Mafia 2 Tam Çözüm
0

Mafia 2 Tam Çözüm

Oca 30 GamerAdmin  

Karakterler

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Karakterler

Vittorio “Vito” Antonio Scaletta : 2 Mayıs 1925 Doğumlu Sicilya göçmeni olan Ana karakterimiz. Kendisi 2. Dünya savaşında da savaşmış olup, savaş bittiğinde ise New York ( Empire Bay )’a geri dönüyor. Tabi tüm olaylar aslında karakterimizin etrafında olsa da indirilebilir içerikle de farklı görevler ve farklı karakterlerin de atıldığı maceralar mevcut. Sonuçta Baş karakterimiz olayın odak noktası.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Vittorio “Vito” Antonio Scaletta

Joe Barbaro : Baş karakterimizin yakın arkadaşı. Bir nevi kankası. Bir çok seferde Vito’nun yanında yer alacak olan Joe, gerçekten zaman geldiğinde bir çok şeyi batıracak, bir çok şeyde de Vito’nun hayatına etki edecektir. Joe’s Advantures adlı indirilebilir içerik de ise Vito hapisanede iken yapılması gerekli kirli işleri bu ekstra görevler paketinde yapıyor olacak. Joe’yu ne kadar kötü bir talih bekliyor olsa da Vito için Joe can dostudur.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Joe Barbaro

Henry Tomasino : Joe ve Vito’nun arkadaşı olan Henry, aslında bir polis köstebeğidir. Ne kadar az görünse de oyun içinde onunda talihi kötü gidiyor olacaktır.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Henry Tomasino

Marty : 17 yaşında olan bu çocuk, çok gangster filmi izlemiş, aslında kendi benliğini de Vito ve Joe’nun bulunduğu çetenin içerisinde aramaktadır. Neyse ki onun da hayatı genç yaşta sonlanacaktır.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Marty

Eddie Scarpa : The Maltese Falcon’da takılan Eddie Scarpa, Vito ve Joe’ya sık sık yardımı olan bir mafya kodamanıdır. Malumdur The Maltese Falcon’a sıradan insanlar girememekte ve zenginlerin takıldığı bir mekan olarak bakılmaktadır. Bizdeki Reina gibi.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Eddie Scarpa

Brian O’Neil : Aslında Joe’nun da düşmanı olan Brian, Joe ile Vito’nun soymayı planladığı alış veriş merkezinde yanlış yerde ve yanlış zamanda karşılarına çıkar. Tabi Joe ve Vito oradan kaçmayı başarsalar da Brian ne yazık ki tutuklanıp hapse atılır. Bu sebeple de Vito’nun hapise düştüğünde karşılaştığı ve eski bir defter olarak hapishane de Brian’ın defterini dürecek yegane kahraman olacaktır.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Brian O’Neil

Mickey Desmond : Brian O’Neil’in kuzeni Mickey, Brian’a olanlar yüzünden Vito’nun evini kundaklar. Tabi baş karakterimiz yine bu olaydan kurtulur ve Joe’ya taşınarak Mickey’nin bulunması için iş birliğine girer. Sonrasında malumdur intikam intikamdır. Sonrasında Mickey’i Joe ve Vito öldürür.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mickey Desmond

Mr. Wong : Henry, Vito ve Joe’nun kirli uyuşturucu işi yaptığı ortağıdır. Tabi bay Wong, Henry’i öldürtme emri verdiyse de, bunun sorumlusu olarak karşılığında canıyla geri ödemiştir. Henry’i öldürttükten sonra Vito ve Joe öcünü geri almıştır.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mr. Wong

Derek Pappalardo : Joe’nun Vito için iş ayarladığı bağlantılardandır. Oyunun ilk başında iş için kendisine gidip iş aradığını söylüyor olacak. Tabi sonrasında da ufak işlerin adamı olmadığını yaptığı trip ile dile getiriyor Vito. Sonrasında ise Babasının katili olduğunu öğrendiğinde, tabi ki intikamını alıyor.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Derek Pappalardo

Mr. Clemente : Joe ve Vito’nun kılık değiştirip Mafya toplantısının olduğu gökdelene suikast için gittikleri mafya üyelerinden biri. Kendisi ölmeyip de suikasttan kaçtığı gibi de Marty’i öldürmektedir. Tabi bunun üzerine bizim bitirim ikilimiz Joe ve Vito bir şekilde yerini bulup Marty için intikamlarını alıyorlar.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mr. Clemente

Mr. (Carlo) Falcone : En güçlü ve en zengin Mafya babasıdır. Tabi Joe ve Vito’nun arasına girmek için uğraşmıştır. Hatta Joe Vito’nun kafasına silah dayasa da, Falcone’nin işini yine Vito bitirecektir.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mr. (Carlo) Falcone

Mr. Frank Vinci : Leo’nun patronu ve Vinci ailesinin Don ünvanlı üyesidir.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mr. Frank Vinci

Mr. Leo Galante : Eski kafalı, Omerta ( mafya kanunları )’ya bağlı güçlü bir mafya babasıdır. Vito ile yolları Vito hapishaneye düştüğünde kesişir ve Vito’ya nasıl kavga edileceğini de yine kendi adamları ile öğretir. Tabi Vito ile dışarı çıktığında ise, Omerta’ya sadık olmayan Mafya babalarının ölüm emrini vermiştir. Bunların arasında da Mr. Carlo Falcone’de vardır.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mr. Leo Galante

Mr. Luca Grino : Vito’nun 2 arkadaşını kaçıran adamdır. Vito arkadaşlarını kurtarıp karşılığında adamın aracını almıştır.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mr. Luca Grino

Mr. Sidney Pen : Henry’i öldüren adamdır. Tabi aynı şekilde de Joe ve Vito tarafından da intikam kurbanı olmuştur.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mr. Sidney Pen

Mrs. Scaletta : Vito’nun muhterem annesidir. Vito Hapisteyken rahatsızlanıp vefat etmiştir. Bunu hapisten çıktıktan sonra Vito kız kardeşinden öğrenmiştir.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Mrs. Scaletta

Francesca Frankie Scaletta : Vito’nun çok sevdiği kız kardeşidir. Hapishaneden çıktıktan sonra kız kardeşini ağlarken görür bir yerde. Sonrasında kız kardeşi olanları anlatır ve karşılığında Vito kız kardeşinin kocasını döverek uyarır. Tabi sonrasında bunu kocasından öğrenen Francesca, abisini hayatından siler.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Francesca Frankie Scaletta

Tommy Angelo : Salieri’ye ihanet suçundan Joe tarafından katledilmiştir.

Mafia 2 Tam Çözüm

Mafia 2 : Tommy Angelo

Evet, işte böyle oyun karakterlerimiz. Aslında bağımsız bir haritaya sahip olsa da Mafia 2, görevler yüzünden ne yazık ki çok fazla mekan değiştirmiyoruz. Tabi görevlere bağlı kalmak yerine gezmeyi de istiyorsanız geniş bir harita olduğunu kendi gözlerinizle şahit olacaksınız. Oyundaki bir diğer önemli nokta ise Silahlar. Eğer ki doğru görev için doğru silahları seçmezseniz emin olun hayatta kalma oranınız çok düşük olacaktır. Enerji konusu ise köşe başlarındaki veya restoranlardaki fastfood yiyeceklerden tutun da, içeceğiniz kolaya kadar geri dönüşüm almanız mümkün. Diğer yandan da oyunun en can alıcı kısmı ise, bir suç işlediğinizde 3 kısımda teşhis edilebiliyorsunuz. Yüzünüz, kullandığınız arabanın plakası ve giysiniz. Bu üç kısımdaki silinmeyen tek şey yüzünüz. Eğer ki bir polis yüzünüzü tespit etmiş ise size tavsiyem elinizdeki parayla hemen rüşvet vermeniz. Bunu yapmak için de telefon kulübelerini kullanmanız. Tabi kulübeye ulaşana kadar teşhis edilirseniz Allah yardımcınız olsun. Elbise konusunda ise ben rüşvet vermem arkadaş derseniz, tabi ki saygı duyarız. O zaman sizi butiklerden alacağınız elbise dükkanlarına davet ediyoruz. İstediğinizi seçip istediğinizi giyebilirsiniz. Tabi sonrasında aranmayacağınızı da belirtelim. Araba plakasının teşhisinde ise yapacağınız belli. Tamircilere uğrayıp bir zahmet plakayı değiştir emmi demeniz yeterli. Sonrasında her şey güllük gülistan. Silahlar konusuna da eğilmek lazım.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.