10.4 C
İstanbul
11 Nisan 2024
Image default
Tam Çözüm

Dread Out – Tam Çözüm

Domuza Benzeyen Diğer Bir Yaratık
Domuza Benzeyen Diğer Bir Yaratık

Sinematikten sonra çok farklı bir yere geliyoruz. Yolu takip edin ve yavaşça ilerleyin. Ufak adam şeklinde hayaletler etrafınızı saracak, telefonunuzla onları öldürmeyi deneyin, fakat bir süreden sonra bu yaratıklar sizden telefonunuzu ve çantanızı çalacaklar. Bu sırada araya sinematik girecek, tabi kapıyı da bu ufak yaratıklar sizin için açmış olacaklar.

Şimdi yavaşça ilerleyin ve bir arkadaşınızla karşılaşacaksınız. Eleman çıldırmış bir biçimde hareketler sergileyecek. Hızlıca sağdaki aradan devam edin ve elinizden geldiğince elemana yakalanmamaya çalışın. Yolun sonunda bir eve gireceksiniz, sağa dönüp düz devam edin, yolun sonundaki barikatı eleman size vurduktan sonra dağıtacak. Ayağa kalktığınızda düz devam edin ve soldaki aradan girip sağdaki kapıyı açmayı deneyin. Araya sinematik girecek.

Endonezya'ya Özgü Bazı Posterler
Endonezya’ya Özgü Bazı Posterler

Şimdi geldiğiniz yerden sola dönün ve ilerlemeye devam edin. Elinizdeki şemsiyeye alışmaya çalışın derim. Şimdi sağda içerisinde mum yanan eve girin, diğer odaya geçin ve satanizmle ilgili duvarında işaret olan yerdeki masanın üzerinde duran “Jenglot” adındaki heykelciği alın. Buradan çıkın ve sağdaki yolu takip edin, sağdan ilerleyip diğer tarafa geçeceksiniz.

Yolun sonuna geldiğinizde ise araya sinematik girecek ve elemanı elinizdeki şemsiye ile sersemleteceksiniz. Bu sırada karakterimiz merdivenleri tırmanıp eve girecek ve ikinci adımında açılan yerden aşağı düşecek. Sinematikten sonra yavaşça sürünerek ilerleyin, eleman zemini kırdığında ise soldaki kirişe doğru saklanın.

Sonrasında devam ettiğinizde salak eleman aşağı düşecek bu sefer de siz yukarı çıkmanız gerekiyor. Çıktığınızda ufak yaratıklardan birinin elindeki cep telefonunuzu göreceksiniz, peşinden gitseniz de bu yaratık çoktan kaçacak. Şimdi duvara doğru yaslı olarak önce arkadaşımızın kılığındaki bu yaratığı atlatmamız gerekiyor.

Farklı Yaratıklardan
Farklı Yaratıklardan

Devamında ise yine araya sinematik girecek ve eleman ile tekrardan kovalamacaya girişiyoruz. Yolun sonundaki tren vagonuna girdiğimizde ise yine sinematik girecek. Sonrasında ise elemanın ölüşünü izleyeceksiniz. Farklı bir hayalet gerçekten can sıkıcı. Neyse sonrasında kontrol bize geçiyor ama karakterimiz çok bitkin bir halde ağır adamlar atabiliyor.

Biraz ilerleyip sonrasında yere yığıldığında sinematiği izleyin. Sinematikten sonra ise elimize bir adet büyük SLR fotoğraf makinesi geçiyor. Şimdi üç ufak yaratığa doğru makineyi yakınlaştırın ve doğru anda deklanşöre basın. Ardından bunların büyük bir çeşidi gelecek. Aynı şekilde art arda eleman yaklaştığında fotoğrafını çekmeye başlayın.

6-7 çekimden sonra eleman duman olacak. Devam edip yerdeki “Linda’s Bag” adlı çantayı alın. Vagondan çıkmadan yerdeki yüzüğü de alın. Vagondan çıkın ve sağdaki tünele girin. Bu sefer araya yükleme ekranı gelecek, biraz sabredin.

Sonsuzluğa Yürüyüş
Sonsuzluğa Yürüyüş

Tünelin diğer tarafına geldik. Şimdi yolu takip edin, yol sonunda sağda ve solda iki adet hatun olacak, aldırış etmeden devam edin ve dans eden hatunun yanına kadar ilerleyin. Sonrasında arkanızı dönüp sağdaki aradan devam edin. Demir parmaklıklı yerden geçip heykele kadar ilerleyin.

Daha ufak olan heykelin yanından geçin ve solda ortada duran yılan başlı heykelde cep telefonunuzu kullanarak fotoğraf çekin. Doğru pozu aldığınızda bir anda ekran değişecek, sonrasında ufak heykelin sağındaki mumu telefonunuzu kullanarak fotoğraflamaya çalışın ve söndürün.

Sonrasında geldiğiniz yerden geri dönüp kadınların yıkandığı kayalığa doğru ilerleyin ve sağdaki aradan girip karşınıza gelen ağaçları geçin, bir ağacın yanındaki sarı renkli kayalıklar üzerinde duran “Keris” adlı nesneyi alın. Düz devam edip ufak heykelin önündeki mumu telefonun deklanşörünü kullanarak söndürün.

Her Kapının Arkasında Ne Olduğu Bilinmezliği
Her Kapının Arkasında Ne Olduğu Bilinmezliği

Sağa dönüp düz devam edin ve ilerleyip sağdaki aradan gidin. Büyük fotoğraf makinesini çıkartın ve yaprakların üzerinde iken deklanşöre basın. Yapraklar yok olacak ve yol açılacak, yolu takip edin. Yolun sonunda ağaç kütükleri yolu kapatmış olacak, yine elinizdeki büyük makine ile ufak heykele yakın çekim yapın ve soldaki mumu deklanşöre basarak söndürün.

Birden hava kararacak ve geri dönüp dans eden kadınların olduğu yerde şimdi bir ufak heykel olacak. Heykelin arkasında duran üç mumu da deklanşöre basarak söndürün ve açılan yolu takip edin. Yolun sonunda havada duran güzel bir hatun göreceksiniz. Elinizdeki makine ile yakınlaştırıp deklanşöre basın ve sinematiği izleyin.

Arkadaşınızın Bu Durumdaki Son Hali
Arkadaşınızın Bu Durumdaki Son Hali

Sinematikten sonra her güzel görünenin iyi olmadığını anlıyoruz. Şimdi yaratık yere düştükten sonra yapacağınız basit. Gerekli mesafeyi koruyarak SLR makine ile yaratığın kafasına odaklayıp deklanşöre doğru zamanda basmak. Yaratık kaçtıktan sonra ortaya çıkan heykelimsi yaratıkları da fotoğraf makinesi ile halledin. Yaratık tekrar gelecek ve aynı taktiği uygulayın. Sonra tekrar kaçacak ve bu sefer karşınıza “Pocong” lar gelecek. Mesafenizi iyi ayarlayarak saldırın derim. Son defa gelecek koca yaratık ve öldürdüğünüzde araya sinematik girecek.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Leon Senaryo 1

GamerAdmin

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm

GamerAdmin

Broken Sword 2 – The Smoking Mirror: Remastered – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku