10.4 C
İstanbul
11 Nisan 2024
Image default
Tam Çözüm

Silent Hill 3 – Tam Çözüm

Metroya Hoşgeldiniz.
Metroya Hoşgeldiniz.

S1” kodlu odaya girin ve dergiyi okuyun ve komodinin üzerindeki enerji içeceğini alın. Odadan çıkın, “S7” koldu odaya girin ve günlüğün son parçasını okuyun. Odadan çıkıp sağa dönün ve bankın üzerindeki “Beef Jerky”’i alın. “S12” kodlu odaya girip telefona cevap verin. Leonard Wolf adlı elemanı bulmak için 2. Kata iniyoruz. Sağa dönüp soldaki kapıdan giriyoruz.

Sağa dönüp dümdüz ilerliyoruz ve haritada gözükmeyen “M” kodlu yolun sonundaki kapıdan giriyoruz. Şimdi labirent içerisindeyiz, düz ilerleyin ve ilk sağdan girin. Sonrasında ilerleyip tekrar sağdan girin, devam edip soldan girin. Düz ilerleyip sağdan girin, yine düz ilerleyip sağa dönün. Yol sonundan sola döndüğünüzde kapıyı göreceksiniz, girin.

Şimdi düz ilerleyip sola dönün, arkanızdan demir kapı kapandığında devam edin ve ilk sağdan girin. Devam edip yolun sonundan sola dönün, ilerlediğinizde demir kapı kapatacak önümüzü ve arkamızı dönüp düz devam ediyoruz. Yolun sonundan sola dönüyoruz ve diğer kapıdan da giriyoruz. Düz ilerleyin ve ilk soldan girin. Devam edip yolun sonundan sola dönün ve geçtiğiniz yerlerde kapıların indiğini göreceksiniz. Devam edip daire içerisinde üçgen sembolü olan yerde kapana kısılmış olacağız. Sembole yaklaşın ve aksiyon tuşuna basın.

Metro'da bulacağınız harita.
Metro’da bulacağınız harita.

Demodan sonra düz ilerleyin ve kapıdan girin. Karşınıza gelen merdivenden yukarıya çıkın ve sağdaki kapıdan girin. Düz ilerleyip sola dönün ve yaratıkları öldürün. Düz devam edip yolun sonuna gelmeden önce sağdaki “S3” kodlu odada oyunu kaydedebilirsiniz ve silah mermisini alabilirsiniz. Odadan çıkın ve sağa dönüp düz ilerleyin, yol sonundaki çiftli kapıdan giriyoruz.

Sağa dönüp ilerleyin ve soldan devam edip kapıdan girin. Sola dönün, yaratıkları öldürün ve düz devam edin, soldaki aradan girip devam edin. Sağdaki ilk kapıdan girin. İlerleyin ve aynaya bakın. Bir müddet sabit kalın ve etrafın değiştiğini göreceksiniz. Aynadaki görüntünüz tamamıyla değiştikten sonra geriye dönüp bu odadan çıkın. Sola dönüp ilerleyin ve sola dönüp asansöre binin.

B3” katına inin. Geldiğimiz yer bir çeşit morg. Burada 0-9 arasında toplamda 10 adet sedye var. 9 tanesinde sadece ceset var. Tabi duvarda bir de kilit var ve bu kodu da bu yataklardaki sayılara göre belirlemek gerekiyor. Fakat çok saçma bir durum ki hepsinin üzerinde İngilizce bir şiir yazıyor ve sizde bunun doğru bir şekilde sıralanması sonucunda şifreyi buluyorsunuz. Neyse, bendeki çözümde ise şifre: 9271, doğal olarak “Hard” zorluk seviyesinde oynadığım için bu değişmekte.

Kırmanız gerekcek olan zincir.
Kırmanız gerekcek olan zincir.

Diğer bulduğum şifreler ise; 8179, 3976. Şimdi kilidi açtıktan sonra kapağı kaldırıyoruz ve arkasından “Cremated Key” çıkıyor. Alıyoruz ve geriye dönüp asansöre biniyoruz. Kat olarak da 2 ye çıkıyoruz. Erkek soyunma odasına (Men Locker Room) gidiyoruz ve telefona cevap veriyoruz (Telefon nerde diye sormayın, telefon dolapların birinde). Araya demo giriyor. Dışarıya çıkıyoruz odadan, gelen yaratıkları öldürüyoruz.

Sonrasında bayanların soyunma odasına gidiyoruz (Woman Locker Room) ve çöp tenekesinden kan torbasını (Plastic Bag) alıyoruz. Şimdi odadan çıkın ve asansöre binip 3. Kata çıkın. Haritayı açın ve “Examination Room 4”’e gidin. Şimdi envanterinizdeki kan torbasını (Plastic Bag) kovanın üzerinde kullanın. Kullandıktan sonra kan torbasını alın (Plastic Bag with Blood). Şimdi asansöre dönüp birinci kata inin.

Haritayı açın ve “Examination Room”’a gidin (Öncesinde yaratıkları öldürün). Masanın üzerindeki “Ampoule”’ü alın, arkanızdaki duvarda isterseniz oyunu kaydedin, odadan çıkın. Haritayı açın ve “Day Room”’a doğru ilerleyin. Kapının önüne geldiğinizde anahtar ile (Cremated Key) kapıyı açın, yaratıkları öldürün ve haritayı açıp “C1” kodlu odaya girin. Ucubeleri öldürün, masanın üzerindeki 2 adet enerji içeceğini alın ve yerdeki yatağın yanında duran notu okuyun.

İlgili Yazılar

Main Scenario: Letter From Silent Heaven

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

GamerAdmin

Broken Sword 2 – The Smoking Mirror: Remastered – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku