Resident Evil 7 – Tam Çözüm
0

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Nis 22 GamerAdmin  

Karavandan çıkıp hızlıca evin büyük salonuna çıkan kapıdan girin, sola dönüp akrep figürlü kapıdan girin. İlerleyip ilk soldan dönün ve merdivenlerden inip kapıdan girin. Düz ilerleyin ve sağdaki aradan devam edip kapıdan çıkın, soldaki kepenkli kapıdan girin ve sağdaki ilk kapıdan girin.

Yolu takip edin, diğer kapıdan girin ve karşınızda tekerlekli sandalyeli bunak karı. Ana yola çıkmış sanırım yolunu şaşırmış! Neyse yolu takip edip diğer kapıdan da girin. Sola dönüp basamaklardan inin ve sağa dönüp yavaşça ilerleyin. Yaratığı halledin, sağa dönün ve sağdaki merdivenleri çıkıp sağdaki kapıdan girin. Şimdi bu salak oğlan Lucas’ın yazdığı “Prove you’re real man – stick your hand down this pig’s throat!” yazıyı okuyun. Sonrasında cesedin baş kısmına gelip gerekli aksiyon tuşuna basın.

Şimdi elemandan “Snake Key”’i aldık. Evin büyük salonuna geri dönmemiz gerekiyor. Buradan çıkın ve yerde sürünen iki yaratığı halledip, yolun sonuna geldiğinizde ise zıplayan yaratığı halledin. Sonrasında kapıdan çıkıp merdivenleri tırmanmaya başlayın, sola dönüp ilerleyin ve sağdaki akrep figürlü kapıdan çıkın.

Resident Evil 7 - "Snake Key"

Resident Evil 7 – “Snake Key”

Gelen iki yaratığı halledin, sağdaki merdivenlerden çıkın ve soldaki beyaz kapıdan girin, sola dönüp düz ilerleyin ve soldaki üzerinde yılan figürü olan kapıyı açıp girin. İlerleyip ufak yatağın yanındaki dolabın kapağını açın, “First Aid Med” olacak ve dolabın üzerinde duran “Casette Tape”’i alın.

Arkanızı dönün ve sağdaki masanın üzerindeki yazıyı okuyun, tekrar arkanızı dönün ve kırık camlı olan sehpanın üzerindeki yazıyı da okuyun. Sola dönüp abajurun olduğu yerin diğer tarafına geçip yerdeki pompalı tüfek mermisini alın, sonrasında abajuru kontrol edin ve kırmızı tuşa basıp merdivenin inmesini sağlayın. Şimdi merdivenden tırmanıp, en sağdaki aradan girin, “Toy Axe”’ı alın, yerdeki yazıyı okuyun ve raftaki “Antique Coin”’i alın. Sola dönüp dolabın kapaklarını açın, “Happy Birthday” etiketli video kasetini alın.

Resident Evil 7 - Şerefsiz Lucas Baker'ın yaptığı bir başka cinayet

Resident Evil 7 – Şerefsiz Lucas Baker’ın yaptığı bir başka cinayet

Şimdi dolabın arkasındaki alana gidin ve nesneyi projektöre gölgesi uyacak şekilde yansıtıp gerekli aksiyon tuşuna basın, ev maketinden açılan kapakta ise “Keycard (Blue)” nesnesini alın. Geri dönüp merdivenlerden inmeden sağdaki duvarın olduğu yerde kafa sallayan figürü patlatın.

Aşağı inip bu odadan çıkın ve salona doğru gelin. Karşıdaki kapıyı yine anahtarla açıp girin. Bu karı çok olmaya başladı! Şimdi soldaki dolabın kapaklarını açıp “Strong First Aid Med”’i alın, sonrasında dışarı çıkıp aşağıya inin ve saatin kaç olduğuna bakın. Saat bende “10:15” gözüküyor.

Sizde geri dönüp masadaki notta “The same time as all other clocks” şeklinde yazdığı gibi masadaki saati de aynı süreye ayarlamamız gerekiyor, sağa dönün ve beyaz kapıdan girin, masanın üzerindeki kitaptan maymuncuğu alın, taburenin üzerindeki “Treasure Photos”’u alın. Tahtayı kırın ve “First Aid Med”’i alıp şimdi yatağın yanındaki saate yönelip zamanı girebilirsiniz.

Resident Evil 7 - Toy Axe ile çözmeniz gereken bulmaca

Resident Evil 7 – Toy Axe ile çözmeniz gereken bulmaca

Açılan geçitten aşağı inin, yolu takip edin ve masanın üzerindeki “Keycard (Red)”’i alın, arkanızdaki dolaptan “Enhanced Handgun Ammo”’yu alın, dolabın solunda yerde duran “Gunpowder”’ı alın. Demir kapıdan çıkın ve düz ilerleyip sağdaki ilk kapıdan girin, gelen önde iki, arkada bir yaratık olacak.

Halledin ve devam edip soldaki kapıdan girin, merdivenlerden çıkın. Şimdi evin büyük salonuna gelin ve telefona cevap verin. Sonrasında dışarıya çıkın ve zıplayan iki yaratığı öldürün, evi solunuza alın ve düz devam edip çalılıkların arasından geçin, bir mekanizma ve sağdaki duvarda “135 9” sayılarını göreceksiniz.

Resident Evil 7 - Oyunda iki adet bulunan tamir kiti

Resident Evil 7 – Oyunda iki adet bulunan tamir kiti

Toy Axe”’i kullanın ve gölgede 7 olacak şekilde hizalayıp gerekli aksiyon tuşuna basın. Tam olarak “13579” sayısı olacak. Şimdi açılan sandıktan “Stabilizer” enjektörünü alın. Sonrasında karavana girin ve sandığa fazla eşyaları bırakın, bir kayıt yapın.

Şimdi envanterdeki “Happy Birthday” etiketli video kasetini televizyonun üzerindeki videoya takın. Şimdi bu kasette Clancy Javis‘in Lucas Baker tarafından yakalanıp bir oyuna maruz kaldığı videosuna şahit olacağız. Tabi Clacy Javis olarak kontrol bizde olacak. 5 Dakikadan az bir sürede hızlıca bu bulmacayı çözüp sona ulaşacağız. Lucas gittikten sonra hızlıca arkanızı dönüp mankenden “Candle” yani mumu alın, sola dönüp devam edin, ilerleyip sağdaki aradan geçin. Şimdi fıskiyeler yüzünden mum sönecek.

Resident Evil 7 - Şerefsiz Lucas Baker tuzağı işe yaramayınca direk öldürme girişimine giriyor

Resident Evil 7 – Şerefsiz Lucas Baker tuzağı işe yaramayınca direk öldürme girişimine giriyor

Bir pastanın üzerinde “Happy Fucking Birthday Got a light?” yazısını göreceksiniz. Şimdi sağa dönüp duvardaki şifreli kutuyu açmanız gerekiyor. Şifre ise; ellerinden asılı adam, çan üzerinde duran kuş, embriyo şeklinde duran bebek. Açılan yerden “Straw Doll” bebeğini alın, şimdi geri dönüp fıskiyenin olduğu yerden aradan geçin, sola dönüp ocağa yaklaşın ve ocağı gerekli aksiyon tuşu ile yakın.

Envanterinizdeki “Straw Doll“‘u kullanın ve bebeği yaktıktan sonra ortaya çıkacak olan “Dummy Finger” nesnesini alın. Şimdi bir de ocak üzerinde envanterinizden “Candle“‘ı seçin ve mumu yakın.

Sağa dönüp ilerleyin ve yolun sonunda sağdaki kapının ipini bu mumla yakın, kapıdan girin ve beyaz dolabın yanında yerde duran sarı renkli “Baloon“‘u alın. Hızlıca geriye dönüp kapıdan çıkın ilerleyip sağdaki hava veren boruya yaklaşın ve envanterinizdeki balonu yerleştirin. Elinize batan çiviyi çıkarttıktan sonra karnınıza saplanmış olan “Quill Pen“‘i alın.

Resident Evil 7 - Bebeği yaktıktan sonra ortaya çıkan mankenin parmağı

Resident Evil 7 – Bebeği yaktıktan sonra ortaya çıkan mankenin parmağı

Şimdi hızlıca pastanın olduğu yere gelin ve sağdaki varilin üzerinde duran “Winding Key” nesnesini alın. Şimdi hızlıca mankenin yanına gidin. Önce “Dummy Finger“, sonra “Winding Key” ve son olarak da manken hareketini bitirdiğinde ise sağ eline “Quill Pen“‘i yerleştirin. Göbek kısmındaki mandalı çevirin.

Sonrasında kolunuza yazılan “Loser” kelimesini, hızlıca sarı balonu aldığınız odaya girip soldaki şifreli kapı üzerinde yazıp kapıyı açın. Sağa döndüğünüzde duvarda asılı olan “Valve Handle“‘ı alın. Şimdi hızlıca geri dönüp fıskiyelerin arasından geçin ve sola dönüp duvarda duran borunun üzerinde “Valve Handle“‘ı kullanın.

Son olarak da geri dönüp ocakta mumu yakın, tekrar geri dönüp yanan mumu pastanın üzerine gerekli aksiyon tuşunu kullanarak ekleyin. Tebrikler 5 dakikadan az sürede tamamladığınız için “Out Before Dessert” başarımını almış olmanız lazım.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.