Resident Evil 7 – Tam Çözüm
0

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Nis 22 GamerAdmin  

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 – Tam Çözüm yazımıza geçelim. Bildiğiniz üzere Resident Evil 6’dan sonra Resident Evil evreni değişmeye başladı. Daha doğrusu ana oyunun serüveni çok değiştirildi. Bu da oyunun artık üçüncü şahıs kamerasından (TPS – Third Person Shooter), birinci şahıs kamerasına (FPS – First Person Shooter) geçildiğini, mekanikler olarak Resident Evil Revelations 2’den beri devam eden ekipman ve mühimmat olaylarının farklılaştırıldığı, silahların daha az çeşitlendirildiği hatta adımlarınıza göre oyunun baş belaları olan düşman karakterlerinin bile yaklaşımlarının değiştiği bir platform haline geldi.

Bu da bazı yerlerde can sıkıcı, bazı yerlerde ise avantaja dönmüş gözükse de ne yazık ki genel anlamda hikayesi kısa, bol aksiyon ama artık oyunda olmasını özlesek de zombilerin olmadığı gerçeği ile yüzleşiyoruz.

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 : Başlangıç

Toplamda bu yılı da dahil edersek 25 yıl öncesinde ilk oyunun çıkışı korku olarak anılsa da teması her zaman zombi üzerine kurgulanarak hikâye ile sürüklerdi. Fakat ne oldu da bu adamlar zombi olgusunu yok edip ille de yaratıklar üzerine yoğunlaştılar bilinmez.

Ama oyunun ana olgusunu yok etmeye girişmeleri de gerçekten Capcom’un aldığı bu kararla birlikte sanırım oyun severlerin gözünde kan kaybetmeye devam ediyor. Düşünsenize ilk oyunda bile 10’dan fazla farklı silah ve ekipman var iken, oynayacağınız bu oyunda bile 5’ten fazla doğru düzgün işe yarayan, sizi tam olarak güvende tutabilecek bir silah mevcut değil. Silah çeşitleri mi? O zaman sizi DLC’leri satın almaya buyur edelim.

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 : Meşhur Baker Ailesinin Evi

Şimdi oyuna başlamadan önce hikayesindeki karakterlerden az çok sizlere bilgi vereyim. Ethan adında bir esas oğlanımız var. Bu esas oğlan bir gacıyı seviyor. Bu gacı da bir psikopat ailenin eline düşüyor ve burada psikolojik ve fiziki şiddete maruz bırakılarak esir tutuluyor. Bu gacının adı da “Mia Winters”.

Aslında neden soy adı “Winters” derseniz, Ethan’ın eski karısı ama ayrıldıkları konusunda bir durum olduğu halde Mia hala aynı soyadını kullanmaya devam ediyor ne hikmetse.

Neyse, ana hikâye ise Mia Winters adındaki Ethan’ın eski kırığı Baker’s Ailesi’ne esir düştükten sonra Ethan’a video çekip gönderiyor. Sonrasında Ethan’ın gelip kendisini görmesini istiyor. Buraya kadar her şey normal gözükse de, Ethan yola koyulup malikaneye yaklaştığında tüm gizem başlıyor.

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 : Baker Ailesi

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 : Lucas Baker

Bu Baker’s Ailesi üyelerini de tanıtmak gerekiyor. Lucas Baker, ailenin bir bakıma kendini FBI-CIA tarzındaki bir ajan zekasına sahip olduğunu düşünen, ama ciğeri beş para etmeyen veledi zina bir karakter. Oyunun ilerleyen bölümlerinde söylediklerimi tasdik edeceğinizden şüphem yok. Bu eleman saçma sapan bir hayat yaşıyor, bombalarla, bubi tuzaklarıyla ilgileniyor. Ama o kadar, fazlası değil.

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 : Marguerite Baker

Marguerite Baker, ailenin doğurgan ana kraliçesi. Bu da sizin başınıza sıkça bela olacağının göstergesi bir bakıma. Kadın değil sanki canavarların atası. Zaten tipi bir kenara, yaptığı yemekleri görünce mideniz kalkmıyorsa sizden bile şüphe ederim insanlık namına.

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 : Jack Baker

Jack Baker, tam bir dangalak. Tam bir salak, tam bir güç zehirlenmesi geçiren bol testosteron enjeksiyonu almış, kas gücüyle dünyaları ben yarattım kafasında bir baş belası.  Adam ölmemek konusunda Hardvard Üniversitesi’nde tez konusu olabilecek kadar sizinle uğraşıyor. Sadist olmasının yanı sıra yüksek derecede Mazoşist. Zaten öldüğünde içinize su serpilecek fakat acaba ile bir bakıma hep kendinizi sorgulayacaksınız.

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

Resident Evil 7 : Zoe Baker

Bu aileye sahip günahsız ama her şeyi bildiği halde organik bağ ile bağlanmış Zoe Baker adında bir kadında var. Lakin insan baktığında “Ana yola mı çıkmış ne halt yemiş lan bu!” dedirtecek kadar normal biri. Düşünsenize başınıza bela olan bir aile içerisinde normal ve doğal bir aile ferdi. Ne kadar garip değil mi?

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.