16.1 C
İstanbul
23 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Dread Out – Tam Çözüm

Dread Out - Tam Çözüm
Dread Out – Tam Çözüm

Oyuna başlamadan önce bazı bilgileri sizlere açıklamak istiyorum. Öncelikle oyunun çıktığı yıl olan 2014 tarihinde oyun tam olarak bitmemişti. Sonrasında ise yazdığım ilk tam çözümde ne yazık ki bitmediğinden yayınlamamıştım. Tabi aradan geçen 7 yıla nazaran oyunda çok büyük değişiklikler oldu ve eklemeler oldu.

Bu sebepten ötürü de hem ikinci oyun 2019 yılında çıkması ve 5 yıllık arada oyunun filminin de çıkarılması ile adeta bir bakıma ortalık şenliğe dönmüş gibi hissettiriyor. Bir korku oyunu olmasına karşın Dread Out, Endonezya firması olan Digital Happiness bu süre içerisinde oyun severler tarafından bayağı olumlu tepkiler aldı. Oyun hali hazırda çok cüzi fiyatlara Steam üzerinden edinebilmek de çok daha rağbet sağladı bu oyuna.

Gelelim son hali ile birlikte oyunun tam çözümünü anlatmaya.

Dread Out - Tam Çözüm - İlk Geldiğimiz Bölge
Dread Out – Tam Çözüm – İlk Geldiğimiz Bölge

Sandalye üzerinde uyuya kalan ve sonrasında telefonunun titreşimi yüzünden uyanan karakterimiz Linda ile tanışın. Sinematikten sonra soldaki arayı kullanarak ilerleyin ve sağda yerde titreyen cep telefonuna uzanın. Gerekli aksiyon tuşuna basarak sinematiğin araya girdiğini göreceksiniz, izleyin.

Bizi arayan Ira adlı arkadaşımız. Aslında robotik sesle karışık bir ton ile bir bakıma bir şeylerin ters gittiğini anlıyoruz. Tabi envanterimize “Iris Phone” u alıyoruz, bu bizim en büyük silahımız. Şimdi sinematikten sonra kapıyı kullanarak dışarıya çıkın, sola döndüğünüzde ise bir arkadaşımızı göreceğiz lakin karakterimize bir haller olacak, cep telefonu elinden düşecek.

Yerden telefonu aldıktan sonra ise biraz ilerleyin ve soldaki ağaçlık alanda gerekli aksiyon tuşunu kullanarak telefonu yakınlaştırın. Telefonda gözükecek olan bir kadın figürü olacak, gördüyseniz arkanızı dönüp aradan devam edin.

Dread Out - Tam Çözüm - Esrarengiz yerleri keşfediyoruz
Dread Out – Tam Çözüm – Esrarengiz yerleri keşfediyoruz

Yol sonundan sağa dönün ve iki salıncağın olduğu yerde hızlıca gerekli aksiyon tuşunu kullanarak önce telefon ekranını yakınlaştırın, sonrasında gelen hayaleti kaçırmak için de diğer aksiyon tuşunu kullanarak art arda fotoğrafını çekin. Hayalet kaybolduktan sonra arkanızı dönüp düz devam edin, solunuzda demir parmaklıkları göreceksiniz.

Şimdi hiçbir yere sapmadan yolun sonuna kadar ilerleyin ve yolun sonuna geldiğinizde gerekli aksiyon tuşu ile telefonun ekranını yakınlaştırın, sonrasında sağdaki taş duvarı kontrol edin. Ekranda gördüğünüz aralıktan geçip, sağdan devam edin. Karşınıza üzerinde “Awas Dilarang Masuk” yazısı olan bir kapı gelecek açın, gerekli aksiyon tuşunu kullanarak telefon ekranını yakınlaştırın ve sineğe benzer olan hayaleti yine gerekli aksiyon tuşu ile fotoğrafını çekerek yok olmasını sağlayın.

Dread Out - Tam Çözüm
Dread Out – Tam Çözüm

Şimdi sola dönün ve ağacı geçtiğinizde sağda kalan kapıyı açın, gerekli aksiyon tuşunu kullanarak telefon ekranını yakınlaştırın, sağa ve sola bakın. Kız arkadaşımızı gördüğümüz istikamete doğru ilerleyin, köşeyi döndükten sonra devam edin ve yolun sonunda soldaki pencereden gözüken havada asılı duran ayıcığa yaklaşmamız gerekiyor.

Soldaki kapıyı açın, telefon ekranını yakınlaştırarak kontrol edin, hatta bir resmini çekin. Geri dönüp ileriye baktığımızda kız arkadaşımız tekrar yolun sonunda belirecek. Koşarak yanına gidin, kendisini takip etmemizi istiyor.

Dread Out - Tam Çözüm
Dread Out – Tam Çözüm

Şimdi hızlıca koşmaya başladığında bu arkadaş sizde arkasından koşun, bu yere geldiğimiz ilk kapının açık olduğunu göreceksiniz, işte sağdaki aradan girip merdivenleri kullanarak bir üst kata gelin. Telefon ekranını yakınlaştırarak sağdan ilerlemeye devam edin. Yolun sonunda bir siyah kedi göreceksiniz.

Yolun sonuna kadar gelin ve soldaki kapıyı açın, içeriyi kontrol ettikten sonra geriye dönüp ilerleyin. Tuvaleti geçip yolu takip edin. Şimdi yolun sonunda sağda açık olan bir kapı göreceksiniz, içeride ise kız arkadaşımız var. Aslında kız arkadaşımızın kılığında olan bir hayalet bu. Yaklaşmadan önce telefon ekranını yakınlaştırın ve art arda hızlıca resmini çekmeye başlayın.

İlgili Yazılar

Mafia 2 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 1 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku