Silent Hill 3 – Tam Çözüm
0

Silent Hill 3 – Tam Çözüm

Ara 17 GamerAdmin  
Cevizi kıracağınız mekanizma.

Cevizi kıracağınız mekanizma.

Demodan sonra beyaz kapıdan içeriye girin, burası bizim odamız. Giysi dolabından şok silahını ( “Stunt Gun”) ve pillerini ( “Batteries” )’i alın. Binanın dışına çıkın ve dedektifle birlikte Silent Hill’a gidin. Araya demo girecek, demodan sonra motel odasındayız. Dışarıya çıkın. Düz ilerleyin ve caddeye çıktığınızda sola dönün, demir tellerin dibinden ilerleyip düz devam edin.

Havada depreşen yaratıkları gördüğünüzde sola dönün, düz devam edin. Sağ tarafa yaklaşın, bir ara göreceksiniz. Oradan girin ve merdivenlerden yukarıya çıkın. Burası Heaven’s Night. Barın üzerindeki pompalı tüfek mermisini alın, diğer masadaki broşürü okuyun ve buradan geriye dönüp çıkın, merdivenlerden inip düz devam edin ve sağa dönüp yolu takip edin.

Bayağı bir ilerlediğinizde bir ara daha göreceksiniz, burası “Brookhaven Hospital”, dönüp kapıdan girin. Düz ilerleyip karşınızdaki kapıdan girin. Soldaki masanın üzerinde duran haritayı alın, sağdaki duvarda sembol üzerine gelip oyunu kaydedebilirsiniz. Kapının solundaki dolaptan enerji içeceğini alın ve kapıdan geri dışarıya çıkın. Gelen ucubeleri öldürün. Şimdi buradaki hareketlerimizde haritanın önemi büyük olacak. “Visiting Room”’a gidip günlüğü okuyun ve bebeğe bakın, “Doctor’s Lounge”’a gidip hasta kayıtlarını okuyun.

Cevizi kırıp içinden çıkan "Moon Stone" ile açacağımız kapı.

Cevizi kırıp içinden çıkan “Moon Stone” ile açacağımız kapı.

C4” odasına girip kayıt defterini okuyun ve duvara bakın (Tabi geçiş yaparken de ucubeleri öldürmeyi unutmayın). Duvardaki eşyalar arasında bir anahtar göreceksiniz, güçlü bir şekilde duvara yapıştığı için alamayacaksınız. Dışarıya çıkıp “Doctor’s Lounge”’un yanındaki asansöre binin ve ikinci kata çıkın.

Bayan soyunma odasına (Women Locker Room) girin. Dolaptaki tırnak cilası temizleyici (Nail Polish Remover) ve parfümü (Perfume) alın. Şimdi odadan çıkıp asansöre binip 1. kata inin ve “C4” numaralı odaya girin. Duvardaki anahtarın bulunduğu zemin üzerinde tırnak cilası temizleyiciyi (Nail Polish Remover) kullanın ve anahtarı alın (Stairwell Key). Odadan çıkın ve asansöre binip 2. kata gidin.

Bayan soyunma odasına doğru ilerleyin ve sağa dönmeden sedyenin üzerindeki kitabı okuyun ve bebeği görün. Sonrasında sağa dönüp düz ilerleyin ve soldaki kapının kilidini açmaya çalışın. Eğer şifre sorarsa “8634” veya “4896” girin (Bende “4896” kapının kilidini açtı). Kapıdan girin. Sağa dönün ve gelen ucubeleri öldürün. Sağdaki çiftli kapıdan girin ve sedyede yatan adamı kontrol edin, sonrasında sağdaki masanın üzerinde duran notları okuyun. Geriye dönüp odadan çıkın. “M4” numaralı odaya girin.

Baş belası solucanımsı canavar. Dikkatli Olun!

Baş belası solucanımsı canavar. Dikkatli Olun!

Çalar saatin alarmını durdurun ve saatin zamanını bir yere not edin (Bendeki 12.40). Yatağın üzerindeki çantanın şifresini de bu saatteki zaman olarak girin (Mesela 1240). Çantanın içinden çıkan kamerayı (“Instant Camera”) alın. Şimdi asansörün olduğu yere gelin ve asansöre binip 1. kata inin. Sağa dönüp düz devam edin ve yolun sonunda sağdaki kapının kilidini anahtarla açın ve girin.

En alt kata kadar inin, sağa dönüp ilerleyin ve yerdeki taramalı tüfek mermisini (“Submachine Gun Bullets”) alın ve düz devam edin. Kanlı bölgede yerde duran taramalı tüfeği de alın (“Submachine Gun”). Arkanızı dönün ve karşınızdaki kapıdan girin. Sağa dönüp duvardaki kanlı yere yaklaşın ve envanterinizdeki kamerayı kullanarak dolabın arkasındaki şifreyi alın (“7392” bendeki, eğer olmazsa “1736”’yı deneyin).

Şimdi merdivenlerden yukarıya çıkın ve üzerinde “3F” yazan kapıyı görene kadar devam edin. Gördüğünüzde o kapıdan içeriye girin. Düz ilerleyip ilk soldan girin ve kapıdan içeriye girin. Sola dönün ve soldaki en son kapıdan girin, yerdeki günlüğü okuyun ve dışarıya çıkın. Geldiğimiz kapıdan da dışarıya çıkıyoruz ve düz devam edip yol sonundan sağa dönüyoruz, soldaki kapıdan giriyoruz (Şifre: 7392 ya da 1736).

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.