Mafia 2 Tam Çözüm
0

Mafia 2 Tam Çözüm

Oca 30 GamerAdmin  

Bölüm 5

Testere

Joe’nun Apartmanı

20 Şubat 1945

Bölüm 5 - Testere

Bölüm 5 – Testere

Uyanıyoruz ve baktığımızda Joe’nun kız arkadaşı evde. Bayana centilmence ceketini giydiriyoruz ve vedalaşıyoruz. Tabi hatun bize kesiliyor olsa da biz yüz vermeden devam ediyoruz. Gar dolaptan eşyalarımızı giyiniyoruz ve dışarıya çıkıyoruz. Garaja iniyoruz ve daha garaja gitmeden bir araba Joe’nun kız arkadaşının bindiği arabaya arkadan çarpıyor. Sonrasında çarpan eleman bir de üstüne haklı çıkmaya çalışıyor ve bu sırada biz devreye girip adama biraz kibarlık öğretiyoruz sopalayarak. Tabi bunun karşılığında hatun sıcak bir yaklaşma ile teşekkürü bir borç biliyor. Tabi bir de üstüne 50 dolar para alıyoruz. Oh ne ala dünya değil mi :=) Neyse. Biz gelelim ana görevimize. Yine Freddy’nin yerine gidip Joe ile kahvaltı için buluşmamız gerekiyor. Şimdi garaja dönüyoruz ve arabamızı alıp Freddy’nin yerine yola çıkıyoruz.

Tabi girdiğimizde bara Bay Luca Grino ile tanışıyoruz. Joe ve Henry yemeklerini yerken ayak üstü kendimizi de tanıtıyoruz. Sonrasında bir görev için masada gergin bir espri patlatıyor bay Luca. Sonrasında gidiş noktamızı belirtiyor ve gerekli silah mühimmatı için haritada işaretli yere yola çıkıyoruz.Burası Harry’nin silah dükkanı. Üzerinde Army Navy yazan tabelanın olduğu aradan arabayla giriyoruz. Kapıyı çalışıyoruz ve hoparlörden kendimizi tanıtıyoruz. Sonrasında içeriye giriyoruz. Merdivenlerden iniyoruz ve araya demo giriyor.

Evet Harry kendi hakkında bilgi veriyor bize. Normandy de Utah Beach’de savaştığını söylüyor. Neyse demo geçtikten sonra elimize tutuşturulan kutuyu merdivenleri de kullanarak yukarıya çıkartıyoruz. Arabanın arkasına koyduktan sonra da isterseniz geri dönüp Harry den silah mühimmatı ve silah alabilirsiniz. Sonrasında kanyon tarzındaki arabaya binip, haritada işaretli olan yere doğru yola çıkıyoruz. İsterseniz haritada işaretli olan yerin sokağın girişindeki restoran dan enerjiniz az ise faydalanabilirsiniz.

Apartman 233

Misery Yolu

2 Saat Sonra

Şu an düşmanların gelmesini bekliyoruz. Demoda da göreceksiniz. Düşmanlar geldiğinde çarşı karışacak ve işler çok hızlı gelişiyor olacak. Odadan çıkmadan önce masadaki silahı ve sandviçi alabilirsiniz. Herkes aşağıdaki merdivenlerde beklerken hemen hızlıca merdivenleri kullanıp yukarıya çıkın. Yolun sonunda yerde duran Playboy Magazine Playmate 11 dergisini alın. Merdivenleri kullanarak aşağıya inin ve kapının diğer ucuna giderek duvara siper alın. Düşmanlarınızı öldürdükten sonra kapıyı tekmeyle açın ve hemen sola doğru siper alın. Elemanları öldürdükten sonra kutuları kullanarak siper alın ve diğer gelenleri de böyle temizleyin. Sizlere tavsiyem düşmanlarınız silahları boşaldığında doldurmaya başlayacaklardır ve bu sürede silahınızın şarjörünü dolu tutmanız işinizi hızlandırır. Sonuçta onlar doldururken siz onları vuracak zamanı kazanmış olursunuz.

Merdivenlerin başına geldiğinizde arkanızı dönün ve karşınızdaki ofise girin. İlerleyin ve sağınızdaki raftan Playboy Magazine Playmate 10 dergisini alın. Arkadan devam edip merdivenleri kullanarak yukarıya çıkın. Dikkatli olun, daha çok eleman gelecek. Hemen sipar alın ve iyi atışlar için güzel bir zamanlama kollayın. Elemanları öldürdükten sonra asansöre binin ve tuşa basın. Yine hazırlıklı olun, sonuçta bir mafya savaşının içerisine giriyorsunuz ve düşmanlarınız size acımasızca saldırıyor olacaklar. Kutuların arkasındaki elemanları indirdikten sonra yine merdiven başındaki kapının yanında siper alıyoruz ve merdivenin diğer ucundaki adamı öldürüyoruz. Bu tarz sıkışık durumlarda sizlere tavsiyem uzun namlulu Magnum silahını kullanmanız. Doğal olarak güçlü olan bu silah tek kurşun ile düşmanınızı öldürüyor.  Duvara karşı siper alıp merdivenlerden yukarıya çıkın. Diğer elemanı da öldürüp yolunuza devam edin. Araya demo girecek. Sonrasında Joe Henry’i sırtına alacak ve hızlıca yola devam edecek.

Sizde biraz ilerledikten sonra sağda 2 sandalye olan köşede yerde Playboy Magazine Playmate 12 dergisini alın ve Joe’yu takip edin. Sonrasında merdivenlerden aşağıya inip kolonlardan siper alın. Sağdaki kapıdan düşmanlarınız saldırıyor olacak. Elinizden geldiğince hızlıca öldürüp devam edin. Merdivenlerden aşağıya inin ve arabaya binin. Araya demo girecek. Sonrasında direksiyon başındayız ve zaman kısıtlamamız var. Elimizden geldiğince zaman kaybetmeden Henry’i Joe’nun arkadaşı olan El Greco, yani doktora götürmemiz gerekiyor. Harita da işaretli yere doğru sürün. Evet şimdi hesabımıza 2000 $ para yatıyor ve Vito’nun rahmetli babasının borcunu ödemek için kız kardeşini ziyaret etmemiz gerekiyor.Haritada işaretli olan yere doğru yola koyuluyoruz. Aparmana girip merdivenlerden yukarıya çıkıyoruz ve kapıyı çalıyoruz. Kız kardeşi Vito’nun kapıyı açıyor ve Vito sessiz olmasını söylüyor. Parayı ödüyor ve çıkıyor. Şimdi Joe’nun evine gitmemiz lazım. Dışarıya çıkın ve arabaya binip yola koyulun. Eve girdiğinizde mutfaktaki kanepeye uzanın.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.