Resident Evil 7 – Tam Çözüm
0

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Nis 22 GamerAdmin  

“Accept Her Gift”

Sola dönüp piyanoya yaklaşın, gerekli aksiyon tuşuna bastığınızda daha dokunmadan piyanonun kapağı kapanacak. Sola dönün ve masanın diğer ucunda solda duran koltuğun üzerindeki resmi inceleyin. Sonrasında sağa dönüp ateş yakılan yerin üzerindeki tabloya göz atın. Mutlu bir aile görünüyor değil mi? Şimdi gerekli aksiyon tuşuna basarak çömelin ve sağdaki çekme kolunu da yine gerekli aksiyon tuşunu kullanarak çekin. Arkanızda soldaki duvarın alt kısmında bir yer açılmış olmalı. Şimdi açık olan televizyona yaklaşın, üzerindeki videoda gerekli aksiyon tuşunu kullanarak envanterinize ulaşın ve aldığınız video kaseti kullanın. Oyunda bu tarz birkaç yerde sinematikten sonra kontrolü ele alıp ana karakter bizmişiz gibi oynamaya devam edeceğiz. O yüzden bilmelisiniz ki bu videolarda ölürseniz ya da yakalanırsanız tekrar baştan aynı yeri oynamak zorunda kalırsınız. Tabi bazı yerlerde oyun sizin kontrolünüz dışında aksiyonlar alıyor, bu da elinizde olmayan durumlardan ötürü.

Eve giden yoldaki ormanlık alan

Şimdi üç kafadar bu eve girmeyi düşündükleri için kameraman ve diğer iki şahısla devam edeceğiz. Burada olay ise diğer karakterlerin hareketlerine göre ilerleyecek, siz sadece şu kravatlı olan elemanı takip edin yeterli. Clancy adlı kişi biziz, Andre ise bizi oraya getiren eleman. Şimdi andre bir anda ortalıktan kaybolacak, kravatlı eleman da onu aramaya gidecek, etrafa bakının, zaten birkaç şey haricinde işe yarayan bir durum olmayacak. Kravatlı elemanı takip edin. Sağdaki merdivenleri çıkmanıza gerek yok, çünkü işe yarayan bir durum yok. Şimdi sağdaki tahta beyaz kapının önüne geldiğinizde bir ses duyacaksınız, eleman da buna dikkat edip kapıyı açmayı deneyecek. Sonrasında içeriye girip ateş yakılan yerdeki kolu çekecek ve gizli geçit açılacak. Geçitten geçtikten sonra kravatlı eleman üç buçuk attığı için önden gitmemizi istiyor. Merdivenlerden inin ve Andre’nin arkasından yaklaşın. Sinematikten sonra kontrol Ethan ile tekrar bizde olacak.

Mia’ya ait olan sürücü ehliyeti

Şimdi tekrar ateş yakılan yerin olduğu kolu çekin ve açılan geçitten girin. Merdivenleri kullanarak aşağı inin, birkaç basamak kırılacak ve aşağı düşecek karakterimiz. Arkanızdaki aradan devam edin, suya girin ve yolu takip edip yolun sonundaki kapıya kadar ilerleyin. Korkmayın burada herhangi bir aksiyon olmayacak. Kapıyı açıp içeriye girin ve yolu takip edin. Sağ ve soldaki duvarları kontrol edin, devam edip demir parmaklıklı kapıya yaklaşmadan soldaki aradan devam edip masanın üzerinde duran “Ben (Dead), Harold (Turned), Arthur (Turned), Tamara (Turned), Craig (Dead), Leila (Dead), Shaun (Dead), William (Dead), Travis (Dead), Peter (Dead), Andre (Dead), Clancy (L)” yazısını okuyun ve arka sayfada yazan “Mia, Heidi (Turned), Clyde (Dead), Lindsay (Turned), Steven (Turned), Nathaniel (Dead), Edward (Dead), Nadine (Dead), Alex (Dead), Tom (Dead), Reid (Turned), Susan (Turned), Josef (Dead), David (Dead)” yazısını da okuyun. Bu ölenlerin ve değişenlerin listesi. Tabi Mia ve Clancy yaşıyor gözüküyor olsa da şimdilik bir şeye mâni değil.

“Derelict House Footage” Video Kaseti

Masanın diğer tarafında duran “Bolt Cutters”’ı alın, sonrasında demir parmaklıklı kapıya geri dönüp sağdaki zincirlerin olduğu yerde gerekli aksiyon tuşunu kullanarak envantere ulaşın ve “Bolt Cutters”’ı kullanarak zinciri kırıp kapıyı açın. Sonrasında eski karımız olan Mia’ya yaklaşın ve olanları izleyin. Şimdi burada “Daddy” dediği kişi Jack Baker, yani yakalanmamız için bizi çıkartmaya çalışıyor Mia. Fakat olanlar bundan sonra çok sıkıntılı. Mia’yı takip edin, sedyenin olduğu yeri geçtikten sonra devam edip rafların arasından geçeceksiniz. Düz devam edip kapıdan girin ve ilerleyip soldaki demir sehpada duran “E-001” etiketli yaşlı kadının resmini kontrol edin. Sonrasında Mia’ya yaklaşın ve ardından arkanızdaki aradan girip önce yerdeki oyuncak bebeği, sonrasında raftaki oyuncak bebeği kontrol edin.

“Derelict House” Video Başlangıcı

Evet şimdi aksiyon başlıyor, Marguerite Baker Mia’yı ziyarete gelmiş olmalı. Şimdi geri dönüp Mia’nın dinlendiği kanepeye doğru yaklaşın, soldaki açılan aradan devam edin. Soldaki basamaklardan çıkın ve merdiveni kullanarak açılan kapıdan girin. Soldaki dolabın çekmecesini kontrol edin, sağa dönüp diğer dolabın üzerindeki telefonu kontrol edin. Bu telefonlar oyunun belirli yerlerinde Zoe ile irtibata geçmek için ihtiyacımız olan tek iletişim kaynağı olacak. O yüzden telefonları gördüğünüz yerde bilesiniz ki bir süre sonra bunlar çalacak ve Joe ile irtibata geçeceğiniz anlamına geliyor.

Oyunda en çok işimize yarayacak olan ekipman “Chem Fluid”

Sağa dönün ve üzerinde abajur olan dolabın çekmecesini açıp “Guest House Map” adlı haritayı alın, gerekli aksiyon tuşuna bastığınızda haritaya ulaşabiliyorsunuz. Şimdi düz devam edip soldaki açık kapıdan banyoya giriş yapın. Soldaki dolabın çekmecesini açın ve yeşil renkli şişe olan “First Aid Med”’i alın. Bunlar bizim enerjimiz olacak oyunda. Sağdaki dolabın üzerindekini de alın ve şimdi geri dönüp, merdivenlerini çıktığımız beyaz tahta kapıdan inmeye çalışın. Hadi aksiyon başlasın!

“Chem Fluid” den daha güçlü ekipman oluşturmak için olmazsa olmaz “Strong Chem Fluid”

Evet bu çok farklı bir Mia! Şimdi, oyun size bazı yerlerde gerekli aksiyon tuşuna art arda basmanızı söyleyecek, sonrasında içinde olduğunuz durumdan kurtulduğunuzda ise Mia kafasını dağlara taşlara vurmaya başlayacak. Son olarak da yere yattığında yanına gitmeniz ve bu işkencenin diğer bir kısmını yaşamanız gerekiyor. Sizi duvardan başka bir odaya savurduğunda ise sağda yerde duran baltayı gerekli aksiyon tuşuna basarak alın, sonrasında Mia ile mesafenizi koruyarak balta ile gavura vurur gibi vurun. Zaten son hamlede Mia paket olmaya yaklaşacak ve bir sonraki seviyeye geçeceğiz.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.