21.2 C
İstanbul
23 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Sola dönüp rafta duran “Antique Coin”’i alın, arkanızı dönün ve raftaki resmi alın. Arkasını çevirin ve gerekli aksiyon tuşu ile vidayı çevirin. Sonrasında ön tarafını çevirip “Ox Statuette”’i alın. Rafın soluna geçin ve gerekli aksiyon tuşuna basarak rafı ittirin. Aradan geçip tümsekten aşağı atlayın.

Şimdi düz ilerleyin ve karşıdaki odaya girip devam edin, saati geçip karşıdaki rafta köşede duran vazoyu inceleyin, içindeki “Antique Coin”’i alın. Şimdi isterseniz banyonun olduğu yere gidip gereksiz olduğunu düşündüğünüz eşyaları sandığa bırakabilirsiniz. Mesela “Antique Coin”’ler şu an için işinize yaramayacak. Ne zaman ki dışarıya çıkıp karavana ulaştığınız ana kadar. Şimdi dışarı çıkın ve holü takip edin, yolun sonunda solda çiftli bir kapı göreceksiniz, bu çiftli kapı üzerinde “Ox Statuette” heykelini kullanın. Kapılar açılmış olacak, giriş yapın.

Resident Evil 7 - Eveline ile Mia'nın tekrar karşılaşması
Resident Evil 7 – Eveline ile Mia’nın tekrar karşılaşması

Masanın üzerindeki “Psychostimulants”’ı alın, şimdi koltukların üzerinde ve sehpada duran 3 adet kafes var. Bunlardan ikisinde saldırı ve korunma konusunda işimize yarayacak “Coin” ler var. Fakat amacımız “Scorpion Key”’i almak, o yüzden elimizde hali hazırda sadece 2 adet “Antique Coin” mevcut.

Şimdi, kafeslerin zıt yönündeki tarafa doğru ilerleyin, telefon çaldığında hemen cevap verin. Telefon konuşması bittikten sonra sola dönüp dolabı gerekli aksiyon tuşu ile açın ve mermi tozunu alın, Sağdaki sehpanın çekmecesini açıp “Antique Coin”’i alın. Şimdi elimizde 3 adet “Antique Coin” olacak, banyonun olduğu yere dönüp hemen diğer ikisini de alabilirsiniz. Koltuğun üzerindeki en sağdaki kafeste bulunan “Scorpion Key” için bu madeni paraları kullanın ve anahtarı alın.

Resident Evil 7 : Evde bulacağınız "Antique Coin" yerlerinden
Resident Evil 7 : Evde bulacağınız “Antique Coin” yerlerinden

Hızlıca uzaktan Jack’i halledin ve yere düşmesini sağlayın, sonrasında ise üst kata çıkın ve tekerlekli sandalyede oturan yaşlı kadının sağındaki sehpada duran “Seperating Agent”’i alın, solundaki kapıdan girin. Yolu takip edip soldan devam edin ve yolun sonundaki kapıdan girip küvetteki suyu gerekli aksiyon tuşunu kullanarak çekin.

Wooden Statuette”’i alın, lavabonun olduğu yerdeki çekmeceyi açın ve mermileri alın. Buradan çıkın ve düz devam edip yolun sonundaki dolabın çekmecesini açın, bitkiyi alın. Jack’in sesini duyuyorsanız da eğilerek banyoya geri dönün. Sesi kesildiğinde ise banyodan çıkıp soldaki aradan devam edin, soldaki merdivenlerin olduğu kısmın başında bir dolap var onun çekmecesinden mermileri alın, devam edip soldaki rafta duran bitkiyi alın.

Hızlıca soldaki araya girin ve çömelin, Jack sizi görmeden sağdaki kapıdan girecek. Biz de oradan girmeden önce geri dönüp aşağı inmeliyiz.

Resident Evil 7 - Ana yola çıkmış olan asıl Eveline!
Resident Evil 7 – Ana yola çıkmış olan asıl Eveline!

Aşağı indikten sonra projektörün olduğu yere gelin ve gerekli aksiyon tuşuna basarak envanterinizdeki “Wooden Statuette”’i kullanın. Amaç burada duvarda yansıyan kartal figürüne elinizdeki bu tahta ile tam oturmasını sağlamak ve sonrasında açılan geçitten girmek. Geçit açıldıktan sonra hızlıca girin, aradan geçtikten sonra sağdaki duvar dibinde yerde bulunan “Enhanced Handgun Ammo” mermisini alın, geçitten geçin ve basamaklardan indiğinizde karşınıza gelen dolabın üzerindeki “Supplements”’i alın.

Sağdaki saksıda bulunan bitkiyi alın, sola dönüp diğer dolabın çekmecesinden silah mermisini, buzdolabını açıp içindeki “Chem Fluid”’i alın, sola dönüp üzerinde karga figürü olan kapının sağındaki aralıkta bulunan figürü patlatın.

Sola döndüğünüzde ise sağdaki kitaplığın sol aralığında yerde duran silah mermilerini alın, sola dönüp klozetin içindeki “Antique Coin”’i alın. Şimdi soldaki beyaz tahta kapıdan girin, raftaki turuncu renkli kutuyu inceleyin, maymuncuğunuz yoksa sonrasında bu kutuyu açabilirsiniz, ama içerisinde bir şey yok.

Resident Evil 7 - Oyunun başında tanışacağımız ama varlığı kısa sürecek olan şerif yardımcısı
Resident Evil 7 – Oyunun başında tanışacağımız ama varlığı kısa sürecek olan şerif yardımcısı

Şimdi devam edip diğer kapıdan girin ve hızlıca silahınıza davranın. Gelen yaratığı birkaç isabetli kafa vuruşu ile halledin. Devam edip diğer beyaz kapıdan girin ve ilerleyip soldaki arada bulunan üzerinde akrep figürü olan kapıyı envanterinizdeki anahtarı kullanarak açın, geri dönüp devam edin ve soldaki aradan girin.

Zıplayan Molded yaratıklarından biri çıkacak karşınıza, dikkatli isabetli bir şekilde vurup öldürün. Devam edip kapıdan girin. Şimdi burada sandık da var, çevredeki ekipmanları toplayın. Pikabın altındaki çekmeceyi açın ve “Dear Courtney” ile başlayan “Travis” ile biten yazıyı okuyun.

Resident Evil 7 - Oyunda büyük öneme sahip olan "Scorpion Key"
Resident Evil 7 – Oyunda büyük öneme sahip olan “Scorpion Key”

Şimdi buradan çıkın ve soldaki merdivenlerden inin, kapıdan girip yolu soldan takip edin, yolun sonundaki yeşil renkli kapıyı gerekli aksiyon tuşu ile açın. İlerleyip sağdaki demir sarı renkli kapının kilidini açın, sola dönüp rafın üzerinde duran “Processing Area Map” adlı haritayı alın, geri dönüp üzerinde “Workshop” yazan kapıya gelmeden sağdaki demir parmaklıkların olduğu yerde bulunan tabanca mermisini alın.

Sonrasında sağdaki beyaz kapıyı açın ve girin, basamaklardan inin ve soldaki ilk küvetin solundaki arada bulunan silah mermisini alın, arkanızı dönüp düz ilerleyin. Gelen yaratığı halledin, devam edip sağdaki kapıdan girin, sağda köşede zıplayan yaratıklardan var, öldürün. Şimdi jeneratörlerin arka kısmında bir masa olacak üzerinden mermi tozunu alın, soldaki jeneratörün üzerindeki “Shotgun Shells” mermisini alın. Şimdi buralardan geçi çıkın ve soldaki yeşil kepenkli kapının olduğu yerden girin.

İlerlediğinizde karşınıza bir masa gelecek, bu masanın üzerinde bir sandık olacak. Eğer envanterinizde maymuncuk var ise maymuncuğu kullanıp sandığı açın ve “Enhanced Hangun Ammo” mermisini alın. Sonrasında masanın diğer tarafına geçin ve “Shotgun Shells” mermisini alın.

Resident Evil 7 - "Wooden Statuette" bulmacasından sonra açılan geçit.
Resident Evil 7 – “Wooden Statuette” bulmacasından sonra açılan geçit.

Arkanızı dönüp soğutucunun içinde duran “Casette Tape” ve sağındaki “Psychostimulants”’ı alın, Sağa dönüp rafta duran “Treasure Photo”’yu inceleyin. Sola dönüp devam edin ve sağdaki beyaz kapıdan girip basamaklardan inin, yolu takip edip sağdaki sermiş masasının alt rafında duran “Antique Coin”’i alın, arkanızı dönün ve boya kovalarının önündeki figürü vurup patlatın.

Soldaki kutuların önünde duran tabanca mermisini alın. Şimdi burada geri dönün, yeşil kepenkli kapıdan çıkıp düz devam edin ve yolun sonundaki kapıdan sola dönün, karşınıza gelen kapıdan girin. Şimdi burada masanın solundaki tahtayı kırıp mermileri alın, masanın üzerindeki mermileri de alın.

Sola dönüp sedyenin altındaki leğende bulunan “Antique Coin”’i alın. Soldaki alanda bir bulmaca var. Bunu çözmek için sırasıyla şu şekilde morg kapaklarını açın; “Lara, William, Shawn, Tamara”. Burada aslında sıralama şu; 2. Kapak, 4. Kapak, 5. Kapak ve 6. Kapak. Sonrasında bu kapakları tekrar kapatıp, üzerinde el izi olan kapağı açın. İlk kapak buhar püskürtecek ve açılması için sizi bekliyor olacak.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

GamerAdmin

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku