16.5 C
İstanbul
25 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Dread Out – Tam Çözüm

Karakteriniz Çok Gergin
Karakteriniz Çok Gergin

Karakterimiz yerden kalktıktan sonra havaya bakın ve yine kırmızı elbiseli kadının geldiğini göreceksiniz. Hızlıca SLR makine ile kadının fotoğrafını mesafenizi koruyarak art arda çekin. Kadın kaybolduktan sonra ise hızlıca yakınlaştırmadan deklanşöre basın. İşe yaramayıp sizi yere düşürdüğünde ise korkmayın.

Uyandığınızda ise beyaz ışın olduğu yere doğru koşun. Şimdi geleceğiniz yer okulun olduğu ormana benziyor. Kadın ağlama sesine doğru ilerleyin, uzaktan kamerayı odaklayarak kadının duman olmasını sağlayın. Sonrasında yerdeki notu okuyun. Sonrasında sağdaki yoldan devam edin. Yolun sonuna geldiğinizde yan yana iki ev göreceksiniz, soldakinin kapısından girin ve biraz ilerleyin, sinematik girecek, izleyin.

Yaratıklar Üzerinde İşe Yarıyor Ama Yakın Olmalısınız Biraz Daha
Yaratıklar Üzerinde İşe Yarıyor Ama Yakın Olmalısınız Biraz Daha

Sinematikten sonra bayan Siska ve Shelly’i buluyoruz. Diyaloglar ve sinematik geçtikten sonra çiftli büyük kapıların açık olduğu alandan geçin ve sağa dönüp ilerleyin. Ira’yı göreceğiz, yaklaştığınızda koşar adımla kaçacak. Takip edin ve soldaki alanda ağlayan kadın sesi duyduğunuzda hemen makineye sarılıp birkaç defa deklanşöre basarak duman edin.

Sonrasında basamakların önünde duran notu okuyun. Sonrasında ise Ira’yı takip etmeye devam edin. Girdiği eve girmeden önce biraz ilerleyin ve soldaki kamyonetin önünde bir diğer ağlayan kadının işini bitirin. İlerleyip yerdeki notu okuyun.

Dread Out – Tam Çözüm - Mysterious Key
Dread Out – Tam Çözüm – Mysterious Key

Şimdi geri dönün ve yola geldiğinizde araya sinematik girecek, izleyin. Sinematikten sonra ise IRA’nın girdiği eve girin. Sağda üç kapı olacak, ortadakini açın ve Ira’nın karşısındaki sandalyeye yaklaşıp gerekli aksiyon tuşuna basın. Sonrasında ise kontrol ettiğimiz karakter Linda yere düşecek.

Sonrasında dikkatlice önce bebeğe sonrasında ise Ira’ya bakın. Ira birden konuşmaya başlayacak, çıkan diyalog menüsünde önce “Ira” yazısını seçin. İkinci olarak ise “What is this place?” sorusunu seçin. Diyaloglardan sonra ise “Ask suzie how to get out here?” sorusunu sorun.

Dread Out – Tam Çözüm - Kapının Kilidini Açın
Dread Out – Tam Çözüm – Kapının Kilidini Açın

Sonrasında ise “Did you … kill my friends?” sorusunu sorun, bir sonraki sorunuz ise “But, Doni … I saw one of you killed him!” olsun. Ürkütücü diyalogtan sonra ise “Why did you trap us here?” sorusunu sorun. Sonra “But we’re only here by mistake!” sorusunu, son olarak da “I’ll promise I’ll never return here.” yazısını seçin.

Güzel bir illüzyon sonrasında Ira bize bir anahtar fırlatacak. Şimdi sıradaki soru olan “What is this key for?” sorusunu sorun. Cevaptan sonra “Talk? But last time … she attacked me.” yazısını seçin. Diyalogdan sonra “Fine. Le’ts go.” yazısını seçin ve son olarak “No, let her go.” yazısını seçin.

Dread Out – Tam Çözüm - Yaratıklar Üzerinde İşe Yarıyor Ama Yakın Olmalısınız Biraz Daha
Dread Out – Tam Çözüm – Yaratıklar Üzerinde İşe Yarıyor Ama Yakın Olmalısınız Biraz Daha

Uzunca olan görüş diyaloğunun ardından “Of Course I remember” yazısını seçin ve “6237323688” sayısını yazın. Son olarak da “Please. Let her go!” yazısını seçin. Sinematikten sonra karakterimiz Linda yerden kalkacak ve “Mansion Key” adlı anahtarı alacak. Şimdi soldaki kapıdan dışarıya çıkın ve sağdaki yolu takip edin.

Bu sırada yürürken elinizdeki makinenin deklanşörüne ara sıra basmayı unutmayın. Bir süre sonra karşınıza “Palasik” denilen bir hayalet türü gelecek. Yakınlaştırmadan patlattığınız ışık onları yavaşlatıyor ve uygun zamanı kollamanız için büyük bir nimet. Uygun anı bulduğunuzda ise makineyi hayaletlere yakınlaştırın ve tekrar deklanşöre basın. Birkaç denemeden sonra duman olacaklar. Karanlıkta direk üzerlerine makineyi tutmaya kalkmayın çok hızlılar ve ölmeniz olası.

Dread Out – Tam Çözüm - Cep Telefonu İyi Bir Silah Sizin İçin
Dread Out – Tam Çözüm – Cep Telefonu İyi Bir Silah Sizin İçin

Biraz uğraştırsa da yok olmuyor değiller. Neyse, yolu takip edin ve Siska ile Shelly’nin olduğu hastaneye geri dönüyoruz. Araya sinematik girecek, izleyin. Yine biri asılarak öldürülmüş. Şimdi kapıdan çıktıktan sonra arkanızı döndüğünüzde tam karşıdaki bayırdan yolu takip edin. Su birikintisinin olduğu yerden geçip soldaki merdivenlere doğru ilerleyin.

Makinenizi hazırda tutun ve üzerinize gelen top şeklindeki yaratıkları fotoğraf makinesi ile halledin. Sonrasında en üste çıkıp kapıyı gerekli aksiyon tuşunu kullanarak açmayı deneyin. Yükleme ekranından sonra malikaneye gelmiş olduğumuzu görüyoruz. Şimdi karşınıza üç adet kapı geliyor, soldakini açıp içeriye girin. Düz devam edip diğer kapıyı da açın ve girip soldaki koridora yönelin. Elinizdeki cep telefonunu kullanarak görüntüyü odaklayın ve yavaşça yürüyün. Karakteriniz bir anda karnına tekme yemiş gibi olacak ve ayağa kalkacak.

İlgili Yazılar

Mafia-2 Joe’s Adventures – Tam Çözüm

GamerAdmin

Mafia 2 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku