15.4 C
İstanbul
23 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

State Of Decay – Tam Çözüm

Karakterinizin mühimmat ekranı.
Karakterinizin mühimmat ekranı.

Ray Santos ile çatıdaki görüşmeden sonra haritada sizden yardım isteyen kim varsa edin. Sonrasında Ray bize bir hediye vereceğini söylüyor ve onu almak için haritadaki işaretli yere gitmemiz gerekiyor. Yola koyulun. Hızlı spor bir araba. Çok güzel, şimdi Ray’i de alıp kendisini takas için takas noktasına götürüyoruz. Zombileri öldürdükten sonra Ray’i bırakıyoruz. Şimdi yine yan görevleri yapıp biraz daha itibar ve moral kazanın topluluğunuz için.

Sonrasında kalan turuncu evleri de temizleyin. Şimdi yapacağımız ana görev “A Discreet Request” olacak. Haritada işaretli yeri seçin ve yola koyulun. Şimdi önceki barikat yapan arkadaşların yerinde hatırlıyorsanız şerif gelip Becca’ya Alex diye hitap etmişti. İşte Quentin bunun cevabını arıyormuş ve buna istinaden de bizden yardım istiyor.

Sizi kurtaran arabanın sahibi aslında Lilly Ritter'ın babasının ta kendisi.
Sizi kurtaran arabanın sahibi aslında Lilly Ritter’ın babasının ta kendisi.

Şerifin ofisine gidip bunu öğrenmeliyiz. Haritada işaretli yere doğru yola çıkıyoruz. Mahkeme dairesinden içeriye girip elemana Şerif Carl’ı soruyoruz. Eleman bize Feral bir zombinin peşinde olduğunu söylüyor ve yeri gösteriyor. Haritada işaretli olan yere doğru gidiyoruz ve şerif Carl’ı buluyoruz. Sonrasında Feral zombiyi öldürüyoruz. Carl bize sorumuzun cevabını veriyor ve soruyu soran Quentin’in yanına gidiyoruz.

Her şeyi anlatıyoruz.  Sonra haritayı açıp “Request” yazan işaretli yere doğru ilerliyoruz. General ve adamları ile karşılaştıktan sonra kaybolan diğer askeri aramaya başlıyoruz GPS’i kullanarak. Tabi geldiğimiz yerde askerden eser yok. 2 adet yaşayan eleman var ve onları kurtarıp General ile konuşma bittikten sonra, haritayı açıyoruz ve “Survey Request” yazan yeri işaretliyoruz.

Bu tarz kule, su tankı ya da baz direğine çok çıkacaksınız oyunda. Çünkü hangi tehlikeler sizi bekliyor ise ancak buradan öğrenebiliyorsunuz.
Bu tarz kule, su tankı ya da baz direğine çok çıkacaksınız oyunda. Çünkü hangi tehlikeler sizi bekliyor ise ancak buradan öğrenebiliyorsunuz.

Yola koyulup vardığımızda yukarıya çıkıp etrafı kolaçan ediyoruz. Şimdi etrafa bakınma işi bittikten sonra varsa yan görevleriniz onları bitirin. Sonrasında Lilly den gelen mesaj üzerine haritada işaretli olan yeri “Trouble at the Courthouse” adlı ana görevi aktif ediyoruz ve yola koyuluyoruz. Görüyoruz ki mahkeme binasına zombiler saldırmış.

Zombileri öldürdükten sonra Jacob ile gittiğimiz 2. Tavsiye yaşam alanına yola çıkıyoruz ve vardığımızda topluluğumuzu buraya taşıyoruz. Taşınma bittikten sonra envanter ekranını açıp tüm tuzak olarak kurduğumuz evleri siliyoruz. Sonrasında yakında olan evleri seçeceğiz ama hemen aceleci olmayın. Bildiğiniz üzere her seçtiğiniz ev tuzaksız olarak birbirinden uzak görünür. Mesela tuzakları kurduğunuzda dairesel olan şekil eğer ki iki ev arası uzak ise birleşmez.

İlgili Yazılar

Sub Scenario: Born From A Wish

GamerAdmin

Resident Evil 2 Leon Senaryo 2

GamerAdmin

Resident Evil 2 Claire Senaryo 1

GamerAdmin

1 yorum

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku