Dread Out – Tam Çözüm
0

Dread Out – Tam Çözüm

Oca 05 GamerAdmin  

Her şeye rağmen yine de bu hayalet sizi bayıltırsa korkmayın, bir mekânda uyanacaksınız. Beyaz çizgili nesneye doğru koşarak bu ekranı geçin. Sonrasında odada yerden kalkacak karakterimiz. Kapıyı açıp dışarıya çıkın, yolu takip ederek merdivenleri kullanın ve inin. Arkadaşımızın ağlama sesini duyacağız. Yaklaşıp gerekli aksiyon tuşuna bastığınızda arkadaşımızın buradan ayrılamadığını söylediği cümleyi duyacağız. Sonrasında ise bu diyardan sadece bizim çıkabildiğimizi ve vereceği “Mysterious Key” adlı anahtarı alıp burayı terketmemizi istediğini söyleyecek. Anahtarı alın, sağa dönüp yolu takip edin ve kahverengi kapıyı gerekli aksiyon tuşunu kullanarak anahtar ile açıp çıkın.

Biraz ilerlediğinizde birden yağmur başlayacak ve mekân tekrar değişecek. Bir anlamda büyük bir ormanda olacağız. Şimdi düz ilerleyin ve yolun sonunda tek eli sarkan büyük “Pocong” adındaki yaratığın önüne gelin. Yerde üç adet mum olacak, biri sadece yanıyor ve telefonun ekranını yakınlaştırıp fotoğraf çekerek o mumu söndürmeniz lazım. Sonrasında geriye dönüp yolun başına doğru geldiğinizde iki adet “Pocong” ile karşılaşacaksınız. Telefonun ekranını yakınlaştırıp, ekranda bozulmalar olduğunda fotoğrafını çekmeniz lazım ki bu elemanları yok edebilesiniz. Lakin mesafenizi koruyarak yapmanız daha iyi olacaktır sizin açınızdan. En azından bu şekilde ölmeden ikisini de yok edebilirsiniz.

Şimdi elemanlar öldü ise geriye dönüp büyük “Pocong” un yanına gidin, yerdeki yanan mumları telefonun ekranını kullanarak fotoğrafını çekin ve sinematiği izleyin. Yükleme ekranı geçtikten sonra kırmızı elbiseli bir kadının şarkı söylediğini duyacaksınız. Sonrasında ise birden arabanın içinde uyanacak karakteriniz ve sonrasında sinematik devam edecek. Bu arada arabada Siska (öğretmen), Shelly, Yayan, Ira ve Doni isimli toplamda 5 farklı karakter daha mevcut. Tabi kontrol ettiğimiz karakter olan Linda’yı da sayarsak 6 kişiyiz. Şimdi Siska’nın yanına yaklaşın ve diyaloglar geçtikten sonra da her bir karaktere yaklaşıp gerekli aksiyon tuşuna basarak diyaloğa girmesini sağlayın.

Şimdi Doni’nin yanın yaklaşın ve çalılıklardan geçtikten sonra bekleyin. Siska çalılıklardan geçtikten sonra koşarak diğer elemanları takip edin. Yolun sonuna geldiğinizde üzerinde “Selamat Datang Di” tabelası olan yere geleceksiniz. Doni kopuk uçurtma gibi bu yere koşarak dalacak ama siz bekleyin ve diğer ekip arkadaşlarınızın diyaloglarına şahit olun. Son diyalogdan sonra ise Yayan’ı takip edin, sağdaki alanda sırayla dükkanlar olacak. Şimdi ise o dükkanların en başındaki, “Topplervioh” tabelasının bir sonraki kısmında gri tabelası olan dükkânın kapısını açın ve yerdeki “Soldier’s Medal” i alın.

Geri yola dönüp ekip arkadaşlarınızı takip etmeye devam edin, sağdaki kapının önünde duran 3 adet çelengi göreceksiniz. Üzerindeki isimler için telefonunuzu kullanarak bir resim çekin. Yolu takip ettiğinizde solda bir restoran ve ileride ise Yayan’ın da işaret edeceği bir benzinlik olacak. Sağdan yıkık alanı geçip ilerleyin ve otobüs yıkıntısının ön kısmında yerde duran bir diğer “Soldier’s Medal” adlı madalyonu alın. Geri dönüp yolun karşısında “Sultan Aguno 09” yazan tabelalı yere gelip soldan devam edin, bu arada bir anda radyodan çalan bir müziği duyacaksınız. Soldaki aradan enkazı geçip yolun sonunda masanın üzerinde duran notu okuyun. Şimdi yola geri dönüp ekip arkadaşlarınızın gittiği yerden devam edin, soldaki kaldırıma çıkın ve biraz ilerlediğinizde çocuk gülme sesi duyacaksınız. Yolu takip edin ve yolun ikiye ayrıldığı yere kadar ilerleyin. Yolun ikiye ayrıldığı yerde büyük bir anıt göreceksiniz. Anıtın önünde basamakta duran madalyonu alın.

Heykelin arkasından düz devam edin ve sağdaki yoldan ilerleyip ekip arkadaşlarınızın yanına kadar gelmeden kaldırımın üzerindeki büyük nesnenin içinde duran notu okuyun. Sonrasında ekip arkadaşlarınızın yanına gidin, okulun giriş kapısına geldiğinizde araya sinematik girecek, izleyin. Sinematikten sonra Ira ile birlikte okulun önündeki bahçedeyiz. Şimdi buradan çıkın ve heykelin olduğu alana gelin, dikkatli olun burada iki adet “Pocong” olacak, havada uçuşan hayaletlere takılmadan onları telefonunuzun fotoğraf çekme mekanizmasını kullanarak belirli bir mesafeyi de koruyarak öldürebilirsiniz.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.