21.2 C
İstanbul
23 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Merdivenlerden inin, kapıdan çıkın ve ilerleyip soldan devam edin. Yolun sonuna gelmeden soldaki kapının üzerinde “Corrosive”’i kullanıp hızlıca girin ve kapıyı kapatın. Eğer yeterince hızlı hareket ederseniz şişko yaratık sizi yakalayamaz. Şimdi içeri girdikten sonra masanın üzerinde duran “Captain’s Cabin Locker Key” adlı anahtarı alın.

Sonrasında kapıyı açıp çıkın ve hızlıca soldan devam edip sağa dönün ve çömelerek asansöre girin. Merdivenlerden tırmanın ve sola dönüp diğer merdivenlerden de tırmanın. Sola dönüp ilerleyin ve tekrar boşluktan inin. Hızlıca düz devam edip zıplayan yaratığı görmezden gelin, basamaklardan inin ve sağa dönüp ilerleyin, soldaki kapıdan girin ve kapıyız hemen kapatın.

Şimdi soldaki dolabın kilidini anahtar ile açıp “P19 Machine Gun” silahını ve bombayı alın. Buradan çıkın ve gelen yaratığı öldürün, düz devam edin ve yolun sonundaki aradan girin, ilerleyip sağdaki merdivenlerin başında duran kafa sallayan figürü patlatın. Geri dönün ve asansörden atlayın.

Resident Evil 7 - Peşinde olduğumuz E-Necrotoxin
Resident Evil 7 – Peşinde olduğumuz E-Necrotoxin

Şimdi asansörden “2F” katının zeminine tırmanın, sola dönüp şişko yaratığı öldürün, düz ilerleyip yolun sonundan sola dönmeden önce sağdaki kapıdan girin, merdivenleri çıkın ve arkanızı döndüğünüzde kafa sallayan figürü göreceksiniz, patlatın. Buradan çıkın ve düz ilerleyip diğer şişko yaratığı da halledin.

Bu arada savaşırken korunmak için gerekli aksiyon tuşunu kullanabilirsiniz. Şimdi düz devam edip yolun sonundaki kapının kilidini açın, sola dönüp ilerleyin ve soldaki sehpanın üzerinde duran “Antique Coin”’i alın, sağdaki kapıdan girin. Soldaki masanın üzerinde duran kasetleri alın, sağa dönüp abajurun yanında duran “Corrosive” ve “Strong First Aid Med”’i alın.

Burada sandıkta var, isterseniz fazlalık var ise üzerinizde sandığa bırakın. Buradan çıkın ve asansöre atlayıp merdivenlerden tırmanın, arkanızı dönün ve “3F” zeminine de tırmanın. Sola dönüp ilerleyin ve kapıyı açıp gelen yaratığı halledin.

Resident Evil 7 - Yaşlı kadının dönüştüğü hal
Resident Evil 7 – Yaşlı kadının dönüştüğü hal

Devam edip yolun sonundaki kapının üzerinde “Corrosive”’i kullanın, yolun sonuna geldiğinizde ise sağdaki köşede demirin üzerindeki “Antique Coin”’i alın. Sola dönüp aradan girin, düz devam edin ve sağdaki dolaptan “Psychostimulants”’ı ve mermi tozunu alın. Sola dönüp masanın üzerinde duran “MPM Handgun”’ı alın, ilerleyin ve gelen şişko yaratığı öldürün. Soldaki köşede bir cihaz olacak, iki bağlantı yerini açmanız gerekiyor ve “Power Cable”’i almanız lazım.

İlk vidayı gevşettikten sonra arkanızdan gelen yaratığı halledin. Sonrasında kabloyu alın, sağa dönün ve karşınıza gelen dolabın içindeki “Corrosive”’i alın. Sağdaki aradan devam edin ve yolun sonuna geldiğinizde yerde duran tahtayı kırıp enerji şişesini alın, buradan geçi çıkın ve yolu takip edip yolun sonunda ise asansöre kadar gelip aşağı inin.

Resident Evil 7 - Eveline'in son anları
Resident Evil 7 – Eveline’in son anları

Merdivenlerin olduğu yerden atlayın ve soldaki mekanizma üzerinde kabloyu kullanın. Sonrasında ise “1F”’in zeminine atlayın, sola dönüp devam edin ve zıplayan yaratığı halledin. İlerleyip soldaki kapıdan girin ve diğer yaratığı da halledin. Sağa dönün ilerleyin ve solda bulunan çamaşır makinelerinin ilkinin önüne gelin ve “Antique Coin”’i alın.

Sağa dönüp devam edin ve soldaki çöp kutularından bir tanesinde “Chem Fluid” olacak alın ve sağdaki çiftli kapıdan çıkın. Sağa dönün ve karşınıza gelen kapının üzerinde “Corrosive”’i kullanın, soldaki masanın üzerinde duran çantayı alın, yerdeki bitkiyi alın ve sağdaki masanın üzerinde saplanmış şekilde duran “Survival Knife”’ı alın.

Masanın solunda köşede kapakları açık olan dolaptan ise bomba ve mermileri alın. Buradan çıkın ve tam karşınızdaki koridoru takip edip yolun sonunda üzerinde “1F” yazılı tabela olan kapının önüne gelin, soldaki mekanizmanın üzerindeki “General Purpose Fuse”’u alın. Şimdi asansörün olduğu yere tekrar gelin ve yukarıya tırmanın, soldaki mekanizma üzerinde ise envanterinizdeki elektrik sigortasını kullanın.

Resident Evil 7 - Eğer serum konusunda seçiminiz Zoe olursa Mia ölüyor
Resident Evil 7 – Eğer serum konusunda seçiminiz Zoe olursa Mia ölüyor

Asansör çalıştıktan sonra sizi “2F” katına getirecek lakin hemen sağdaki panelden “S2” katını seçin. Geldiğinizde zaten Eveline’in sesini duyacaksınız. Şimdi düz devam edin ve ilerlediğinizde ilk solda bir ara olacak, yerdeki enerji şişesini alın, sağdan devam edip gelen yaratığı halledin, ilerleyip sağdaki demir dolaptan mermiyi alın, aradan geçin ver sağa dönüp ilerleyin, köşede yerde duran “Antique Coin”’i alın.

Arkanızı dönüp devam edin, zıplayan yaratığı halledip sağdaki aradan girin, dolaptaki mermiyi, raftaki bombayı ve diğer mermileri de alıp buradan geri çıkın, sağa dönüp ilerleyin ve soldaki çiftli kapıdan girin. Düz ilerleyin ve yolun sonundan sağdaki arada yerde duran bombayı alın, soldan gelen yaratığı halledin, basamakları çıkın ama cesedi geçmeden gelen şişko yaratığı da halledin. Sonrasında diğer çiftli kapıdan çıkın.

Resident Evil 7 - Eveline sonsuza kadar yok oluyor
Resident Evil 7 – Eveline sonsuza kadar yok oluyor

İlerleyip soldan devam edin ve basamaklardan inip karşınıza gelen dolabın üzerinde “Corrosive”’i kullanın ve “Antique Coin”’i alın. Sağdan devam edin, yolun sonuna geldiğinizde soldaki kapıdan girin ve etrafınıza bakın, bir diğer dolabı göreceksiniz. Üzerinde “Corrosive”’i kullanın ve bombaları alın.

Buradan çıkın sağa dönün ve soldaki kapıdan girin, ilerleyin ve Eveline kaybolduktan sonra Ethan’a yaklaşın. Araya sinematik girecek, izleyin. Kontrol Ethan ile bize geçtiğinde ise devam edin ve kapıdan girin, sağdaki masanın üzerinde “Antique Coin” olacak alın, arkanızı dönüp ilerleyin ve sağda alttaki yerden çömelerek geçin.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Remake – Tam Çözüm

GamerAdmin

Mafia-2 Joe’s Adventures Detay Rehberi

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku