Resident Evil 7 – Tam Çözüm
0

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Nis 22 GamerAdmin  

Şimdi polis memurunun olduğu yerdeki kapıdan girmeden devam edin, sedyenin üzerinde duran “First Aid Med”’i alın, arkanızı dönün ve sağdaki boşlukta duran “Red Dog’s Head” heykel kafasını alın. Kapışma başlasın! Buradaki taktik Jack’in kafasına isabetli şekilde atışlar yaparak, yere çömeldiğinde elden geldiğince ateş etmeyi bırakmamak.

Sonrasında mertçe bir kapışma olmayacağı için de eleman hemen çift başlı elektrikli testereye sarılacak, şimdi etrafta asılı ceset torbaları göreceksiniz. Eleman yaklaştığında testere ile gerekli aksiyon tuşuna basarak tekmeleyin. Sersemlettiğinde ise hızlıca sizde diğer testereyi yani “Chainsaw”’ı almaya koyulun.

Sonrasında elinizden geldiğince bu testere ile dalmaya çalışın. Taktik dediğim gibi sıkıştığınızda ceset torbalarını kullanarak elemanı sersemletip avantaj sağlamak. İki ya da üç defa yere düşüp testere ile doğramaya kalktığınızda eleman paket olacak. Öldükten sonra ise hızlıca üzerinde sarı boya olan kapının demirini testere ile kesip açın.

Resident Evil 7 - Oyunda hayatınızın bağlı olduğu "First Aid Med" enerji şişesi

Resident Evil 7 – Oyunda hayatınızın bağlı olduğu “First Aid Med” enerji şişesi

Şimdi son heykel kafasını da takarak dışarıya çıkabiliriz. Heykel kafalarını taktığımız kapıya kadar ilerleyin. Son heykel başını da takıp kapıyı açın ve basamaklardan inip sağdaki yeşillik alana gelin. “Repair Kit”’i alın ve envanterinizdeki “Broken Shotgun” ile birleştirip “M21 Shotgun” silahına sahip olun.

Solda yerde duran “Solid Fuel”’i alın, geri dönüp basamağın diğer tarafındaki saksıdan bitkiyi alın, şimdi arkanızı dönün ve karavana girin. Şimdi karavanda “Grenade Launcher” var alın, sonrasında “Casette Tape” ve 3 adet daha kafes göreceksiniz. Bunlardan sadece biri sizin için çok önemli, bu da tabi ki “44 MAG” olan tabanca.

Çok güçlü ve sağlam bir saldırı etkisi var. O yüzden 9 adet daha madeni para ile açabileceğiz. Kafesin solunda koltuğunda üzerindeki “It’s too late for them” yazılı fotoğrafı inceleyin, sonrasında arkanızı dönüp sağdan devam edin ve raftaki Zoe’ye ait olan sutyeni kontrol edin. Sonrasında ilerleyip sandığa yaklaşın, envanterinizde “Chem Fluid” ile “Solid Fuel” var ise birleştirin ve ortaya çıkan “Burner Fuel”’i envanterinizde tutun. İleride alacağımız bir toplama silah için çok işimize yarayacak.

Resident Evil 7 - Oyunda kolunuzda sürekli takılı olacak olan akıllı saat

Resident Evil 7 – Oyunda kolunuzda sürekli takılı olacak olan akıllı saat

Karavandan çıkın ve telefonun sesini duyduğunuzda tekrar girip cevap verin Zoe’ye. Konuşma bittikten sonra dışarı çıktığınızda 2 yol var. Biri soldaki çaprazda kalan, diğeri ise karavanın arkasında kalan yol. Şimdi solda çaprazdaki ormanlık yoldan devam edelim. İki büyük ağacın olduğu yerde solda yerde büyük bir saksı göreceksiniz, oradan tabanca mermilerini alın.

Devam edip patika yolu takip edin. Demir kapıdan girin ve iskeleden geçin, çiftli tahta kapıdan girin. Böcekleri hızlıca bıçak ile öldürebilirsiniz, mermi israfı yapmayın. Soldaki aradan devam edip kapıdan girin ve üzerinize gelen böcek grubunu elinizdeki “Grenade Launcher” ile tek seferde halledin.

İlerlediğinizde göreceksiniz bir yaratık daha gelecek, mesafenizi koruyarak uzaktan tabanca ile öldürmeniz olası. Sonrasında devam edip, televizyonun yanında masanın üzerinde duran “Solid Fuel”’i alın, düz devam edip demir dolaptaki iki adet “Burner Fuel”’i alın. Devam edip diğer kapıdan çıkın.

Resident Evil 7 - Oyunda şerif yardımcısından alacağınız bu bıçak her zaman işinize yarayacak

Resident Evil 7 – Oyunda şerif yardımcısından alacağınız bu bıçak her zaman işinize yarayacak

Şimdi ilerleyip soldan devam edin ve kapıdan çıkmadan soldaki masanın üzerinde duran “Old House Map” adlı haritayı alın. Devam edip kapıdan girin, ilerleyip çiftli kapıdan dışarıya çıkın, soldaki çöp kutusunda duran “Burner Grip” adlı silah parçasını alın. Soldaki alanda yerde mavi kutuda duran bitkiyi, soldaki pencerenin çerçevesinde duran “Flame Rounds” mermisini alın.

Sağa dönüp ilerleyin ve masanın üzerindeki “Chem Fluid”’i alın, sağdan devam edip barakanın kapısından girin. Önce masanın üzerinde duran çantayı alın, bu çanta size daha fazla eşya taşımanıza olanak sağlayacak. Sonrasında sırasıyla “Casette Tape”’i alın, sandığın solundaki duvarda kafa sallayan figürü patlatın.

Şimdi isterseniz “Chem Fluid” ile “Solid Fuel”’i birleştirin, fazlalık olan eşyalarını bırakın sandığa. Şimdi dışarıya çıkın, düz ilerleyin ve sağdaki çiftli kapıdan girmeden solda duran çöp kutusundan “Shotgun Shells”’i alın, sağdaki kapıdan girin. Solda kalan üzerinde tahtalar olan rafa yaklaşın ve yastığın üst tarafında duran “Antique Coin”’i alın, buradan çıkıp diğer kapıdan devam edin ve düz ilerleyip karşınıza gelen kapıdan girin.

Resident Evil 7 - Oyunda Zombi'ye benzeyen tek modeli

Resident Evil 7 – Oyunda Zombi’ye benzeyen tek modeli

Dolabın kapağını açın ve “Solid Fuel”’i alın. Sağa dönüp demir dolaba yaklaşın, isterseniz tabanca mermisi ile ya da pompalı tüfek ile ateş ederek örümcekleri öldürün, dolabı açın ve “Strong Chem Fluid” ile “Chem Fluid”’i alın, arkanızdaki lavaboda bulunan “Seperating Agent”’i alın.

Sağa dönün ve beyaz kapıdan dışarıya çıkın, devasa larvanın olduğu yere “Grenade Launcher” ile tek el ateş edin, sonrasında gelen tekli böcekleri bıçakla halledin. İlerleyip sağdaki ilk aradan girin ve düz devam edip kapıdan içeriye girin. Masanın üzerinde duran “Burner Nozzle” parçasını alın, envanterinize girerek “Burner Grip” ile birleştirin. Arkanızı dönüp soldaki tahtayı kırın ve bitkiyi alın. Şimdi elimizdeki “Burner” adlı lav silahı çok işimize yarayacak o sebeple idareli kullanın derim. Buradan çıkın, düz devam edip soldaki kapıdan girin.

Grupça gelen böcekleri lav silahı ile öldürün, devam edip soldaki kapıdan girin ve dev iki adet larvayı lav silahı ile yok edin. Böceklerden de kurtulun. Devam edip tahtaların olduğu yerin diğer tarafına geçin, dolabın çekmecesini açıp içinden “Solid Fuel”’i alın. Şimdi geri dönüp şöminenin önüne gelin ve yere çömelerek içeriye girin.

Resident Evil 7 - Oyunun bazı bölümlerinde bu tür çizimleri bolca göreceksiniz

Resident Evil 7 – Oyunun bazı bölümlerinde bu tür çizimleri bolca göreceksiniz

Yavaşça ilerleyin ve sol duvara yaslı olan paletlerin uç kısmındaki figürü patlatın. Basamaklardan inin ve kapıdan girin. Karşımızda yeniden Mia! Sinematikten sonra soldaki çalışma masasının üzerinde duran “Stone Statuette”’i alın, devam edip buradan geri çıkın ve şömineden geçip sağdaki beyaz kapıyı açmayı deneyin.

Ana kraliçe ile karşılaşacaksınız. Örümcekleri öldürmeden soldan devam edin, kapıdan çıkıp ilerleyin ve sağa dönüp diğer beyaz kapıdan girin. Karşımızda yine ana kraliçe, lav silahı ile biraz saldırın. Sonrasında sizi yere itip düşürecek. Kalkıp kapıdan girin ve devam edip soldaki aradan ilerleyin.

Kapıdan girin ve sağdaki projeksiyonun ışının vurduğu mekanizma üzerinde gerekli aksiyon tuşunu kullanarak “Stone Statuette” nesnesini envanterinizden seçin. Şimdi duvara ilgili yere örümcek gölgesi şeklini ayarlamanız ve gerekli aksiyon tuşuna basıp geçidi açmanız gerekiyor.

Resident Evil 7 - Eveline'in kurbanları

Resident Evil 7 – Eveline’in kurbanları

Geçitten geçtikten sonra düz devam edin ve yolun sonuna gelmeden sağdaki aradan basamağı çıkın. Kapının önüne gelip sağdaki dolabın üzerinde duran “Burner Fuel”’i ve dolabın çekmecesindeki “Chem Fluid”’i alın. İsterseniz envanterinizde var ise bir “Burner Fuel” oluşturun. Sonrasında kapının üzerindeki notu okuyun.

Sonrasında basamaklardan inin, sağdan dolanıp açık olan tümsekten aşağı inin. Yolun sonuna geldiğinizde “Crank”’i göreceksiniz, almadan tam arkanızdaki kafa sallayan figürü patlatın. Sonrasında “Crank”’i alın. Şimdi geri dönüp tümsekten çıkın, sola dönüp geçidin dibine kadar gelin ve sağdaki alanda yerde duran “Antique Coin”’i alın, geri dönüp devam edin halat mekanizması üzerinde “Crank”’i kullanın.

Açılan köprüden geçtiğiniz sırada iki yaratık gelecek, halledin ve düz devam edip karşıdaki beyaz kapıdan girin. Devam edip şömineyi geçin ve soldaki kapıdan girin. Sağdaki beyaz kapıdan dışarıya çıkın. Sola dönüp pencerenin dibinde yerde duran “Antique Coin”’i alın. Böcekleri halledin ve düz ilerleyin mekanizma üzerinde tekrar “Crank”’i kullanın. Köprüden karşıya geçip kapıdan girin. Soldaki “Gunpowder”’ı ve gümüş sandığın içindeki “Crow Key”’i alın. Geri dönüp kapıdan çıkın ve soldaki lavabonun içinde duran bitkiyi alın.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.