18.4 C
İstanbul
11 Nisan 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Bu arada oyunu 4 saatin altında bitirdiğiniz takdirde farklı oynama zorluğu açılıyor olacaktır. Bu da daha fazla oynamanız konusunda sizi teşvik eden bir unsur. Belki aklınızda bir soru olabilir bu oyun hakkında. “Neden bu kadar süreden sonra bu tam çözümü yazıyorsun” diyebilirsiniz.

Amacım bir oyunun her noktasından virgülüne kadar detaylıca ele alarak tam çözümü yazmak. Bu da doğal olarak bu tarz oyunlarda aşırı zaman harcamaya neden olmakta. Hayatın tabi akışına göre de yaşanılan bir günlük hayat da mevcut. Boş zaman ayırdığım an buna girişmem daha doğru olurdu, o sebepten de bu zamana gelmesi normal. Bu arada oyunun ilk çıktığı 1. Yılında o kadar çok sıkıntısı vardı ki ancak 2020’den sonra oyun tam olarak kararlı bir hale geldi. Bu da büyük bir etken oldu tam çözümü şu sıra yazmamda.

Gelelim oyunun tam çözümünü anlatmaya.

Resident Evil 7 - Yola çıkış
Resident Evil 7 – Yola çıkış

Oyuna Mia’nın gönderdiği bir video ile başlıyoruz. Ne kadar mutlu ve sevgi dolu gözüküyor Mia videoda değil mi? Sonrasında peşi sıra gelen videoda ise olayların farklı olduğunu anlıyoruz. Şimdi sinematikten sonra telefon görüşmesine şahit olup arabamızla yola çıktığımızı izliyoruz.

Ağacın yakınına arabayı park ettikten sonra soldan ilerleyin, devam edip yolu takip edin. Evin kapısına gelmeden önce gerekli aksiyon tuşuna basıp görevinize bir göz atın. Sonrasında görev ekranından çıkıp düz devam edin ve evin demir kapısını gerekli aksiyon tuşu ile açmaya çalışın. Şimdi sola dönüp devam edin, düz ilerlediğinizde sağda bir kamyonet göreceksiniz, kapısına ilişim ve kapısını gerekli aksiyon tuşu ile açmayı deneyin.

Resident Evil 7 - O kadar yolu geldiğimiz araba
Resident Evil 7 – O kadar yolu geldiğimiz araba

Kapıyı açtıktan sonra koltuğun üzerinde duran üzerinde “Sewer Gators” başlıklı dergiyi okuyun, sonrasında kontrol ile derginin arkasındaki “Join Us” yazısını okuyup dergiyi yerine bırakın. Sola dönüp eğrilmiş parmaklıklı aradan geçmeden sağda “AcceptHer Gift” yazısını okuyun ve aradan geçip devam edin.

İlerlediğinizde sinekleri de geçip ilk göreceğimiz baş belası karakter “Jack Baker”. Şimdi yolu takip edin ve ilerleyin. Kargaların sesini duyduktan sonra göreceksiniz ki kargalar bir leşi parçalıyor. Yaklaştığınızda hızlıca kargalar uçacak, sonrasında arkanızı dönün ve garip bir ritüel ekipmanlarının olduğu yere yaklaşıp gerekli aksiyon tuşu ile çömelerek aradan geçin.

Resident Evil 7 - "Sewer Gators" dergisi
Resident Evil 7 – “Sewer Gators” dergisi

Düz ilerleyip yolu takip edin ve tümsekten aşağıya inip sağdaki ağacın dibinde bulunan turuncu renkli çantaya gerekli aksiyon tuşunu kullanarak kontrol edin. Şimdi çantayı ağız kısmından ortaladığınızda “Driver’s License” kartını göreceksiniz. Bu sürücü ehliyeti Mia’ya ait. Şimdi, devam edip evin kapısından girin.

Kapı kendiliğinden kapanacak, korkmayın. Ethan hemen fenerine sarılacak, şimdi sizde karşınıza gelen beyaz tahta kapıyı açıp giriş yapın. Tam karşınıza gelen ve üzerinde sarı bantlar yapıştırılmış dolabı gerekli aksiyon tuşuna basarak açmayı deneyin. Açamayacaksınız, bunu açabilmeniz için “Bolt Cutter” adında bir keski bulmanız gerekiyor. Şimdilik bir işimize de yaramayacak zaten.

Resident Evil 7 - Eve girmeden önceki karşılaşacağınız kamyonet
Resident Evil 7 – Eve girmeden önceki karşılaşacağınız kamyonet

Sağa dönüp ilerleyin, masanın üzerindeki tencereye yaklaşıp gerekli aksiyon tuşuna basarak kapağını açmayı deneyin. Sonrasında sola dönüp musluğa yaklaşın ve gerekli aksiyon tuşuna basarak suyun akmaması için musluğu kapatın. Arkanızı dönüp masanın üzerinde duran “The Dulney Daily” gazetesine göz atın.

Over 20 Missing in 2 years” yazısı ile karşılaşıyoruz. 2 yılda toplam 20’den fazla kayıp kişi olduğunu anlıyoruz böylelikle. Sola döndüğünüzde masadaki sandalyelerden biri sebepsiz yere oynamaya başlayacak, önemsemeyin ve soldaki mavi ve yanındaki açık yeşil dolabın çekmecelerini kontrol edin. Birinde Eveline’in yanmış resmini göreceksiniz, mavi renkli dolabın çekmecesi ise kilitli. Şimdilik bir şey yapamıyoruz.

Arkanızı dönüp buzdolabını ve mikro dalga fırını kontrol edin. Sonrasında arkadaki açık yerden girip sağa dönün, soldaki yeşil renkli dolabın çekmecesini kontrol edin. Bir şey olmadığı için kapatıp sağdaki merdivenlerden yukarıya çıkın, üzerinde “Stairs” yazan kırmızı düğmeye basın.

Resident Evil 7 - "Join Us"
Resident Evil 7 – “Join Us”

Şimdilik bir aksiyon olmayacak, düz devam edip masanın üzerinde duran 2 adet “Casette Tape”’i alın, sağdaki dolabın üzerinde duran “Derelict House Footage” etiketine sahip olan video kasetini alın. Şimdi geri dönüp merdivenlerden inin, sağa dönüp aradan geçin. Biraz daha ilerlediğinizde sağdaki beyaz tahta kapıyı açıp içeriye girin.

Masaya yaklaşın ve yerdeki resme göz atın, sanırım bu resim Mia’ya ait. Şimdi masanın üzerindeki resme göz atın, sonrasında sağdaki duvara doğru dönün ve üzerinde “Danger” ve “2F”, “Stairs” ve “3F” yazan sigorta kutusunu inceleyin. Şimdi anladığımız kadarı ile bir sigorta bulmamız gerekiyor fakat daha zamanı olmadığı aşikar.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1

GamerAdmin

Resident Evil 2 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Broken Sword 2 – The Smoking Mirror: Remastered – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku