taraftaki mavi ve yeşil sıvıyla dolu olan tüplerin önünden barut tozunu alın. Sağa dönüp dolaptan gerekli aksiyon tuşunu kullanarak “Liquid-filled Test Tube”’ü alın. Şimdi envanterinizdeki “Antigen Sample” ile “Adjuvant Sample”’ı “Combine” edin.

Elimizde “Vaccine Base” var, bunu sonuçlandırmamız gerekiyor ki işe yarasın. Şimdi geri çıkıp asansörü kullanarak inin. Karşımıza toplamda üç adet “Beta Hunter” gelecek. Dikkatli olun, öldürdükten sonra ortadaki tüpün karşındaki çantada “Explosive B” olacak, alın ve kapıdan çıkıp merdivenleri de kullanarak yolun sonundaki kapıdan dışarıya çıkın. Sonrasında merdivenlerden inip soldaki kapıdan dışarıya çıkın. Sağa dönüp ilerleyin ve sağdaki aradan merdivenleri tırmanıp ilerleyin ve sağdan düz devam edip soldaki kapıdan girin.

Tam karşınıza gelen “Vaccine Synthesis” makinesi üzerinde “Vaccine Base”’i kullanın. Buradaki bulmaca basit, “Mid – High – Low” olacak. Başarılı olduktan sonra pembe renkli bir “Vaccine” almış olacağız. Tabi sonrasında yine baş belası karşımıza geliyor. Eleman bizi fırlattıktan sonra düz ilerleyin ve soldaki havalandırma boşluğundan sürünerek geçin.

Tekrar yakalıyor bizi ama ara sahne giriyor. Kontrolü bize verdiğinde gerekli aksiyon tuşuna basılı tutun, art arda basmayın. İşe yaramaz. Sonrasında ara sahne devam edecek ve asansörle çıkmış olacağız. Etraftaki mühimmat ve gerekli eşyaları toparlayın, büyük sandıktan gerekli ayarlama ve uzan menzilli ile hasarı büyük olan tüm silahları alın.

Hayvanlaşmış bir Nemesis.
Hayvanlaşmış bir Nemesis.

Enerjileri alın ve kapıdan çıkmadan solda duvarda asılı olan “Disposal Center” yazısını okuyun. Sonrasında kapıdan çıkın ve soldaki aradan devam edip çantadaki “Flame Rounds”’u alın. Şimdi Nemesis ile kapışmak yine bir taktiğe dayanıyor. Burada yapmanız gereken yakında iken yüksek hasar veren silahlar ile saldırmak ve yine yanımızdan ayrıldığında Carlos’a kulak verip çıktığı elektrik türbininin üzerindeki kırmızı ışıklı yerlere ateş etmek.

Öldürdükten sonra ise ara sahneyi izleyin, düz devam edip kapıdan girin ve soldaki rafta duran “Weapon Spec Sheet”’i okuyun, sonrasında büyük sandığa ilişin ve şimdi tüm gücümüzle dalma zamanı! Alabildiğiniz kadar enerji ve mühimmat ne varsa alın yanınıza. Sonrasında ise son defa kaydedin. Soldaki kapıdan çıkın. Sola dönüp ilerleyin ve ara sahneyi izleyin.

Ara sahneden sonra tekrar Nemesis! Şimdi buradaki olay şu, siz arkanızdaki büyük mekanizmadan elektrik silahını alıp Nemesis’te kullanmalısınız. İlk vuruşunuz da Nemesis’in kabuk koruması kırılacak. Sonrasında ise kabuğun altındaki yumrulara ateş etmelisiniz ki gücü tükenip olduğu yere yığıldığında hızlıca silindir mekanizmalarını yerine oturtabilesiniz.

Aksi halde tek hamle ile öldürmesi an meselesi oluyor inanın bana. İlk hamle için asla mühimmatınızı boşa harcamayın, kabuk kırıldıktan sonra harcarsınız. Yumruları ise uzun mesafeli silahlar ile etkili bir biçimde yok edebilirsiniz. Sonrasında ikinci safhada kullanacağınız elektrik silahı zaten yok edecek Nemesis’i.

Öldürdükten sonra ise koca deliğin olduğu yere doğru koşun ve sağdaki aradan girip merdivenleri tırmanın. Sola dönüp ilerleyin ve kapının önünde yerde duran “Suspicious Contract Memo” yazısını okuyun, kapıdan girin ve düz ilerleyip diğer kapıdan platforma çıkın. Silindir şeklindeki asansöre ilişin ve elinizi okutarak çıkın. Merdivenlerden tırmanın. İntikam vakti geldi! Ara sahneden sonra Nicholai’ın göğsüne nişan alın ve ateş edin. Ara sahne bittikten sonra da yine ara sahne girecek.

Tebrikler! Oyunu bitirdiniz…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

GamerAdmin

Mafia 2 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku