Broken Sword 1 Shadow Of The Templars Directors Cut Tam Çözüm
0

Broken Sword 1 Shadow Of The Templars Directors Cut Tam Çözüm

Şub 22 GamerAdmin  

Nicole’ün Apartmanı…

Nicole ile görüşüyoruz. Konuşma bittiğinde soruları sorun ve hepsini bitirin. Sonrasında buradan çıkın ve haritaya gelin. Üstte sağdaki kırmızı oka tıklayın ve İspanya’nın olduğunu göreceksiniz. Villa de Vasconcellos yazan yere sol tıklayın.

Broken Sword 1: Nicole ve George Eiffel Kulesinde

Broken Sword 1: Nicole ve George Eiffel Kulesinde

Birkaç saat sonra…

Bahçıvan Lopez ise konuşun ve her şeyi sorun kendisine. Sonrasında sola doğru ilerleyin ve boruyu takip edin. Yolun sonunda ise borunun üzerinde tansiyon aletini kullanın. Su kesildikten sonra malikane kapısından içeriye girin. Sonrasında sağdaki demir parmaklıklı yere girmeye çalışın ve köpeklerin bağırtısından sonra geriye dönüp soldaki asker heykelinin arkasına saklanın. Lopez demir kapıdan girdikten sonra sizde merdivenlerden yukarıya çıkıp kontesin yanına gidin. Her şeyi sorun kendisine. Sonrasında Lopez gelecek ve size bir şey gösterecek Konstes. Tabi Lopez’i haşladıktan sonra. Sonrasında bahçeye geldiğinizde Lopez size güvenmediğini söylüyor. Daha sonra ise Kontes içeri girdiğinizde size bilgileri veriyor oluyor ve sizde konuşma bittikten sonra soldaki heykelin altında duran mekanizma üstündeki incili kaldırıyorsunuz ve altından da satranç masası çıkıyor. Sonrasında kontese dönüyoruz ve her şeyi soruyoruz tekrardan. Satranç sorusunda ise kontes ile birlikte masanın yanına ilerliyorsunuz ve nasıl çözüleceği konusunda bilgilerini söylüyor. Sonrasında Lopez’e bağırıp eski olan kendisinin satranç takımını getirmesini istiyor. Sonrasında sorulara devam ediyoruz. Lopez geliyor ve bize takımı veriyor ve bizde masaya koyuyoruz. Sonrasında bulmacayı çözmemiz gerekiyor. Aşağıdaki resimde olan şekli ile yerleştirin. Sonrasında Şah-mat! Açılan yerdeki kaseyi kontes alıyor.

Broken Sword 1: Satranç Bulmacası.

Broken Sword 1: Satranç Bulmacası.

Nicole’ün Apartmanı…

Nicole ile konuşmaya devam ediyor George. Tabi kase bizimle gelmiş olmalı ki aşağıdaki seçenekte görünüyor. Nicole’e bunu gösterin. Sonrasında ise oradan çıkın konuşma bittiğinde.  Haritaya geldiğinizde Montfauçon yazan yere sol tıklayın. Geldiğimiz yerde bir memur oturuyor masada. Şimdi onunla konuşun. Sonra sağdaki merdivenlerden yukarıya çıkın ve kiliseye girin. Papazla konuşun ve her şeyi sorun. Sonrasında kaseyi kendisine vereceğiz ve parlatması için uğraşıyor olacak. Sonra sağdaki büyük heykele doğru ilerleyin ve sol tıklayın heykelin iki tarafına da. Sonra çantanızdaki camı kullanarak heykelin sağ tarafında kullanın. Şimdi bu bulmacayı da çözmemiz gerekiyor. 3 parça var ve bunu Mouse ile yukarı aşağı doğru indirerek yerine oturtabilirsiniz. Olmazsa aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yapın. Sonra papaza dönüp elindeki kaseyi tekrar geri alın. Sonrasında camın önünde duran mezarın başına gidin ve bulmacayı aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde çözün. Sonrasında kiliseden ayrılın ve haritaya dönüp Musee Crune ye gidin. Lobineau ile konuşun.  Sonrasında buradan da çıkıp haritaya dönün. Site de Baphomet’e sol tıklayın. Bariyerin önünde duran boyacı ile konuşun. Sonrasında adamın yanında duran boya kutusuna sağ tıklatın. Sonrasında sol tıklayın. Adam gitmemizi isteyecek. Şimdi sağdaki demir parmaklıklı kapıdan içeriye girin. Sağdaki yerde kürekler dizili duvarın paralelindeki kapıdan girmeye çalışın. Memur size kapının kilitli olduğunu hatırlatacak. Sonrasında memura yönelip tüm sorularınızı sorun.

Broken Sowrd 1: Olmazsa resimde gördüğünüz gibi yapın.

Broken Sowrd 1: Olmazsa resimde gördüğünüz gibi yapın.

Broken Sword 1: Mezarın başına gittiğinizde gelen bulmacayı resimdeki gibi çözün.

Broken Sword 1: Mezarın başına gittiğinizde gelen bulmacayı resimdeki gibi çözün.

Sonrasında demin girmeye çalıştığınız kapının üzerinde çantanızdaki anahtarı kullanın. Sol duvardaki iki çeşmenin arasında duran sabunu alın. Çantanızdaki anahtarı üzerinde kullanın. Sonrasında oluşan boşluk üzerinde ise çantanızdaki plasteri kullanın. Sonrasında ise musluğa sol tıklayın. Sonra kurutucuya sol tıklayın. Şimdi elimizde tuvaletin anahtar kopyası mevcut. Sonrasında Nicole’ü arıyoruz telefon ile memurun yanındaki duvarda bulunan. Sonrasında boyacının yanına gidip bir telefon çağrısının olduğunu söylüyoruz ve kendisi bunun üzerine yerinden ayrılıyor. Sizde bu fırsatı değerlendirip anahtarı boya kutusuna daldırıp çıkartıyorsunuz. Sonra memurun olduğu yere dönüyorsunuz ve solda kaloriferin üstündeki panele sol tıklıyorsunuz. Şimdi George’un konuşması bittikten sonra bu termostat hakkında memura sorular soruyoruz. Sonra dönüp termostatı çalıştırıyoruz. Memur soğuktan eldivenlerini giyiyor. Sonra elimizdeki anahtar ile tekrar tuvalete giriyoruz. Sonrasında çantanızdaki plastik anahtarı tuvalet anahtarı üzerine getiriyorsunuz ve anahtarın rengi değişiyor. Şimdi dışarıya çıkıp memura kendi anahtarlarını verebiliriz. Sonrasında telefona ilişiyoruz ve Nicole’ü arıyoruz ve bu sefer de boyacıyı aradığını memur söylüyor kendisine ve yukarıya çıkıyoruz. Sonrasında iki adamda yukarıdayken bu fırsattan istifade soldaki kapıyı çantamızdaki plastik anahtar ile açıyoruz ve içeriye giriyoruz. Şimdi sağda duran merdivenlerden aşağıya iniyoruz. Sonrasında heykelin üzerine sol tıklıyoruz. Sonra arkamızı dönüp yerdeki zemine sol tıklıyoruz. Şimdi yerdeki zemine çantamızdaki kaseyi sürükleyip bırakıyoruz.

Nicole’ün apartmanı…

Nicole ile konuşuyoruz. Sonrasında apartmandan çıkıp haritaya dönüyoruz ve solda üstteki kırmızı oka sol tıklıyoruz. İspanya bayrağına gelip Villa De Vasconcellos yazan yere sol tıklıyoruz.

Birkaç saat sonra…

Şimdi Lopez ile konuşuyoruz. Şimdi kontesin bizi beklediğini söylüyor Lopez ve George ile arasını düzeltmeye çalışıyor adeta günah çıkartıyor. İlk konuşma süreci bittikten sonra envanterdeki kaseyi seçiyoruz. Sonrasında anlatmaya başlıyor Lopez. Sonrasında sola doğru ilerliyoruz. Soldaki kapıdan içeriye giriyoruz. Karşımızda duran geyik kafasının yanındaki kapıda gördüğünüz üzere bir ayna var. Onu alıyoruz. Merdivenleri kullanıp yukarıya kontesin yanına çıkıyoruz. Kontes ile konuşuyoruz. Şöminenin üzerine kaseyi bırakıyor George ve anlatmaya başlıyor ve soruları sormaya başlıyor. Sonrasında dışarıya çıkıyoruz ve Lopez’in yanındaki aradan Mauseloum’a gidiyoruz. Kapıdan içeriye giriyoruz. Heykelin altındaki masadan incili alıyoruz. Yukarıda duran büyük muma sol tıklıyoruz. Sonrasında açık pencerenin sağında sarkan yere çantamızdaki kumaş parçasını kullanıyoruz. George ucunu yakıp yukarıdaki mumu da yakıyor olacak. Şimdi açık olan pencerenin üzerine Mouse ile gelip sol tıklıyoruz. George pencereyi kapatıyor. İkinci defa çantamızdaki kumaşı kullanıp mumu yakmayı deniyoruz ve mum yanıyor.

Buradan çıkıp kontesin yanına gidiyoruz.

Buradan çıkıp kontesin yanına gidiyoruz.

Sonrasında araya demo giriyor. Sonrasında mumun erimesi ve içinden düşen bir parçayı George alıp cebine koyuyor. Şimdi buradan çıkıp kontesin yanına gidiyoruz. Kontes ile konuşuyoruz. Şimdi ilk envanterden incili seçiyoruz. Kontes ile konuşma başlıyor. Bittikten sonra taş anahtarı bu sefer seçiyoruz. Yeni bir konuşma başlıyor. Şimdi dışarıya Lopez’in yanına gidip kuyu hakkında bilgi almamız gerekiyor. Lopez ile konuşun ve yukarıda çıkan kuyu resmine tıklayın. Konuşma bittikten sonra sola doğru ilerleyin ve yerdeki bahçe hortumunu takip edin. Hortumun girdiği taş bloğun yanındaki çalılıklara sol tıklayın. Bir dal koparıp cebine koyacak George. Sağa doğru ilerleyin ve Lopez’in solundaki üç küçük ağacın olduğu yere sol tıklayın. Sonrasında Lopez’e dönüp onunla konuşun ve envanterden dalı seçin. George aramaya başlayacak bu kuyuyu. Sonra Lopez gelip bulduğumuzu söyleyecek ve araya demo girecek. Aşağıya ineceğiz ve sağdaki aslan kafası şeklindeki duvara sol tıklayacağız. Konuşma bittikten sonra bir daha sol tıklıyoruz ve duvar yıkılıyor. Şimdi çıktığımız yerin yanındaki boşlukta çantamızdaki aynayı kullanıyoruz. Sonra duvara tekrar yönelip çantamızdaki taş anahtarı üzerine getiriyoruz. Gelen bulmacayı aşağıdaki resimde olduğu gibi çözün. Çözdükten sonra açılan yerden içeriye girin. Araya demo girecek.

Gelen bulmacayı resimde olduğu gibi çözün.

Gelen bulmacayı resimde olduğu gibi çözün.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.