Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm
0

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

Nis 04 GamerAdmin  
Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm - Baş belası Lickers'lar.

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm – Baş belası Lickers’lar.

Ara sahneden sonra Jill ile kontrol bize geçiyor. Düz devam edin ve soldaki kapıyı açın, düz devam ettiğinizde Carlos ile iletişime geçmeye çalışıyoruz ama nafile. Bankın üzerinde duran “U.B.C.S. New Weaponry Notice” yazısını okuyun, sonrasında etrafınızdaki iki bankta da “Mine Rounds” olacak alın.

Büyük sandığa ilişin ve altında çöp tenekesi işareti olan kaç adet ekipman varsa (Anahtar v.s.) sandığa koyun, sonrasında varsa alabileceğiniz mühimmat ve enerjileri alın. Son olarak kaydedin ve devam edip kapıdan çıkın. Düz devam edip sağdaki araya girin, zombileri öldürün, devam edip merdivenlerden çıkın ve diğer gelen üç zombiyi de öldürüp soldaki arada bulunan sarı renkli merdivenden tırmanın.

Devam edin ve merdivenlerden inip suya doğru yakınlaşın, bankın üzerinde duran tabanca mermisini alın, biraz daha ilerleyin ve diğer bankın üzerinde duran “Clock Tower Brochure” yazısını okuyun, soldaki aradan merdivenleri kullanarak çıkın ve büyük heykelin solundaki kısımda bulunan yeşil bitkiyi alın, devam edip sağa dönün ve kutuyu kırıp yerden kırmızı bitkiyi alın. Şimdi köprünün olduğu yere yaklaşıp merdivenlerden çıkın.

Ara sahneden sonra yine Nemesis geliyor ama kendini suya atıyor. Bu arada Carlos ile bağlantı kuran Jill’i sürpriz bekliyor. Ara sahneden sonra yapacağınız çok zor değil aslında. Sağlam hasar veren silahlarınız Nemesis’in koşu hızına uygun değil, yani uzaktan bu silahların isabeti yok denecek durumda.

Yapacağınız tek şey ise Nemesis yakınınızda iken en büyük hasar veren silahları kullanmak, uzaklaştığında tur atarken de tabancanızı kullanmak. Tabi üzerinize atlamaya kalktığında ise savurma ve kaçma aksiyon tuşu ile kurtulabilirsiniz. Bu arada unutmayın etrafta ekipmanlar ve mühimmatlar var. Ölmeye başladığında korkmayın ara sahne girecek zaten.

Öldükten sonra ise devam edip büyük geçitten girmelisiniz. Sonrasında tekrar ara sahne ve Jill’e virüs bulaştıracak olan Nicholai yine sahnede olacak. Bundan sonra ise Carlos gelip Jill’i hastaneye götürecek ve kontrol Carlos ile bize geçecek.

Trenin patlamasından sonra sağ kalan Jill.

Trenin patlamasından sonra sağ kalan Jill.

Masadaki otomatik silah mermisini alın, buradan çıkın ve bilgisayarların olduğu yerdeki mermiyi de alın. Arkanızı dönüp büyük yeşil çiftli kapıdan girin, 4-5 zombi sizi karşılayacak, halledin ve devam edip otomat makinesine gelmeden sağdaki yerden kırmızı bitkiyi alın ve kapıdan girin.

Sağdan devam edin ve üzerinde yeşil ışık yanan tekli kapıdan girin. Soldaki msaya yaklaşın ve masanın üzerindeki “Tape Player”’ı alın, biraz devam edip telefonun yanındaki masada duran “Nurse’s Journal: Sept. 25” yazısını okuyun, devam edip sağdaki duvarda el resmi olan tablonun altındaki yeşil bitkiyi alın ve devam edip üzerinde yeşil ışık yanan büyük çiftli kapıdan girin.

Burada 5 zombi olacak ve biri kutunun yanındaki sedyede, üç tanesi ayakta ve biri de hemen yerde sağınızda olacak. Halledip kutuyu parçalayın ve otomatik silah mermisini alın. Sola dönüp üzerinde yeşil ışık yanan büyük çiftli kapıdan girin, sağa dönüp merdivenlerden çıkın ve solda üzerinde “Exit” yazan büyük çiftli kapıdan girin.

Devam edip diğer kapıdan girin ve şimdi, düz devam edip karşıdaki kapıdan girmeden sağa dönün ve yolun sonundaki yerden otomatik silah mermisini alın, geriye dönüp üzerinde yeşil ışık yanan tekli kapıdan girin. Burada da zombiler olacak, 5 adet neredeyse, halledin. Sonrasında masanın bilgisayarların olduğu kısma geçin ve masa üstünde olan “Note About a Tape Recording” yazısını okuyun.

Arkanızdaki kasayı ise şu şekilde açın; “9 Sol, 3 Sağ”. Açılan kasadaki “Dual Magazine (Assault Rifle)” silah parçasını alıp envanterinizde gerekli silaha monte edin. Soldaki kapıdan girin ve yeşil bitki ile otomatik silah mermisini alın. Şimdi buradan çıkın ve soldaki araya girip sağdan ilk kırık olan pencereden atlayın.

Ufak rafı kullanarak karşıya geçin ve sağdaki alanda yerde duran “Locker Room Key” anahtarını alın, yerdeki yeşil bitkiyi de alın. Sağdaki aradan sarı renkli bant gördüğünüz aradan girin, sedyenin üzerindeki otomatik silah mermisini alın ve sola dönüp kapının kilidini açıp girin.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.