16.1 C
İstanbul
23 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Şimdi karavandan çıkın ve sağa dönüp ilerleyin, kapının önüne gelip envanterinizdeki “Keycard”’ları kullanarak kapıları açın. Merdivenlerden çıkın ve en üst basamağa geldiğinizde soldaki tahta korkuluğun üzerindeki mermiyi alın, sağa dönüp ilerleyin ve kapıdan girin. Sağdaki varilin üzerindeki mermiyi alın, sonrasında televizyonun önüne gelip gerekli aksiyon tuşuna basarak izlemeye başlayın.

Televizyon patladıktan sonra açılan geçitten geçin, yolu takip edip sağdaki kapıdan girin. Şimdi dikkatli olun bu salak Lucas bubi tuzakları ile etrafa bomba döşemiş. Bu sebeple bu odada çömelerek ve yavaşça ilerleyin ki bombaların tellerine değmeden devam edebilesiniz. Soldaki kutunun üzerinde duran bitkiyi alın, eğilerek devam edin ve kapının önüne geldiğinizde kapıyı açıp girin.

Resident Evil 7 - Eveline'in çizdiği resim
Resident Evil 7 – Eveline’in çizdiği resim

Şimdi devam edin ve bubi tuzağını gördüğünüz yerde isterseniz bir el ateş ederek bombaları etkisiz hale getirin, soldaki masanın üzerinden mermi tozunu alın ve sağdaki kapıdan girin. Sola dönüp mankenin kafasının olduğu yerdeki “Antique Coin”’i alın, sağa dönüp devam edin ve solda ortada duran kutuyu kırıp mermiyi alın.

Sonrasında yola devam edin ve merdivenlerden inmeden önce tek el atışla kutuyu patlatın. İndikten sonra ise yolun sonuna kadar gidin, duvara geldiğinizde arkanızı dönün ve sağdaki alanda gördüğünüz bombaya bir el ateş edin. Sonrasında kapının girişinde bir bomba daha olacak, dikkatlice çömelerek tele dokunmadan geçin, uzaklaştığınızda ise bir el ateş ederek bu bombayı da patlatın. Şimdi sandığın arka tarafındaki yerde duran bitkiyi alın. Fazladan eşyanız var ise sandığa bırakın, varsa yanınıza pompalı mermisi ve “Flame Rounds” alın bolca.

Sonrasında sağdaki kapıya üzerinde sayısal numaralar olan şifreli kapıya yaklaşın, Lucas salakça bir şekilde gelecek birkaç şifre söyleyecek ama aldanmayın. Herhangi bir tanesini girin ve hızlıca kapıdan uzaklaşın. Tuzak etkisiz hale geldikten sonra sağdaki açılan geçitten girin. Düz ilerleyip sağdaki kapıyı açın, biraz uzaklaşın ve tahtaya bir el ateş edin.

Resident Evil 7 - Eveline'in çizdiği bir diğer resim
Resident Evil 7 – Eveline’in çizdiği bir diğer resim

Sonrasında el arabasının üzerinde duran “Chem Fluid”’i ve soldaki varilin üzerindeki palette duran “Psychostimulants”’ı alın, soldaki kapıdan çıkın. Biraz ilerlediğinizde arkanızdan gelecek zıplayan yaratığı halledin. Yolun sonuna kadar gelmeyin, yaratığı öldürdükten sonra eğilerek devam edin, karşınıza gelen kapıyı açın, içeri girmeden tavandaki bombayı ateş ederek patlatın.

Biraz geri gidin ve kapının arkasına denk gelen bombayı da patlatın. Eğilerek içeriye girin ve soldaki varilin yanında asılı olan bombayı patlatın, masaya yaklaşıp arkanızı dönün ve kapının yanında duvarda asılı olanı da ateş ederek patlatın. Şimdi demir dolabın içindeki kutu bomba, o yüzden açmayın. Solda masanın üzerindeki kutuyu kırın, bitkiyi, pompalı mermisini ve çekmecedeki “Antique Coin”’i alın. Demir dolabı açıp en alttaki rafta duran “Steroids”’i alın ve buradan geri dönüp dışarıya çıkın.

Resident Evil 7 - Evelin'in oyuncak ayısı
Resident Evil 7 – Evelin’in oyuncak ayısı

Sağdaki aradan ilerleyin, ilk sağdaki arada yaratık olacak halledin ve el arabasının içindeki silah mermisini alın, geri dönüp sağdaki alandan devam edin. Gelen iki zıplayan yaratığı öldürün, sağdaki rafta duran “Chem Fluid”’i alın, arkanızdaki samanların sağ arkasına geçin ve yerde duran “Burner Fuel”’i alın.

Arkanızı dönüp yolu takip edin, merdivenlerden çıkın ve karşınıza gelen kapıdan girin. Sağdaki masanın üzerinde duran turuncu renkli çantayı envanterinizdeki maymuncuk ile açın. İçerisinden çıkan “Flame Rounds”’u alın, arkanızı dönüp masadaki kaseti ve soldaki yerde duran kovanın içinden bitkiyi alın. Arkanızı dönüp sağdaki rafta duran “Chem Fluid”’i alın.

Resident Evil 7 - Eveline'in odasındaki gizli geçit
Resident Evil 7 – Eveline’in odasındaki gizli geçit

Şimdi buradan sola dönüp yolu takip edin ve soldan devam edip raftaki pompalı mermisini alın ve yerdeki kutuyu kırarak “Chem Fluid”’i alın. Geri dönüp diğer tarafa geçin ve soldaki çaprazdaki alana doğru ilerleyip yerdeki kutuyu kırın ve silah mermisini alın. Şimdi geri dönüp sağdaki alana inmeden önce tahta kutuya bir el ateş ederek patlatın.

Sonrasında aşağı inin ve karşınızda duran kontrol panelinin solundaki yalağın içinde bulunan bitkiyi alın, arkanızı dönüp soldaki tahta kutuyu kırın, mermiyi alıp sağdaki masanın üzerinde duran “Seperating Agent”’i alın. Geri dönüp merdivenleri çıkın, varilin üzerindeki “Battery”’i alın, yerdeki kutuyu kırıp pompalı tüfek mermisini alın. Sola dönüp masanın üzerindeki “Supplements”’i alın. Şimdi merdivenlerden inin ve sağdaki kontrol paneli üzerinde “Battery”’i kullanın.

İki tane şişko yaratık gelecek, elinizden geldiğince “Flame Rounds”’ları üzerlerinde kullanın. Yetmez ise yakın mesafede olduğunuzda kafalarına pompalı tüfek ile ama uzak mesafede de tabanca ile saldırmanız mantıklı olacaktır. Bu arada yere düştüklerinde ise uzak durmaya çalışın, çünkü öldükten hemen sonra patlıyorlar.

Resident Evil 7 - Serum için gerekli olan ceset parçasının yeri
Resident Evil 7 – Serum için gerekli olan ceset parçasının yeri

Hallettikten sonra asansöre girip gerekli aksiyon tuşuna basarak düğmeyi aktif hale getirin. Açılan kapıdan girin ve yolu takip edip diğer kapıdan giriş yapın. Düz ilerleyip basamakları çıkın ve cesedin üzerinde yazan “1408” sayısını not edin. Sağdaki masada duran “First Aid Med”’i alın, arkanızdaki açık aradan çıkın ve ikinci rafta duran “Antique Coin”’i alın.

Soldan devam edip, sağdaki duvarda üzerinde “Stairs” yazan kırmızı düğmeye basın ve merdiven mekanizmasının inmesini sağlayın. Basamaklardan inin ve düz ilerleyip merdivenlerden yukarıya çıkın, yolu takip edin ve kafasında şapka olan mankenin olduğu rafa doğru gelin. Envanterinizdeki “Treasure Photo” resmini kontrol edip arkasındaki yazıyı okuyun. Sonrasında mankenin kafasına yaklaşıp gerekli aksiyon tuşuna basın ve “Repair Kit”’i alın. Şimdi geri dönüp sandığın ve şifre gireceğimiz kapının olduğu yere gelin.

Şimdi sandıktan “Broken Handgun”’ı alın ve envanterinizdeki “Repair Kit” ile birleştirin. Sonrasında bu silahı isterseniz sandığa bırakın, “Treasure Photo”’yu da sandığa bırakın. Eğer elinizde hala “Antique Coin” var ise evin büyük salonuna geri dönün ve “Iron Defense Coin”’i alın.

Resident Evil 7 - Oyundaki meşhur karavan
Resident Evil 7 – Oyundaki meşhur karavan

Tabi geri dönerken televizyonun arkasındaki madeni parayı da almayı unutmayın. “Iron Defense Coin” sizin enerjinizi yükselterek, korunmanız konusunda daha fazla dayanıklılığınızı artıracak. Daha çevrede bulacağımız madeni paralar ile de “Assault Coin”’i alacağız. Şimdi geri dönüp kapıya şifre olarak “1408” sayısını girin.

Tabi şerefsiz Lucas yine adilik peşinde, bütün envanterinizdeki eşyaları sandığa bırakın. Sonrasında kapı açılacak. İçeri girdiğinizde ise şerefsiz arkanızda kapıyı kilitleyecek. Şimdi hızlıca mankenin elinden mumu alın. Sonrasında önceki “Happy Birthday” kasetinde olduğu gibi pastanın olduğu yere gidin. Konuşma bittikten sonra arkadaki duvarda asılı olan şifreli dolabı; 1- Aslılı adam, 2- Çan üzerindeki Kuş, 3- Embriyo olarak girin ve çubuğa geçirilmiş bebeği alın.

İlgili Yazılar

Dead Island – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

GamerAdmin

Dread Out – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku