Silent Hill 3 – Tam Çözüm
0

Silent Hill 3 – Tam Çözüm

Ara 17 GamerAdmin  
Trenin içindeki ilk kayıt noktası.

Trenin içindeki ilk kayıt noktası.

Geldiğimizde yerde yaratıkları öldürüyoruz ve düz devam edip yolun sonundan sola dönüyoruz, kapıdan giriyoruz. Yaratıkları öldürün, düz devam edin ve demir parmaklıklı kapıdan girin. Düz devam edin ve bankın üzerindeki pompalı tüfek mermilerini alın. Düz devam edip sağa dönün ve basamakların olduğu yerdeki zinciri (“Chain”) alın. Sahnenin soluna doğru ilerleyin ve basamaklardan çıkıp yerdeki kırmızı ayakkabıyı (“Red Shoe”) alın.

Şimdi buradan geriye dönün ve kapıdan dışarıya çıkın. Yaratıkları öldürün ve düz ilerleyip sola dönün, yolu takip edin, dönme dolabın platformuna çıkın, ortadaki demir silindirin üzerindeki metal boruya envanterinizdeki zinciri kullanın. Geriye dönün ve basamaklardan inin, solda üzerinde “Closed” yazan kapının önüne gelin ve envanterinizdeki zinciri tekrar kullanın.

Şimdi arkanızı dönün ve ufak kulübeye girip mekanizmayı çalıştırın. Kapı açılacak ve sizde girmelisiniz. Sonrasında araya demo girecek. Şimdi düz ilerleyin ve karşınıza gelen demir kapıdan girin. Düz devam edip karşınıza gelen tahta kapıdan girin. Devam edin, yerdeki fotoğrafları inceleyin. Geriye dönüp kapıdan çıkın ve soldaki “Fortune House”’a girin.

Sağdaki sandalyenin üzerinde duran günlüğü (“Dougla’s Notebook”) alın, masanın üzerindeki bebek başını (“Doll Head”) alın, soldaki sandalyenin üzerindeki “Ampoule”’ü alın ve yuvarlak komodinde oyunu kaydedin.

Şişeye gazyağı doldurmamız gerekiyor.

Şişeye gazyağı doldurmamız gerekiyor.

Buradan geriye dönün ve çıkın. Düz devam edip sağdaki (ilk girdiğimiz) tahta kapıdan girin. Şimdi buradaki iki mankene (“Snow White” ve “Cindrella”), soldakine bebek kafasını, sağdakine ise envanterinizdeki kırmızı ayakkabı tekini kullanın. Düz ilerleyip soldaki kapıdan girin. Düz ilerleyip soldaki yeşil kapıdan girin.

Yaratıkları öldürün ve düz devam edip demir parmaklıklardan tabelanın olduğu yere geldiğinizde sağda üzerinde “Magic Ice Cream House” yazan tabelalı büfeye gelin, şok silahı pillerini (“Stunt Gun Battery”) alın ve not defterini okuyun. Geriye dönüp düz devam edin ve bankın sağındaki yola paralel ilerleyin, soldaki kapıdan girin.

Düz ilerleyin, soldaki bankın üzerinde duran ilk yardım kitini (“First Aid Kit”) alın, düz devam edip yolun sonundaki atlıkarıncadan girin, envanterinizden herhangi bir sopa türü silah alıp atları öldürün. Sonrasında bir atın üzerindeki notu okuyun. Araya demo girecek. Şimdi karşımıza hastanede aynaya baktığımızda farklılaşan görüntümüz geliyor.

Korkmayın, 3 defa gelecek, elinde silah, taramalı tüfek ve bıçak versiyonları olacak. Uzaktan pompalı tüfek ile rahatça öldürebilirsiniz. Öldükten sonra bulunduğunuz yerdeki yazıyı okuyun, dola dönüp düz devam edin ve sağdaki aradan geçip ilerleyin.

Hilltop Center Haritası.

Hilltop Center Haritası.

Yolun sonundaki kapıdan girin. Düz devam edip duvardaki yazıları okuyun ve merdivenlerden yukarıya çıkıp kapının üzerindeki yazıyı okuduktan sonra içeriye girin. Şimdi bir kilisedeyiz (“Chapel”). Araya demo giriyor, demodan sonra kitabın olduğu masanın arkasındaki tarot kartını alın (“Eye of Night tarot card”). İsterseniz arkanızdaki kitabı kullanarak kayıt edebilirsiniz.

Sağdaki kapıdan girin, sağa dönüp duvardaki haritayı alın. Arkanızdaki kapıdan girin ve kitaplara göz atın. Şimdi Claudia ağlayarak “Affedilmek ya da Affedilmemek” konusunda bir seçimle gelecek size. Tabi ki her ikisi de oyun sonunu etkiliyor olacak. Ben affediyorum ve ne gibi bir şekilde etkileyecek merak ediyorum.

Şimdi demodan sonra odadan çıkın ve sağa dönüp ilerleyin, sağa dönüp tekrar koridorun sonuna kadar gelin, tekrar sağa dönün, devam edip soldaki arada bulunan kapıdan girin. Yaratıkları öldürün ve sağa dönüp tekrar kapıdan girin. Sola dönüp ilerleyin ve yerde yatan şişko yaratıkları öldürün. Yolun sonunda sağdaki kapıdan girin.

Masanın üzerindeki teyp kasetini alın ve notları okuyun. Dolabın üzerindeki silah mermisini alın ve odadan çıkın. Şimdi sağa dönüp düz ilerleyin ve kapıdan girin. Düz devam edin ve tablonun olduğu yere gelin, tablonun sol köşesine gelip aksiyon tuşuna basarsanız, tabloyu kapının önünden çekebileceğinizi göreceksiniz.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.