Broken Sword 1 Shadow Of The Templars Directors Cut Tam Çözüm
0

Broken Sword 1 Shadow Of The Templars Directors Cut Tam Çözüm

Şub 22 GamerAdmin  

Broken Sword 1 Shadow Of The Templars Directors Cut

Tam Çözüm

Broken Sword 1 : Shadow Of The Templars Director's Cut Tam Çözüm

Broken Sword 1

Broken Sword 1 Shadow Of The Templars Directors Cut Tam Çözüm; Hani küçükken izlediğimiz çizgi filmler vardı ya, sadece kaçanla kovalanan mantığında olan Walt Disney türleri. Tam Çözüm yazıma başlayayım.

İşte onun gibi bir çizgide grafiklere sahip olan fakat hikayesi ve bulmacalarıyla gerçekten insanı bağlayan bir oyunla karşı karşıyayız. Bir çok serisi olsa da beni de 1997’de etkileyen, Playstation için yapılmış bu oyun adeta bir yeni ufuk getiriyordu oyun dünyasına. Bilmiyorum belki de o zamanlarda gözümüzde çok büyüttüğümüz Playstation adlı oyun makinesinin sıradan bir oyunuydu belki. Fakat hikayenin de Fransa’da geçmesi, oyun içi atmosferi ve müzikleri de adeta kendine bağlayan bir diğer etmen topluluğu. Bilemiyorum nasıl yaklaşacaksınız bu oyuna ama ben hala ilk günkü oynadığım şekliyle zevk alıyorum. 3D motoru konusunda değerlendirmeye dahi sokmayın ne olur. Sonuçta oyun 2D olarak yapılmış. Bu tür oyunlarda ele alınması gerekenler aslında belli. Öncelik hikaye, karakterler ve oyun içi müzikler. Revolution Software Ltd.’nin bize kazandırdığı bu oyun 3 Eylül 2010 tarihinde Steam’de yayınlandı. Steam aslında bir çok şeyi hakkıyla yerine getiren bir platform. Eski oyunları port edip bir şekilde bilgisayara uyarlayabilmesi açısından güzel bir koleksiyon yapabileceğiniz ortamlardan. Sonuçta CD ve arızalanma derdi yok.

Broken Sword 1 Shadow Of The Templars Directors Cut Tam Çözüm

Playstation Görünümü..

Neyse gelelim hikayemize. George Stobbart adındaki baş karakterimiz, Fransa’da bir cafe de kahvesini yudumlarken balonlar içerisinden bir palyaço çıkar ve sonrasında o da cafeden içeriye girer. Sonra ne oluyorsa birden patlama olur ve her yer dağılır. Baş karakterimiz de bayılır o sırada. İşte bu gizemli olayın çözülmesi için de kontrolü biz ele alıp oyuna başlıyor olacağız. Tabi Director’s Cut versiyonunda oyunun patlamadan önceki kontrolü Nico Collard adlı Fransız hatun ile bize geçiyor. Çünkü olayların öncesindeki araştırmalar sonucunda oluşan durum aslında olayın neden çıktığı konusunda bulmacaları çözerek sonuca ulaşmamızı amaçlıyor.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.