18.4 C
İstanbul
11 Nisan 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Sağdaki kapıdan girin ve ilerleyip dışarıya çıkın, merdivenlerden atlayın, düz ilerleyin ve kütüğü çömelerek geçin. Düz ilerleyip devam edin, diğer kütüğün üzerinden geçin ve evin altındaki merdiveni görene kadar ilerlemeye devam edin. Merdiveni tırmanın ve sağa dönüp yerdeki çantayı alın, düz ilerleyin ve sandıktan “Antique Coin”’leri, “Survival Knife”’ı ve diğer sağlam silahları alın.

Geri dönüp yerdeki tahtayı kırın ve “First Aid Med”’i alın, arkanızdaki raftan “Chem Fluid”’i alın, yandaki yazıyı okuyun. Solda yerde duran “Abercombie Salt Mine, South Dulvey” yazılı tabelaya göz atın, soldan devam edin ve “Seperating Agent” ile diğer mermileri alın, fotoğrafı kontrol edin ve arkasındaki “Are they watching us from that helicopter?” yazısını okuyun.

Resident Evil 7 - Helikopterin kaçış anı
Resident Evil 7 – Helikopterin kaçış anı

Sonrasında kasetleri ve diğer ekipmanları da alın. “Assault Coin”’i almak için elinizdeki madeni paraları atın. “Assasult Coin” ve “Iron Defense Coin”’i her ne olursa olsun envanterinizde tutun. Tüm mermi ve enerjilerinizi alın, sonrasında bon bir defa kayıt yapın.

Düz ilerleyin ve 4-5 yaratığı halledin, sonrasında asansörün tuşuna basın. İçeri girip diğer tuşa basın ve kapıların kapanmasını sağlayın. Geldiğinizde kapılar açılacak, devam edin ve zıplayan yaratığı öldürün, ilerleyin ve sağdaki kutunun üzerinde duran pompalı mermisini alın, gelen iki yaratığı da öldürün, sola dönüp ilerleyin ve sağdaki aradan devam edin.

Tümsekten atladıktan sonra ilerleyin ve soldaki aradan devam edip varilin içinde duran “Solid Fuel”’i alın, arkanızı dönüp ilerleyin ve soldaki ilk aradan girip yaratıkları halledin, yerdeki tahta kutuyu kırıp mermileri alın. Buradan çıkın soldan devam edin ve soldaki aradan ilerleyin. Yolun sonuna geldiğinizde arkanızdan iki yaratık daha gelecek onları da halledin, sonrasında sağdaki yokuştan çıkın. Maden arabasının başına geldiğinizde gerekli aksiyon tuşunu kullanarak arabayı ittirin. Kalaslar ile kapalı olan yol açılmış olacak, devam edin.

Resident Evil 7 - Helikopter ile uçarken manzara çok güzel
Resident Evil 7 – Helikopter ile uçarken manzara çok güzel

Soldaki aradan girin ve ilerleyin, merdivenlerin başınsa bomba düzeneği olacak tek atışla patlatın. Merdivenlerden çıkmadan diğer maden arabasını göreceksiniz, ön kısmındaki kayalıkların arasında mermi olacak, alın ve geri dönüp merdivenlerden çıkın. Yerdeki tahtaya ateş etmeyin, soldan devam edip kapıdan girin, sağdaki kırmızı çantanın karşısında alt rafta duran bitkiyi alın, arkanızı dönüp masanın üzerindeki mermi tozunu alın.

Soldaki laptopu inceleyin, arkanızı dönüp kapıdan girin. Raftaki yazıyı okuyun ve soldaki basamaklardan inip masanın üzerinde duran “Supplements”’i alın, karşıda asılı olan fotoğrafları inceleyin. Sağdaki küvetin içerisinde duran çantayı açın, envanterinizdeki serumu soldaki boş alana yerleştirin. Sağdaki açılan kapaktan ise “E-Necrotoxin”’i alın, sağdan devam edip soldaki masanın üzerindeki “Strong Chem Fluid”’i alın ve yazıyı okuyun. Arkanızı dönüp basamakları çıkmadan soldaki lavabonun içinde duran “Chem Fluid”’i alın.

Resident Evil 7 - Eveline'in son mutasyonu
Resident Evil 7 – Eveline’in son mutasyonu

Basamaklardan çıkın ve sağdaki masada duran pompalı tüfek mermilerini ve tabanca mermilerini alın, yazıyı okuyun ve arkanızdaki kapıdan girin. Kaseti ve diğer ekipmanları alın, sandığa isterseniz fazla olan ya da şimdilik gerekmeyen bazı eşyaları bırakın. Kapıdan dışarıya çıkın ve yerdeki tahta kutuları kırıp mermileri alın.

Geri dönüp sağdaki basamaklardan inin, ilerleyip soldaki aradan girin ve yolun sonundaki kapıdan girin. Sudan geçip düz ilerleyin ve kalasların arasından çömelerek devam edin. Eveline’ın sesini duyduktan sonra hızlıca tahta kutunun sol tarafına geçip varilin üzerindeki “Solid Fuel”’i alın ve rampayı biraz çıkıp gelen yaratıkları öldürün. Soldaki arada yerde duran bitkiyi alın, rampanın sağındaki yolu takip edin.

Resident Evil 7 - Asker
Resident Evil 7 – Asker

Çıktığınızda zıplayan ve normal iki yaratığı öldürün, soldaki aradan girin ve yerdeki “44 MAG Ammo” mermisini alın, diğer taraftan geçip ve varilin olduğu yere gelip pompalı tüfek mermisini alın, tahta kutuyu kırıp mermiyi alın. Soldaki ara yolu takip edin, gelen yaratığı öldürün ve basamakları çıktıktan sonra soldaki arada yerde duran mermi tozunu alın, buradan geri dönüp soldan ilerleyin ve solda kutuların olduğu yere girip ekipmanları toparlayın.

Buradan çıkıp soldaki basamaklardan ilerleyin, gelen yaratıkları öldürün. Yolu takip etmeye devam edin. Gelen şişko yaratığı da öldürüp basamakları çıkın ve soldaki tümsekten atlayın. Devam edip ilerleyin, şimdi karşımıza iki adet şişko yaratık daha gelecek, öldürün. Burada kayış sisteminin olduğu iki yerde ve ortadaki alanda toplamda 3 adet tahta kutu var ve bunlarda mermiler olacak, alın ve demir merdivenden tırmanmadan önce üç bomba düzeneğini de patlatın, sonrasında çıkın.

Resident Evil 7 - Yine Umbrella Corporation işin içinde...
Resident Evil 7 – Yine Umbrella Corporation işin içinde…

İlerleyin ve sağdaki kayaların arasından gelin. Devam edip tahtanın üzerindeki “Mine Map” adlı haritayı alın, kaseti alın, isterseniz bir kayıt daha yapın. İlerleyip tahtaları yıkın ve devam edip rafın diğer tarafına geçin, rafın alt kısmındaki kafa sallayan figürü vurup patlatın. Arkanızı dönüp yolu takip edin, basamaklardan çıkın, sağa dönüp ilerleyin.

Bu arada bazı halüsinasyonlar göreceksiniz, çok takılmayın. Devam edin, merdivenlerden çıkın ve ilerleyip diğer merdivenlerden de çıkın. Sonrasında sağdaki yıkık alandan girin, ilerleyin ve Eveline sizi savurmaya kalktığında gerekli aksiyon tuşunu kullanarak korunmaya çalışın. Tabi birkaç saniyeliğine de olsa ilerleyerek sonrasında korumaya geçerek yaklaşabilirsiniz. Yaklaştığınızda ise kontrol sizden çıkacak. Son olarak da elimizdeki enjektörü batıracağız. Tabi karşımıza tekerlekli sandalyede oturan yaşlı kadın çıkıyor.

Resident Evil 7 - Oyun bittiğinde videoları izlemeyi unutmayın
Resident Evil 7 – Oyun bittiğinde videoları izlemeyi unutmayın

Son kapışmaya hazır olun! Yaratığın yüzü belirginleştiğinde gözlerine çalışın, saldırmaya kalkarsa koruma ile bu saldırıyı savuşturun. Sonrasında kontrol sizden çıkıp yaratık sizi evden dışarıya atacak. Tekrar geldiğinde ize yüzüne ve gözlerine nişan alarak isabetli vuruşlar yapın.

Sonrasında sizi ayağınızdan yakalayacak, havada iken yine gözlerine ateş edin. Tekrar yere savurduğunda ise bir kutu düşecek ve bu kutudaki silaha ulaşıp tekrar yüzüne ateş etmeniz gerekiyor. Zaten yaratık öldüğünde ise geriye çekilip kuruyacak ve atomlarına ayrılacak. Sonrasında sinematik girecek, izleyin.

Resident Evil 7 - Tebrikler! Oyunu bitirdiniz...
Resident Evil 7 – Tebrikler! Oyunu bitirdiniz…

Tebrikler! Oyunu bitirdiniz…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İlgili Yazılar

Main Scenario: Letter From Silent Heaven

GamerAdmin

Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku