Mafia 2 Tam Çözüm
0

Mafia 2 Tam Çözüm

Oca 30 GamerAdmin  

Bölüm 3

Devlet Düşmanı

Joe’nun apartmanı

10 Şubat 1945

Bölüm 3 - Devlet Düşmanı

Bölüm 3 – Devlet Düşmanı

Uyanıyoruz ve telefon sesi geliyor. Hemen kalkıp telefona bakın. Vitoyu annesi arıyor ve bu konuda geçen gece neden gelmediğini, çok merak ettiğini söylüyor. Sonrasında ise Pappalardo’nun yerine gidip iş bakması gerektiğini hatırlatıyor Vito’nun annesi. Telefonu kapattıktan sonra, eğer ki enerjinizde kayıp var ise mutfağa yönelin ve buzdolabından, fazla kaybınıza karşılık sandviç, az kaybınıza karşılık ise kola yeterli olacaktır. Sonra gar dolaba dönüp üstünüze bir şeyler giyin. Dışarıya çıkın. Garaja doğru yönelin. Şimdi bay Pappalardo’nun yeri limanda. Haritada işaretli yere gidiyoruz. Merdivenleri kullanıp yukarı çıkın ve kapıya yaklaştığınızda demo araya girecek. Bay Pappalardo’nun yardımcısı beni takip et diyerek size yapacağınız işi göstermek üzere ambara doğru yola koyulacak. Kapıdan dışarı çıkarken solda yerde Playboy Magazine Playmate 18 dergisini göreceksiniz. Alın ve merdivenlerden aşağıya inin. Size kutuları arabaya taşımanızı, günde 10 kutu taşımanın yeterli olacağını, 1 tanesinin bile yere düşüp kırıldığında karşılığında bir şey alamayacağınızı söyleyecek Steve. Sizde kutuları arabaya yüklemeye başlamalısınız. 5 kutu yükledikten sonra bu işi yapmak istemediğini belirtecek Vito. Sonrasında da siz de kapının yolunu tutup Steve ile bir ağız dalaşına gireceksiniz. Sonrasında Joe Barbaro’nun arkadaşı olduğunu anlayacak ve size farklı bir iş teklifinden bahsetmek için bay Pappalardo’nun ofisine davet edecek. Sonrasında ofiste bay Pappalardo Vito’nun hikayesini soracak ve bir iş verecek. Pappalardo’ya aylık haraçlarını vermeyen işçilerden tahsilat yapmasını isteyecek.

Merdivenlerden aşağıya iniyoruz. Soldaki , tahta varilleri tamir adama doğru geliyoruz ve işçi ile konuşuyoruz. Sonrasında bize maraz çıkartıyor ve kavgaya hazırlanıyoruz. Birkaç yumruktan sonra tabi ödemeye razı oluyor. Sonra arkamızda duran, kayığı zımparalayan işçiye doğru yürüyoruz ve ödeme yapmasını hatırlatıyoruz. Kendisi de unuttuğunu bu konuda hatırlattığı için teşekkür ediyor Vito’ya. Vito da bir dahaki sefere zamanında ödeme yapmasını söylüyor.  Kayığın diğer ucundaki adama yöneliyoruz ve adamla ödeme hakkında konuşuyoruz. Tabi adam masumca tabi ki, kimseyle probleminin olmamasını istediğini belirtiyor. Ödemeyi yapıyor ve Vito da parayı alıyor. Sonrasında araya demo giriyor. Demodan sonra bir siyahi ile kavgaya tutuşuyoruz. Adamı güzelce benzettikten sonra Vito’nun herkesi uyarır bir dille konuştuğunu görüyoruz. Şimdi Derek Pappalardo’ya aldıklarımızı verme zamanı. Merdivenleri kullanıp bay Pappalardo’nun ofisine giriyoruz. Araya demo giriyor ve demoda Vito’nun payını veriyor Pappalardo. Çıkarken de Freddy’nin yerine gitmesini istiyor Vito’nun. Dışarıya çıkıyoruz. Merdivenlerden aşağıya inip arabamıza biniyoruz. Haritada işaretli yere yola koyuluyoruz. Merdivenlerden yukarıya çıkıyoruz ve Joe ile görüşüyoruz. O da bizi Henry ile tanıştırıyor. Sonrasında bize bir görev veriyor. Maria Agnello’nun Apartmanına gidip bayan Maria ile görüşmemiz gerekiyor. Sonrasında dışarıya çıkıp arabamıza biniyoruz ve haritadaki işaretlenmiş yere doğru yola çıkıyoruz.

Aparman kapısından içeri girdikten sonra solda yerde Playboy Magazine Playmate 4 dergisini alıyoruz. Sağdan ilerleyip soldaki kapıyı çalıyoruz. Bayan Maria kapıyı açıyor ve kim olduğumuzu soruyor.  Bizde bizi Henry Tomasino’nun gönderdiğini söylüyoruz ve olay konusunda konuşmaya başlıyoruz. Demodan sonra Maria’yı hastaneye götürmek üzere arabaya bindiriyoruz ve yola koyuluyoruz. Tabi bize hızlı gitmememizi söylüyor ve direk hız sınırı tuşunu oyun bize hatırlatıyor. Tercih size kalmış. Sonrasında hastanenin önünde Maria’yı indiriyoruz. Sonrasında benzin kuponlarını çalmak için de bu konuyla ilgili yetkili olan büroya gitmemiz gerekiyor. Haritada işaretli olan yere arabanızla gidin. Zaten hastanenin karşısındaki binanın sağındaki bariyerli ara sokaktan gireceksiniz. Malum iyi bir yere park edin arabanızı ki kaçtığınızda direk arabanıza atlayıp mesafenizi polisle uzak tutmak gerekecek. Şimdi telli kapının üstünden atlayın. Düz ilerleyin ve sola dönün. Pencereye doğru ilerleyin ve pencereyi kullanarak içeriye girin. Şu an tuvalette olmanız lazım. Buradan dışarıya çıkın ve sağa dönün. Yolun sonundaki çiftli kapıyı açın. Bu arada sessiz olmanız gerekiyor. Ses çıkarsa ve polisler uyanırsa geldiğiniz konusunda çarşı karışacak demektir. O yüzden eğilerek yürümeyi, duvara karşı siper almayı tercih etmelisiniz. Neyse çiftli kapıyı açtıktan sonra solunuzda büyük bir hol sağınızda ise yukarı katlara çıkan merdivenler olacak. Size tavsiyem önce holü kullanarak bulunduğunuz yerin tam karşısına gitmek.

Sola dönüp düz ilerlediğinizde solda mavi bir kapı göreceksiniz. Oradan içeriye girin. Burası kazan dairesi. Merdivenleri kullanıp aşağıya inin ve sağdaki kapıdan girin. Sola dönün ve 2. Kapıdan girin. Solda alarmın kontrol kutusu var. Onu kapatın. Dışarı çıkın ve bir yandaki kapıdan girin düz ilerleyin rafların arasına. Orada yerde Playboy Magazine Playmate 6 dergisi var. Alın ve soldan devam edin. Tam karşınızdaki yolun bitimindeki kapıdan girin ve soldaki kapıdan da girin. Merdivenlerden aşağıya inin. Sağdan ilerleyip kömürlerin üzerine doğru yürüyün. Yolun sonundaki platformdan yukarı çıkın ve sağdaki kutuların üstünden çatıya ulaşın. En dipteki platformdan camın boşluğunu kullanarak odaya girin. Kapıdan dışarı çıkın ve buradan direk karşıya geçmelisiniz. Güvenlik görevlilerine dikkat edin. Karşıya ilerleyin ve yol sonundan sola dönün. Düz ilerlediğinizde yolun sonuna gelmeden kapıları birbirine bakan 2 oda göreceksiniz. Sağdakinden girin ve anahtarları masanın üstünden alın. Buradan çıkıp geldiğimiz doğrultuda geriye dönmemiz gerekecek. Şimdi sağa dönüp düz ilerleyin ve yol sonundan yine sağa dönün. Güvenlik görevlilerinin çıktığı merdivenlerin başına geldiğinizde sağa dönüp ilk kapıdan girmeniz lazım. Şimdi solda demir parmaklıklı kapıyı görüyorsunuz. Maymuncuğu kullanarak bu kapıyı açmanız gerekiyor. Sonrasında düz ilerleyin ve sağdaki kasaya yönelin. Anahtarlarla açıyorsunuz kasayı. Şimdi benzin satış lisans kuponlarını alıyoruz ve bu yerden çıkmamız gerekiyor olacak.

Kutuların üzerinden çıktığımız odaya geri dönüp yine kutuların üzerinden aşağıya inmemiz lazım. Şimdi dikkatlice önce etrafı kontrol edin. Sonrasında kapının tam karşısına doğru ilerlemeniz gerekecek. Bir şey görmüyorsanız ilerleyin ve bir gözünüz de haritanın olduğu dairede olsun. En azından gözünüzden kaçan bir şey varsa dairenin sol küresi hafif hafif maviye dönecek. İşte o zaman arkanızda ya da sağınızda solunuzda bir güvenlik görevlisi var demektir. O anda durun ve bir yer bulun saklanmak için. Sonrasında tehlike geçtiğinde devam edin odaya girin. Pencereyi kullanıp çatıya geçin ve kutuların üzerinden aşağıya inin. Sağa dönüp ilerleyin ve telli demir kapının üstünden atlayın. Şimdi doğruca arabanıza koşup buradan tüymenin zamanı. Arabaya bindikten sonra Freddy’nin barına gidiyoruz. Haritadaki işaretli yere doğru yol alın. Merdivenleri kullanın ve yukarıya çıkın. Henry Tomasino ile görüşün. Şimdi yapmamız gereken görev ise gece yarısı 12 olmadan bu kuponları satmak olacak. Elinizden geldiğince hızlı hareket edin ve haritayı stratejik olarak kullanın. En yakın istasyonlara gidip satmanız gerekiyor ki zamanınız yetsin hepsi için. Seçiminizi yaptıktan sonra, sadece arabanızla istasyon memurunun camına yaklaşıp korna bağırttırarak bu satışı gerçekleştirebiliyorsunuz. Toplamda 6 adet kupon var elinizde. Ona göre hareket edin. Sonrasında elinizdeki kuponlar bittiği zaman zaten zaman olayı kalkıyor olacak. Şimdi gideceğimiz yer Joe’nun evi. Eve giriyoruz ve mutfaktaki kanepeye uzanıyoruz.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.