12.9 C
İstanbul
11 Nisan 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Sonrasında buradan geri çıkıp ocağa yönelin ve bu çubuğa geçirilmiş bebeği, sonrasında mumu yakın. Sonrasında sağa dönüp ilerleyin ve kapının üzerinde mumu kullanarak açın, devam edip soldaki kapının şifresini “LOSER” olarak girin ve kapıyı açıp kapının arkasındaki manivelayı alın.

Şimdi pastanın olduğu yere dönün, soldaki duvarda asılı olan borunun üzerinde manivelayı kullanın ve suyu kesin. Son olarak ocağa geri dönüp mumu yakın ve pastaya geri dönüp üstüne dikin. Müzikten sonra pasta patlayacak, tabi geri zekalı Lucas yine adilik yapıp ortaya bir saatli bomba atacak. Hızlı davranıp bombayı alın ve karşı duvardaki araya sokun gerekli aksiyon tuşunu kullanarak.

Resident Evil 7 - Ethan'ın Eveline tarafından kaçırılması
Resident Evil 7 – Ethan’ın Eveline tarafından kaçırılması

Salak çok sinirlense de açılan geçitten girin. Devam edip masanın üzerinde sağdaki “D-Series Head” veya diğer adıyla “D-005”’i alın, arkanızı dönüp kaseti alın ve soldaki monitöre yaklaşıp gerekli aksiyon tuşunu kullanarak izlemeye başlayın. Sonrasında arkanızı dönün ve “Testin Area Map” haritasını alın, bir defa daha kaydetmek için soldaki kaset çaları kullanın.

Şimdi sandıktan gerekli olan silah ve ekipmanlarınızı alın, “Crank”’i de almayı unutmayın. Kapıdan çıkın ve hemen arkanızı dönüp kapının üzerindeki figürü patlatın. Arkanızı dönüp kapıdan çıkın, mekanizma üzerinde “Crank”’i kullanın ve köprüyü kaldırın. Köprüden karşıya geçin, biraz ilerledikten sonra sağdaki aradan girin ve sağdaki kulübeye girin. Solda ağların arasındaki figürü patlatın, masanın üzerindeki tahtayı kırın ve enerji şişesi ile tabanca mermisini alın.

Resident Evil 7 - Gemiye girişin başladığı yer
Resident Evil 7 – Gemiye girişin başladığı yer

Geri dönüp buradan çıkın, düz ilerleyip sağdaki aradan devam edin ve mekanizma üzerinde “Crank”’i kullanın. Sonrasında köprüyü kaldırın, arkanızı döndüğünüzde zıplayan bir yaratık gelecek halledin, ilerleyip sağdaki aradan girin ve gelen diğer iki yaratığı da halledin. Onların arkasından gelen ikiliyi de halledin ve sağa dönüp köprünün üzerinden karşıya geçin.

Bir zıplayan ve bir normal yaratığı da öldürüp kapıdan girmeden sağdaki kalasın altında duran “44 MAG Ammo” mermisini alın ve sonrasında kapıdan girin. Şimdi etraftaki mermi ve enerjileri toparlayın. “Seperate Agent” ve “Chem Fluid”’i alın, isterseniz “Supplements” ile “Chem Fluid”’i birleştirin ve sonrasında oluşan karışımı şimdilik sandığa koyun. Sonra ise dönüp merdivenlerden çıkın, yolun sonundaki kapıdan girin ve Mia’nın yanına yaklaşın. Sonrasında ise Zoe’ye yaklaşın.

Resident Evil 7 - Oyunun bir bölümünden sonra oyuna devam edeceğimiz büyük gemi
Resident Evil 7 – Oyunun bir bölümünden sonra oyuna devam edeceğimiz büyük gemi

Şimdi eğer ki yanınızda “Iron Defense Coins” varsa daha rahat bu şerefsizi indirebilirsiniz. Buradaki taktik her ne olursa olsun kıçında başında olan gözlere ateş ederek patlatmak. Her bir göze 3 “M21 Shotgun” isabetli atışıyla patlatmanız işten bile değil. Eğer ki sizi her halükârda yakalıyorsa soldaki merdiveni kullanarak kaçma şansınız olabilir, lakin inip ya da çıkmayın.

Yukarıda olduğunda merdiveni ortalayın, aşağı indiğinde ise gözlere saldırmaya devam edin. Eğer mühimmat yetmez ise etrafa göz atın derim, bayağı elinize mühimmat ve enerji geçecektir. Ölmeye yaklaştığında ise hızlıca ortadan kaybolup sizi kendi yanına çekecek. O sırada “44 MAG” ile birkaç isabetli atış yaparsanız bu adi cehennemi boyluyor olacak.

Ama durun daha bitmedi! Lavuk tekrar canlandığı sırada serumu enjekte edip elemanı tarihten sileceğiz. Tabi o an geldiğinde gerekli aksiyon tuşuna basarak serumu enjekte edin. Sonrasında yola devam edeceğiz.

Resident Evil 7 - Seçimi Mia ile yaptıktan sonra botla yol alıyor olacaksınız
Resident Evil 7 – Seçimi Mia ile yaptıktan sonra botla yol alıyor olacaksınız

Şimdi botun önüne geldiğimizde bir seçim yapmamız lazım. Mia ya da Zoe. Eğer iyi sonu merak ediyorsanız Mia, kötü sonu merak ediyorsanız da Zoe’ye enjekte edin serumu. Ben Mia’ya enjekte edeceğim. Sinematikten sonra botun devrilmesi sonucunda Mia karaya vuruyor ve uyandığında kontrol bize geçiyor.

Düz devam edip tümsekten atlayın ve eğilip demirin altından geçin. Ethan’a yaklaştığınızda ise yaratık onu ele geçirecek. Düz devam edip kapıdan girin ve sola dönüp merdivenlerden çıkın, ilerleyip tümseğe tırmanın. Soldaki kapıyı gerekli aksiyon tuşuna basarak açın. Yolu takip edip yolun sonundaki merdivenlerden çıkın ve devamındaki katları çıkıp en son kata geldiğinizde sağa dönün.

Kapıdan girin ve etrafa bakının. Sinematikten sonra ise açılan kapaktan atlayın, sola dönüp yolu takip edin, tümsekten aşağı atlayın. Yolu takip edin ve ilk gelen kapıdan girip masanın üzerinde “Crew Register” başlıklı yazıyı okuyun. Sağa dönüp dolabı açın ve cesedi kontrol edin. Buradan çıkın ve sağa dönüp, yolu takip edin ve sağdaki aradan ilerleyip kapıdan dışarıya çıkın.

Resident Evil 7 - Eveline
Resident Evil 7 – Eveline

Yolu takip edin, merdivenlerden çıkın, sinematikten sonra merdivenleri çıkmaya devam edin ve yolun sonundaki aralanmış kapıdan girin, ilerleyip merdivenleri tırmanın. Sonrasında ilerleyip tümsekten atlayın, sudan geçerek diğer taraftaki merdivenden tırmanın. Karşınıza Eveline gelecek, merdivenlerden çıkın ve hızlıca soldaki ilk çiftli kapıdan girin.

Remote Bomb”’ları alın, bitki ve yerdeki kutuyu patlatıp tabanca mermisini alın. Buradan çıkın soldan ilerleyin ve karşınıza gelen zıplayan yaratığa bir bomba atıp mesafeniz yettiğinde bombayı patlatın. Sonrasında ilerleyip ilk kapıdan girin. Sağdaki masanın üzerinde duran “It’s too late for us” ile başlayan yazıyı okuyun. Sonrasında devam edip soldaki kapıdan girin, bitkiyi alın, “Machine Gun Ammo”’yu alın, “Dear Janet” başlıklı yazıyı okuyun ve arkanızdaki kapıdan çıkın.

Resident Evil 7 - Mia'nın bottan karaya geldiği zamanda siluetinin suya yansıyan hali
Resident Evil 7 – Mia’nın bottan karaya geldiği zamanda siluetinin suya yansıyan hali

Çömelerek ilerleyip soldaki tekli kapıdan girin ve sağdaki masanın üzerinde duran “Chem Fluid”’i alın, soldaki duvarda bulunan “General Purpose Fuse”’ü alın. Geldiğiniz yerden çıkın ve düz devam edip yolun sonundan sola dönün. Üzerinde “1F” yazan duvarın sağındaki mekanizmada bu sigortayı kullanın ve kapıyı açıp girin.

Şimdi “3F” yazan kata kadar merdivenleri çıkın. Sonrasında devam edip Eveline ile tekrar karşılaşın. Sonrasında ise televizyonun yanında duran “Old Videotape”’i alıp videoda kullanın. Video başladıktan ve sinematik geçtikten sonra sağa dönüp masadaki mermiyi alın ve “Special Operation Division” başlıklı yazıyı okuyun.

Şimdi kapıdan dışarıya çıkın ve soldan yolu takip edin, yolun sonundaki kapıdan girin, masanın üzerindeki bitkiyi alın ve çalışma masasına yaklaşıp masanın üzerindeki “Supplements”’i alın. Şimdi geldiğiniz kapıdan çıkın ve sağdan devam edip yolun sonundan sola dönün, soldaki çiftli kapıdan girin.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2

GamerAdmin

Resident Evil 3 Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku