16.1 C
İstanbul
23 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Silent Hill 3 – Tam Çözüm

Bir diğer karakterimiz Vincent.
Bir diğer karakterimiz Vincent.

Şimdi, tabloyu çektiğimiz ve açılan kapıdan giriyoruz, düz devam edip yolun sonundaki kapıdan giriyoruz. Şimdi ilk öldürdüğümüz yaratık geliyor, korkmayın 2-3 isabetli pompalı tüfek atışıyla eleman paket oluyor. Yolun sonuna kadar ilerleyin ve sağdaki kırmızı kapıdan girin. Düz ilerlediğinizde sağdaki kitaplıkta açık olarak duran kitabı okuyun.

Düz devam edin ve sola döndüğünüzde masada duran kitapların yanındaki tarot kartını alın ( “Moon tarot card” ). Araya demo giriyor. Odaya Vincent giriyor, demodan sonra bize bir kitap veriyor (“Book: Otherworld Laws”). Düz devam ediyoruz ve bir başka kitaplığın rafındaki açık olan kitabı okuyoruz.

Odadan çıkıyoruz, sola dönüp devam ediyoruz ve ortadaki kafes gibi görünen asansöre binip aşağıya iniyoruz, sağa dönüyoruz ve soldaki kapıdan giriyoruz. İçeride demin öldürdüğümüz yaratık var. Öldürün, düz devam edip yolun sonunda sola dönün ve tekrar sola dönüp kapıdan girin.

Yatağın üzerindeki günlüğü okuyun, masanın üzerindeki şok silahı pillerini alın (“Stunt Gun Battery”). Odadan dışarıya çıkın ve sağa döndüğünüzde aynı yaratıktan 2 adet geliyor olacak, öldürün. Düz devam edip soldaki kapıdan girin. Sağdaki sedyede yatan cesedin üzerinden tarot kartını alın (“Hanged Man tarot card”).

Oxydol, Et ve kibriti kullanarak yakmanız gereken tablo.
Oxydol, Et ve kibriti kullanarak yakmanız gereken tablo.

Düz devam edip sola dönün ve açıktaki bölümden pompalı tüfek mermisini alın. Buradan çıkın. Düz devam edip yolun sonundaki kapıdan da çıkın. Sağa dönüp yolu takip edin, yolun sonundan bir önceki kapıdan girin. Yaratıkları öldürün ve yolu takip edip sonundaki kapıdan girin. Düz devam edin ve yolun sonunda sola dönün, kapıdan girin.

Sola dönüp rafın yanında duvarda duran anahtarı alın (“Brass Key”). Sonrasında rafın üzerindeki sembolde oyunu kaydedebilirsiniz. Geriye dönüp yatağın üzerindeki defteri ve masadaki yazıyı okuyun. Odadan çıkın, düz ilerleyin ve sağa dönün, devam ettiğinizde sağdaki kapıdan girin. Gelen yaratıkları öldürün ve düz devam edip diğer kapıdan girin.

Biraz ilerlediğinizde bir ağlama sesi duyacaksınız, kamera açısı değiştiğinde bekleyin, ayak izleri size gizli odayı gösterecek. Duvara yaklaştığınızda aksiyon tuşuna basın ve araya demo girecek. Düz ilerleyin ve sağdaki kapıdan girin. Sağdaki sandalyenin üzerindeki kitabı okuyun ve bir diğer tarot kartını alın (“Fool tarot card”).

Resmin olduğu masanın üzerindeki “Ampoule”’ü alın. Odadan dışarıya çıkın, sola dönüp koridora gelin ve şişko yaratıkları öldürün. Sağa dönüp yolun sonundaki kapıdan girin. Gelen yaratıkları öldürün ve düz devam edip soldaki kapıdan girin.

Vending Makinesinden kutuyu almak için gerekli olan jeton.
Vending Makinesinden kutuyu almak için gerekli olan jeton.

Sağa dönüp düz devam edin ve kapıdan girin. Şimdi sola dönüp düz devam edin, yolun sonundaki kapıdan girin. Asansörün olduğu yere geldik. Asansöre binip 1 kat daha çıkın, sağa dönüp devam edin ve kapıdan girin. Düz devam edip yolun sonundaki kapıdan girin. Sola dönün, yolun sonundaki kapıdan girin. Düz ilerleyin ve sağdaki aradan girip devam edin, sağdaki kapıdan girin.

Gelen yaratıkları öldürün ve sola dönüp devam edin, soldaki kapıdan dışarıya çıkın. Sağa dönün ve ilerleyin, yol sonundan sola dönün, kapının üzerinde anahtarı (“Brass Key”) kullanın ve kapıyı açıp girin. Düz devam edin ve yerdeki şişko yaratığı öldürün, diğer yaratığı da öldürün ve yolun sonundan sola dönüp ilk kapıdan girin. Burası bir sınıf, ilerleyin kamera açısının değiştiği sıranın önüne gelip yazıyı okuyun.

Arkanızdaki masada duran defteri okuyun ve sağda arkanızdaki kapıdan dışarıya çıkın. Düz ilerleyip sağdaki kapıdan girin. Sağdaki rafta duran teypte envanterinizdeki kaseti kullanın ve dinleyin. Sola dönüp masanın üzerindeki kâğıtları okuyun ve odadan çıkın. Sağa dönüp ilerleyin ve sağdaki kapıdan girin. Sağda bulunan raftaki kitabı okuyun, masanın üzerindeki doğum günü kartını okuyun ve yatağın üzerindeki bir diğer tarot kartını alın (“High Priestess tarot card”).

İlgili Yazılar

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

GamerAdmin

State Of Decay – Tam Çözüm

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo A

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku