Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm
0

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm

Şub 22 GamerAdmin  
Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Imelda Carchon ile konuşuyoruz.

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Imelda Carchon ile konuşuyoruz.

Oyun bir demo ile başlayacak. Size tavsiyem demoları asla es geçmemeniz. Sebebi ise oyundaki hikayeyi tam olarak anlayabilmeniz için kilit noktalar içerebiliyor olmaları. Mesela patronumuz bizi arıyor ve bir röportaj için Pierre Carchon’un evine gitmemizi söylüyor. Şimdi apartmanın önünde bir pantomim eleman önümüze geçiyor. Sonrasında Nico evin ziline basıp bayan Carchon ile tanışıyor. Kadın tam bir soğuk tavır ile karşılasa da bizi bay Carchon geliyor ve bizle konuşuyor.

Nico’nun babasını tanıdığını söylüyor. Bu sırada pantomim balkondan camı keserek bay Carchon’un odasına giriyor ve bir vazoyu yere atıyor. Tabi ki içerdeki sesi duyan bay Carchon izin isteyerek ne olduğuna bakmak için odaya giriyor ve pantomim kendisini vuruyor. Hızlıca koşarak odaya giren Nico, pantomimi görünce şaşırıyor ve pantomim Nico’ya bir yumruk atarak onu bayıltıyor. Diğer yandan bayan Carchon da geliyor ve ölü kocasının cesedi üzerinde konuşuyor.

Sonrasında odadan çıkıyor. Bize de bu olaylar karşısında araştırmaya başlamak düşüyor. Ölü adamın üzerinde doğru getirin mouse’u ve sol tuşa basarak yanına gitmesini sağlayın Nico’nun. Konuşma bittikten sonra da ceketin üzerine geldiğinizde çark simgesi görünecek. Sol tıklama ile ceketi açın. Adamın vurulduğu yer görünüyor ve altında da bir adet pul var. Adres yazılı.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Şimdi adamın kafasının sol üst köşesinde yer alan tokayı alın.

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Şimdi adamın kafasının sol üst köşesinde yer alan tokayı alın.

Şimdi adamın kafasının sol üst köşesinde yer alan tokayı alın. Sonrasında buradan aşağıdaki oka Mouse ile tıklayarak buradan çıkın ve camın bulunduğu yere oku getirip çark simgesi olduğunda sol tıklayın. Perdeyi kaldıracak Nico ve bu işin profesyonel olduğunu anlayacak. Şimdi geriye dönüp odadan çıkın. Şimdi sola dönüp büyük masaya doğru yaklaşın ve masaya geldiğinizde sol tıklayın. Bir örtü göreceğiz, o örtüyü kaldırmak için sol tıklayın.

Altında çıkan boşluk içinse tokamızı alttaki çantadan seçiyoruz ve üzerine geldiğinde sol tıklıyoruz. Açılan kutudaki anahtar biçimli objeyi alıyoruz. Sonrasında ise Soldaki yağlı boya tablasının önünde duran ufak boyayı alıyoruz. Sonrasında bayan Carchon bize polisle olan konuşmasını anlatıyor. Şimdi kendisi ile konuşup anahtarı soruyoruz. Tabi konuşurken de iyi ve kötü yanımızla cevap verip vermeyeceğimiz konusunda seçenek gelecek.

Siz başında halka olan Nico’yu seçin. Konuşma sonunda anahtarı alacağız. Masaya doğru yürütün karakterinizi ve sağdaki kapalı kapı üzerinde aldığınız anahtarı kullanın ve içeriye girin. Şimdi tam karşınızda duran masanın üstündeki fil biblosunu alın. Buradan çıkıp arkanızda duran tabloyu seçin. Tabloda solda duran kolu seçin. Şimdi ise çantamızdan anahtar biçimli objeyi seçip sol üstteki anahtar girişinde kullanıyoruz.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Buradan çıkıp arkanızda duran tabloyu seçin.

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Buradan çıkıp arkanızda duran tabloyu seçin.

Kasa açılıyor ve bir silindir obje çıkıyor karşımıza. Alıyoruz. Masaya dönüyoruz sağ taraftaki kağıt tablasına boyayı seçip üstüne geliyoruz. Sonrasında ise aynı şekilde silindiri seçiyoruz ve üzerine geliyoruz. Silindir ile şekil çıktıktan sonra silindiri bu sefer soldaki kağıt üzerinde kullanıyoruz. Kağıdı alıyoruz. Odadan çıkıyoruz ve Imelda Carchon ile konuşuyoruz.

Bir Saat Sonra: Rıhtım

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Şimdi rıhtıma geldik

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Şimdi rıhtıma geldik

Şimdi rıhtıma geldik. İlerleyip sağa doğru gidiyoruz ve diğer merdivenlerin altındaki kapıya doğru yöneliyoruz. Kapıyı zorlayacak Nico ve kapalı olduğunu söyleyecek. Şimdi sağ ve soldaki 2 bulmacayı çözmemiz gerekiyor. Soldaki Bulmacayı seçin. Resimde gördüğünüz şekli ile taşları yerleştirin. Sonrasında kapı açılacak ve içeriye girmeniz gerekecek. İçeriye girin. İçeride sağda duvarda duran gemi iskeletinin üzerine gelip sol tıklayın.

Gemi iskeleti devrildikten sonra yerdeki kullanılmış mermi kovanını alın. Arkanızdaki kapıya yönelin. Sağdaki boşlukta elinizdeki silindiri kullanarak bulmacayı çözmemiz gerekecek. Şimdi S yazısı ile başlayan yer sol, D yazısı başlayan yer ise sağ tarafta. Bulmacayı çözmek için yukarıdaki iki kutucuk hangi yazıya yakın ise ona göre değerlendirmemiz gerekiyor.

Şimdi sırasıyla ; Sol, Sağ, Sol, Sol, Sağ, Sol, Sol yapıyoruz ve kapı açılıyor. Silindiri yanınıza alın. Kapıdan içeriye giriyoruz. Sağda duran haç işaretli kolu görüyorsunuz. Üzerine gelip sol tıklayın. Kapının kapandığını ve sağdaki diğer ufak yerden bir mekanizmanın açıldığını göreceksiniz. Geriye dönüp kapının olduğu yere doğru yürüyün ve kapının önüne demin aldığınız kovanı bırakın.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Şimdi sağ ve soldaki 2 bulmacayı çözmemiz gerekiyor.

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Şimdi sağ ve soldaki 2 bulmacayı çözmemiz gerekiyor.

Sonrasında kola dönün ve tekrar kolu kaldırın. Şimdi geriye dönüp yerdeki kovanı alın ve gidip kolu tekrar kaldırın. Kovanı mekanizmanın üzerinde, kaldırdığınız kolun üzerinde kullanın. Kol sabitlenmiş oldu. Sağdaki açılan yerde silindiri kullanın. Dönüp kolda kullandığımız kovanı alıyoruz ve soldaki kapının üzerinde kullanıyoruz. Kapı açılıyor ve içeriye giriyoruz. Büyük bir salona geliyoruz. Tabi ortam karanlık. Sağa doğru gelip örümcek ağı ile kaplı olan yerdeki jeneratörü çalıştırıyoruz ve ışıklar yanıyor.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Resimde gördüğünüz şekli ile taşları yerleştirin (Sağ Taraftaki Bulmaca).

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Resimde gördüğünüz şekli ile taşları yerleştirin (Sağ Taraftaki Bulmaca).

Sola dönüyoruz ve ilerliyoruz. En soldaki masaya doğru ilerleyip inceliyoruz. Masanın üzerinde bazı gazete kupürleri ve yazılar var. Sırasıyla seçiyoruz ve Nico’nun konuşması bittikten sonra buradan çıkıyoruz. Sağdaki çekmeceyi açıyoruz. Nico içinden bir şey alıyor. Şimdi aldığı o kağıdın içindeki bulmacayı çözmemiz gerekiyor. Çantaya sol tıklayın ve yeni gelen objeye sağ tıklayın. Bulmacayı aşağıdaki resimde görüldüğü şekli ile çözebilirsiniz. Sonrasında çekmeceye gelip sol tıklayın tekrar. Nico yere bırakacak ve açılan boşluktaki fotoğrafı alın.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Resimde gördüğünüz şekli ile taşları yerleştirin (Sol Taraftaki Bulmaca).

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Resimde gördüğünüz şekli ile taşları yerleştirin (Sol Taraftaki Bulmaca).

Nico’nun Apartmanı : Akşam Saati

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Bulmacayı resimde görüldüğü şekli ile çözebilirsiniz.

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Bulmacayı resimde görüldüğü şekli ile çözebilirsiniz.

Nico’nun patronu Roni arıyor ve aralarında iyi olmayan bir görüşme geçiyor. Sonrasında Bir telefon daha geliyor. Plantard diye bir kişi arıyor ve Nicole’ün yazdığı haber ile ilgilendiğini söylüyor. Ertesi gün buluşmaya çağırıyor. Kabul edip telefonu kapatıyor.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.