22 C
İstanbul
25 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Mafia 2 – Tam Çözüm

Bölüm 2

Evim, Güzel Evim

2 yıl sonra, İmparatorluk Koyu

8 Şubat 1945

Bölüm 2 - Evim Güzel Evim.
Bölüm 2 – Evim Güzel Evim.

Demodan da anlayacağınız üzere Vito evine dönüyor. Tabi trenden indikten sonra kapıda onu karşılayan da yine can dostu Joe Barbaro. Arabaya biniyoruz ve burada da bazı bilmemiz gereken oyun içi uygulamalarla karşılaşacağız. Mesela etrafımıza bakmak, kamera açılarını değiştirmek, radyo frekansını değiştirmek gibi. Uzun bir sohbetten sonra The Maltese Falcon’da birer içki içiyoruz.

Sonrasında taksiye binip eve gitmek üzere yola koyuluyoruz. Taksiden indikten sonra sağda daire içerisinde olan haritayı görüyoruz. Bu harita çok işimize yarayacak. Düz ilerleyip merdivenlerden çıkıyoruz. Soldaki köşede yaşlı bir bayan göreceğiz. Onunla sohbet edin. Sonra düz ilerleyip yol sonundan sağa dönün.

Sağ tarafınızdaki yol kar kazıyıcı tarafından kapalı olduğundan soldaki aradan gireceğiz ama önce çekiçle uğraşan adamın yanına gidip biraz daha sohbet ediyoruz. Sonra düz ilerleyip sağa dönüyoruz. Yukarıdan bir camın kırıldığını duyacaksınız. Devam edin yolunuza. Yolun sonundaki kapıdan girin. Merdivenlerden yukarı çıkın ve demoyu izleyin. Sonrasında sağınızdaki kapıdan girin. Yatağa doğru ilerleyip aksiyon tuşuna basın.

Sonraki Gün

Sonraki Gün
Sonraki Gün

Gar dolaba doğru ilerleyin ve üstünüze bir şeyler giyin. Sonrasında arkanızdaki kapıdan dışarı çıkın. Demoyu izledikten sonra Soldaki kapıdan dışarıya çıkın. Merdivenlerden de aşağıya inip sokağa çıkın. Düz ilerleyin ve demoyu izleyin. Vito’nun kız kardeşi ile hararetli konuşma yapan bir adamla karşılaşıyoruz. Demodan sonra size aksiyon hareketlerini gösteren bir kısa eğitim gösterilecek.

Sonrasında adamın canına okuyup kaçmasını sağlayın. Sonrasında düz ilerleyin ve yola çıkın. Yolun diğer bölümüne geçerek soldan kaldırıma çıkıp düz ilerleyin. Girilmez tabelasının solundaki araba ile uğraşan adamın başında durun bir bayanın olduğu ara sokağa geliyoruz. Burası çıkmaz sokak. Sonrasında konuşmalara kulak misafiri olacağız. Sonrasında adam kadının hakaretlerine dayanamayıp bir küfür savurarak oradan gidiyor ve ortam bize kalıyor.

İşte bu durumda da arabayı biz tamir ediyor olacağız ve ilk hatuna iş koyma merasimi burada başlıyor olacak. Neyse, sola dönüp kaldırımdan devam ediyoruz. Dörtyol ağzından sağa dönüyoruz. Düz ilerlediğimizde sağda otoyola bağlanan bir yol girişi ve solda ise garajı olan bir alan göreceksiniz. Bu garajı olan alana doğru ilerleyin. Yolun sonundan sola dönün ve kırmızı kapıdan girin. Direk ilerleyip merdivenlerden çıkın ve 2 kat çıktıktan sonra sağdan girip ilerleyin. Yine sağa döndüğünüzde araya demo giriyor olacak.

Mafia 2 - Tam Çözüm - Başınız Dertten Kurtulmayacak
Mafia 2 – Tam Çözüm – Başınız Dertten Kurtulmayacak

Sonrasında odaları tek tek dolaşın. Dışarıya çıkmadan önce de komodinin üstündeki, bira şişesinin altında duran Playboy Magazine Playmate 1 dergisini alın ve sonrasında dışarıya çıkın. Merdivenlerden aşağıya inin. Sonrasında Joe’nun garajına giriş yapın. Sonrasında arabaya binip haritada kırmızıyla işaretlenmiş olan yere gitmek üzere yola çıkın. Düz ilerleyip sağa dönün.

Sonrasında dümdüz ilerleyin ve benzin istasyonunun olduğu köşeden sola girin. Sonrasında sağ kaldırıma doğru sürün. Direk arabayı park ediyor olacak Vito. Sonrasında arabadan çıkıyorsunuz Joe ile birlikte. Demoda ise güzel bir araba gösteriyor olacak Joe ve bunu sonrasında çalmanızı isteyecek sizden. Neyse direk ilerleyip soldaki apartmanın kapısından giriyoruz.

Sonrasında merdivenleri kullanıp yukarıya çıkıyoruz. Araya demo giriyor ve Guiseppe ile tanışıyoruz. Demodan sonra masadaki kağıtları alıyoruz. Sonra soldaki maymuncuktan satın alıyoruz. Sonrasında Guiseppe size deneme yapmanız için arkanızda duran kilidi gösteriyor olacak. Nasıl kilidi bu maymuncukla açacağınızı bir anlamda deneyerek öğrenebileceğinizi söylüyor. Sonrasında dönüp maymuncuk ile kilidi açmaya çalışın.

Mafia 2 - Tam Çözüm - Muhteşem İkili
Mafia 2 – Tam Çözüm – Muhteşem İkili

Kilidi açtıktan sonra Joe ile birlikte dışarıya çıkacaksınız. Merdivenlerden aşağıya inip, apartmandan dışarıya çıkın. Joe’nun size gösterdiği arabanın yanına gidip, maymuncuğu kullanarak arabayı çalın. Sonrasında polis sizi görüp peşinize düşecek. Korkmayın ve düz ilerleyip yol sonundan sağa dönün. Şu an sadece polis arabamızı teşhis etti.

O yüzden gitmemiz gereken yer araba tamircisi. Haritada işaretli yere gidiyoruz. Düz ilerledikten sonra sağa döneceğiz ve yine ilk sağdan döneceğiz. Düz ilerledikten sonra soldaki araba tamircisine giriyoruz. Tabi girmeden önce de kornayı bağırttırmak gerekiyor. Sonra içeride istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz eğer ki yeterli paranız varsa. Sonrasında da plakayı da değiştirdikten sonra çıkıyoruz araba tamircisinden.

Sağa dönüp yola devam ediyoruz. Benzin istasyonunun köşesinden, sağa dönüyoruz. Dümdüz ilerliyoruz ve Joe’nun garajının bulunduğu mahalleden geçiyoruz. Riverside tabelasını göreceksiniz. Oradan ilerliyoruz ve otobana giriyoruz. Otobana girmeden önümüze yol ayrımı geliyor. Sağdakinden devam ediyoruz. Düz ilerledikten sonra köprü çıkışından ilk sağa giriyoruz. Sonra yine sağa dönüyoruz. Düz ilerleyip önce sağa sonra sola doğru olan meyilli yoldan devam ediyoruz. Sonra “Bruski’s Scrap & Salvage” tabelası olan yere giriyoruz sola dönüp.

Mafia 2 - Tam Çözüm - Sakın Polis Arabası Çalmaya Kalkmayın
Mafia 2 – Tam Çözüm – Sakın Polis Arabası Çalmaya Kalkmayın

Sağdan ilerliyoruz ve Bruski ile tanışıyoruz. Bruski bize silah kullanımını gösteriyor. Arabaya ateş edip havaya uçuruyoruz. Sonrasında ise silahınızı indiriyorsunuz. Arkanıza dönüp arabaya binin ve Lone Star Bar’a doğru yola çıkmaya hazırlanın. Haritada işaretli olan bu yer konusunda uyarmalıyım sizi. Eğer ki elinizde yeterli para yoksa bir şekilde soygun ya da Bruski’nin yerine çaldığınız arabaları getirerek para kazanmaya bakın.

Sağlam silahınız yoksa elinizde emin olun geçmeniz de o kadar zor olacaktır (Eğer Hard zorluk derecesinde oynuyorsanız).  Düz ilerleyip sola dönün ve sağdaki köprünün altından geçip yola devam edin. Eğer yeterli paranız varsa soldaki silah dükkanından silahları alıp dışarıya çıkın ve arabaya geri dönün. Düz ilerleyip ilk sağdan girin. Hiçbir yere sapmadan düz gidin.

Yolun kavisli olduğu yerde yavaşlayıp sola dönün ve yol sonundan sağa dönün. Yol bitiminde ise Sola dönüp düz ilerleyin. Işıkların oradan sola girin. Düz ilerleyin ve yolun sonundan sağa dönün. Düz ilerleyip ilk soldan girin. Düz ilerleyin ve yolun sonundan sağa dönün, sonrasında sola girip ilerleyin. Sonra düz ilerleyip sağınızda kahve simgesi olan tabelalı dükkanın önünde durun. Araya demo girecek ve Joe’nun sizden çalmasını istediği arabayı gösterecek. Demodan sonra karşınızdaki telli kapının üstünden atlayarak girin.

Mafia 2 - Tam Çözüm - Ufak Bir Kışkırtmaya Bakıyor
Mafia 2 – Tam Çözüm – Ufak Bir Kışkırtmaya Bakıyor

Sonrasında siyahi adamı dövüp etkisiz hale getirin. Arabaya yönelin. Demo araya girecek ve siyahi 2 adam size doğru geliyor olacak. Soldaki merdivenlerde 2 tane, karşınızdaki balkondan da 1 tane geliyor olacak. Saklanarak adamları temizleyin. Sonrasında arabaya yönelip arabanın kilidini maymuncukla açarak arabaya binin. Sonra düz ilerleyip sağa dönün ve yol bitiminde sola dönün. Hiçbir yere sapmadan düz ilerleyin ve sağdaki ilk aradan girin.

Yol bitiminden sola dönün. Düz ilerleyin. Yol bitiminden sağa dönün. Yine yol bitiminde sola dönün. İlk sağa girin. Düz ilerleyip yol ayrımından sola girin. Tekrar sola dönüp ilk sağdan girin. Hiçbir yere sapmadan dümdüz ilerlediğinizde yine köprüye yaklaştığınızı göreceksiniz. Köprüye yakın girişten sola dönün ve Bruski’nin yerine gidin. Araya demo girecek. Demodan sonra hesabınıza 300$ yatırıldığını göreceksiniz.

Bruski’nin dükkanının karşısındaki garajın yanında duran kapıdan girin. Sağdaki raflarda Playboy Magazine Playmate 3 dergisini göreceksiniz. Alın ve dışarıya çıkın. Şimdi Joe ile eve dönmeniz gerekecek. Haritadaki işaretli yere gidin. Sonrasında arabayı diğer garaja park edip Joe’nun evine gidin. Şimdi yatağa gidip uyuma zamanı ama mutfaktaki kanepe de uyuyacağını söylüyor Vito. Sizde mutfaktaki kanepeye gidin ve aksiyon tuşuna basın.

İlgili Yazılar

Resident Evil 3 : Nemesis – Tam Çözüm

GamerAdmin

Silent Hill Homecoming – Tam Çözüm

GamerAdmin

State Of Decay – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku