18.4 C
İstanbul
25 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Şimdi açılan yerden “Dissection Room Key” adlı anahtarı alıyoruz. Şimdi buradan çıkın, gelen iki yaratığı halledin ve düz ilerleyip sağa dönün, soldaki kapıdan girin, sonrasında iki jeneratör olan yere gelin ve soldaki kapıyı “Dissection Room Key” ile açın. Şimdi geri dönüp buradan merdivenlerden indiğiniz yere kadar geri dönün, merdivenlerden çıktıktan sonra sağdaki kapıdan girip sandıkta gerekli ayarlamaları yapın, enerji ve fazladan mühimmat alın.

Hatta “Treasure Photo” nun olduğu yere gidip şöminenin sağ köşesindeki taşı gerekli aksiyon tuşu ile açın ve çıkan “Steroids” enjektörünü alın. Bu enjektör hem enerjinizi tamamen doldurur hem de kas gücünüzü yükseltir. Tabi bir sonraki adımda Jack ile kapışmanız için birebir öneme sahip olacak.

Resident Evil 7 - "Clock Pendulum"
Resident Evil 7 – “Clock Pendulum”

Şimdi şöminenin önünde olduğunuzu varsayarak söylüyorum, tam arkanızdaki kapıdan girin ve devamındaki kapıdan çıkın, ilerleyip sağdaki aradan girin, düz ilerleyip beyaz kapıdan girin ve mühimmat ile mermi alın yanınıza. Tabi varsa da enerji alın derim, isterseniz “Supplements” ile “Chem Fluid”’i birleştirip “Psychostimulants” oluşturabilir, isterseniz de “Gunpowder” ile “Chem Fluid”’i birleştirip “Handgun Ammo” oluşturabilirsiniz.

Tabi “Strong Chem Fluid” ile “Herb”’i birleştirirseniz de “Strong First Aid Med” oluşturarak kritik enerji kayıplarınızda kullanabilirsiniz. Seçim size kalmış. Bu arada daha almamız gereken şeyler olacağı için de ona göre en az 3-4 boş yer bırakın envanterinizde. Şimdi bu odadan çıkın ve soldaki merdivenleri kullanarak inin, soldaki aradan yolu takip edin ve yolun sonunda sağa dönüp, devam edin. Sağınıza gelecek olan beyaz kapıyı atlayıp sola dönün ve boruların yanındaki beyaz demir kapıdan girin.

Şimdi basamaklardan inin ve devam edip diğer basamaklardan çıkın, sağa dönüp jeneratörleri geçin ve kapıdan girin. Rafta duran “Model Shotgun”’ı alın, sola dönüp basamaklardan inin ve sağa dönüp yolu takip edin, soldaki varilin üzerinde duran bitkiyi alın, soldaki duvarın dibindeki tuğlanın üzerinde duran “Strong Chem Fluid”’i alın, sağdaki demir kapıdan çıkın.

Resident Evil 7 - Oyunda kayıt yapmamızı sağlayan "Casette Tape"
Resident Evil 7 – Oyunda kayıt yapmamızı sağlayan “Casette Tape”

Sağa dönüp merdivenleri kullanarak çıkın, sağdaki ilk demir kapıdan girin, polis memurunu kontrol edin, sağdaki demir çengellerin olduğu yerde asılı duran “Chem Fluid”’i alın, isterseniz envanterinizdeki “Herb” ile “Combine” edip “First Aid Med” oluşturabilirsiniz. Sağa dönüp raftaki kutunun içinde duran “Antique Coin”’i alın.

Şimdi burada geri çıkacağız ama sağdan devam etmeyip geldiğimiz gibi “Antique Coin”’leri kullandığımız kafeslerin olduğu salona geri gitmeli, öncesinde bu “Antique Coin”’leri kullanmalı, sonrasında “Model Shotgun”’ı gerekli yerde kullanıp gerçek olan silahı almalıyız. Şimdi buradan geri dönüp büyük salona kadar gelin.

Kafeslerde istediğiniz bir tanesinin üzerinde “Antique Coin”’i kullanın. Soldaki kafes de saldırı gücünüzü, sağdaki kafeste ise defans gücünüzü yükselten bir madeni para var. Seçim sizin, biri daha 3 adet madeni para gerektiriyor, diğeri ise 8 adet. Şimdi masanın diğer tarafında kapısı açık elinde silah tutan heykeli göreceksiniz, yaklaşın, “M37 Shotgun”’ı alın, gerekli aksiyon tuşuna basarak envanterinizdeki “Model Shotgun”’ı kullanın.

Resident Evil 7 - Merdiven mekanizmasının açılması için basmamız gereken düğme
Resident Evil 7 – Merdiven mekanizmasının açılması için basmamız gereken düğme

Şimdi elimizde güzel bir pompalı tüfek oldu, şu an gidip Jack Baker ile kapışabiliriz! Yalnız bir olay daha var isterseniz bunu da halledip aradan çıkartalım. Şimdi üzerinde akrep figürlü olan kapıdan girmeden sağdaki büyük saatin sarkacındaki “Clock Pendulum” nesnesini alın.

Şimdi gitmemiz gereken yer, oyuna ilk başladığımız yemek odası. Oraya kadar gidin, yemek masasının karşısındaki açık alandan girin ve soldaki saatin üzerinde gerekli aksiyon tuşuna basarak envanterinizden “Clock Pendulum” nesnesini kullanın, yerine gelen “White Dog’s Head” heykel başını alın. Şimdi tekrar büyük salona dönün ve soldaki köşede bulunan kapının üzerine gelip gerekli aksiyon tuşunu kullanarak bu heykel başını takın.

Şimdi üst kata çıkın ve soldaki beyaz kapıdan girin, sağa dönüp holü kullanarak ilerleyin ve soldaki kapıdan girin. Sola dönüp başı olmayan heykelin karşısındaki yerde duran figürü patlatın. Sağdaki üzerinde akrep figürü olan kapıyı envanterinizdeki anahtar ile açın, solda duran “Broken Shotgun”’ı alın, masanın üzerindeki notu okuyun, yandaki dolabın kapaklarını açın ve sağdaki dolabın üzerinde duran “Sperating Agent”’i alın.

Resident Evil 7 - Merdiven mekanizmasını devreye sokmanız için bu sigortayı bulmalısınız
Resident Evil 7 – Merdiven mekanizmasını devreye sokmanız için bu sigortayı bulmalısınız

Arkanızı dönün ve sağdaki dolabın çekmecesini açıp yazıyı okuyun, soldaki dolabın üzerinde duran “Shotgun Shells”’i alın. Buradan çıkıp sola en dip köşeye gidin, raftaki kitabı alın ve kontrolör ile kitabı çevirip gördüğünüzde gerekli aksiyon tuşunu kullanarak kitabı açın, içinden “Blue Dog’s Head” heykel başı çıkacak.

Şimdi arkanızdaki bar masasının üzerinde duran “Mia” etiketli kaseti alıp televizyonun üzerindeki videoda kullanarak “Mia” nın hikayesine ortak olabilirsiniz. Ama tavsiyem öncesinde bir alt kata inip üzerinde akrep figürü olan kapıdan geçip oyunu bir sefer daha kaydetmeniz. Sonrasında dönüp buradaki videoya başlayabiliriz.

Şimdi Mia’nın bize çektiği bir başka video ekranımıza geliyor. Tabi peşinde canavarların ana kraliçesi “Marguerite Baker” olacak, kapı açıldıktan sonra hızlıca koşarak iskeleden geçin ve karşınıza gelen kapıdan girin. Sağdaki kapıyı denemeyin kapı kapanacak kendiliğinden, sola dönüp devam edin ve sağdaki kapıdan girin, yere çömelerek soldaki aradan devam edin ve televizyonların olduğu yerden devam edip diğer kapıdan girin.

Resident Evil 7 - Oyunda etraftan toparlayacağınız üç farklı köpek heykel başını takacağınız kapı
Resident Evil 7 – Oyunda etraftan toparlayacağınız üç farklı köpek heykel başını takacağınız kapı

Soldaki tahta sandığı biraz geçin ve ana kraliçenin sesini duyduğunuzda geri dönüp bu sandığın arkasına saklanın. Ana kraliçe geldiğinde zaten fark edeceksiniz, kapıdan girdiğinde ise sizde kapı kapandığı an yola devam edip kendisini arkada bırakmalı, sonrasında çömelerek ilerlemeye devam edip projektörün olduğu alanı geçip dışarı çıkmalısınız.

Sağa dönün ve hızlıca saklanmanız gereken bir köşe bulun, hatta açık olan kapının arkasındaki köşe hem ana kraliçeyi görmeniz için size alan verecek hem de gittiğini görebileceğiniz için de hareket etme zamanlaması sağlayacak. Ana kraliçe geri dönüp sinirli bir şekilde söylendikten sonra buradan ayrılacak, sizde hızlıca projeksiyonun olduğu yere gelip nesneyi kullanarak duvarda örümcek şeklini almasını sağlamalısınız ki geçit açılsın.

En sinir kısmına geldik oyunun, şimdi geçitten geçtikten sonra solda tahta palet ve kutuların olduğunu göreceksiniz. İşte bunun etrafında saklanarak ana kraliçeyi atlatmamız gerekiyor. Bu kısımda elinizden geldiğince dikkatlice çömelmiş bir şekilde saklanın, ana kraliçenin geldiği yerden yolumuza devam ederek onu atlatacağız.

Resident Evil 7 - Bir diğer kafesten aldığınız anahtar ile açacağınız kapılardan
Resident Evil 7 – Bir diğer kafesten aldığınız anahtar ile açacağınız kapılardan

Şimdi ilerleme tuşuna ufak darbeler ile sizi görmeyecek şekilde hareket edin, kutuların en soldaki kısmına geldiğinde ise hızlıca yolunuza devam edip yolun sonundaki açık tümsekten inin. Devam edin ve yolun sonunda solda bir manivela göreceksiniz, onun yanında ise kutunun içinde bir resim olacak.

Kontrol edin, sonrasında arkanıza bakın. Birden ışıklar kesilecek ve ana kraliçe bizi yakalayacak. Video sonrasında Ethan çığlıkları ile bitecek. Şimdi yapmamız gereken son köpek heykel kafasını almak. Bu yüzden önce alt kata inip aldığımız diğer köpek kafasını kapının üzerinde kullanmalı, sonrasında polis memurunun cesedinin olduğu yere kadar gitmeliyiz.

Bu arada “Broken Shotgun”’ı aldıktan sonra “M37 Shotgun” envanterinizden kaybolursa, bu silahı aldığımız yere gittiğinizde silahın orada olduğunu görürsünüz. İsterseniz tekrardan alabilirsiniz fakat “Model Shotgun” ile daha sonra açacağımız heykel başlı kapının dışında “ Repair Kit” olacak onunla bu “Broken Shotgun”’ı tamir edip, “M21 Shotgun” silahı elde edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Silent Hill 3 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

GamerAdmin

Resident Evil 1 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku