20.3 C
İstanbul
26 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm

Paris’te Akşam Vakti…

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Tapınakçıların İşareti
Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tapınakçıların İşareti

Kontrol Nicole ile bize geçiyor. Şimdi sola doğru biraz ilerleyin ve müzik setinin üzerindeki telesekreteri kullanarak mesajları dinleyin. Sonrasında Nicole dışarıya çıkacak. Imelda’nın evine doğru ilerleyecek. Apartmanın önüne geldiğinde bir büyük obje olacak ve alttaki sol ve sağda duran gerilmiş kabloları yerinden söküyoruz. Sonrasında objenin üzerinde sol tıklıyoruz. Nicole Objeyi yukarıdaki yaka yaklaştıracak.

Sizde sol tıklayıp yukarıya çıkmasını sağlayacaksınız. Sonrasında camın önüne geldiğinizde plastik bariyeri çantanızdaki kovanı kullanarak keseceksiniz ve içeriye gireceksiniz. Bulunduğunuz odanın kapısından çıkıp sağdaki kapısı açık olan odaya gireceksiniz. Imelda yerde oturuyor olacak. Konuşma bittikten sonra Imelda’nın boynundaki kolyede duran anahtarı almamız gerekecek.

Şimdi Imelda’nın üstüne getirip Mouse u sol tıklayın. Anahtarı aldıktan sonra Nicole apartmanına kendi dairesine dönecek. Döndükten sonra sağdaki yatağın önünde duran sandık üzerinde bu anahtarı kullanın ve sandığı açın. Sonrasında sandıktan bir şey alıp soldaki bir odaya gidecek ve konuşup geri dönecek.

Geri geldiğinde sizde fil amblemli kutuyu seçeceksiniz. Eline aldıktan sonra kutuyu Nicole, sizde Imelda’dan aldığınız anahtarı üzerinde kullanıp açacaksınız. Imelda’nın haltları ortaya çıkacak ve bir mektup ile bir resim parçası bulacaksınız. Resme tıkladıktan sonra mektuba tıklayın ve okumaya başlasın Nicole.

Bir Sonraki Sabah…

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - İrlanda
Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – İrlanda

Evet, George geliyor ve konuşmaya başlıyor bizimle. Sonrasında Tapınakçıların mücevherini gösteriyor. Sonrasında kontrol George ile bize geçiyor. Apartmandan ayrılın ve haritanın karşınıza gelmesini bekleyin. Haritadan Poste de Police’i seçip Polis merkezine gelin. Memur Mou ile her şeyi konuşun. Konuşma bittikten sonra haritaya dönüp Hastaneyi seçin. Hastaneye girip Dr. Haganmeyer ile konuşun.

Sonrasında resepsiyonist ile konuşun. İlk konuşmadan sonra kimlik kartınızı gösterin. Bay Marquet sizi sorduğunu yakın zamanda söyleyecek resepsiyonist. Sonrasında soruları sormaya devam edin. Konuşma bittikten sonra soldaki aradan devam edin. Sonrasında temizlik yapan Sam ile konuşun ve her şeyi sorun.

Sonrasında sola dönüp su makinesinin yanındaki prizden fişi çekin ve Sam de oradan ayrılıp prizi takmaya gidecek bu sırada soldaki dolaba yönelin ve doktor önlüğünü giyip soldaki aradan hemşirenin bulunduğu yere gidin. Doktor olarak karşılanacağız ve elimize bir defter verilecek. Tüm her şeyi sorun kendisine. Sonrasında sağdaki beyaz saçlı kel adamı seçip her şeyi sorun. Sonrasında George hastanın tansiyonunu ölçecek.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Sorun çıkartan keçi
Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Sorun çıkartan keçi

Sonrasında soruları bitirip sağdan devam edin. Aynı adam bizi çağıracak doktor unvanımızla. Sonrasında yeniden tansiyonunu ölçeceğiz ve sonrasında lobiye dönüp doktor Hagenmeyer  ile konuşacağız ve sonrasında sarı saçlı doktor önlüklü olan Benoir ile konuşuyoruz. Her şeyi sorun kendisine. Sonrasında konuşma bittiğinde beni takip et Benoir diyecek George ve sizde hastaların olduğu odaya dönmelisiniz.

Odaya geldikten sonra Benoir ile görüşün ve kendisine tansiyon aletini verip kel kafalı hastaya uygulamasını söyleyin ve sağdaki aradan devam edin. Sonrasında ise memur ile konuşun. Her şeyi sorduktan sonra odadan girin. Sonrasında Marquet ile konuşuyoruz. Sonrasında bir doktor giriyor odaya ve biz çıkıyoruz.

Sonrasında dışarıda bizi Benoir karşılıyor. Benoir ile konuşurken içeride bir şeylerin ters gittiğini anlıyoruz ve memuru uyandırıp işi anlatıyoruz. Sonrasında memur kapıyı kırıyor ve içeriye giriyor ama olan olmuş Marquet öldürülmüş. Bu olaydan sonra kendimizi Nicole’ün dairesinde buluyoruz. Nicole ile konuşuyoruz ve her şeyi anlatıyoruz.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Musee Crune Girişi
Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Musee Crune Girişi

Konuşma bittikten sonra çıkıyoruz ve haritadaki Musee Crune’yi seçiyoruz. İçeriye giriyoruz ve uzun saçlı Lobineau ile konuşmaya başlıyoruz. Her şeyi sorun. Sonrasında memur tripodun yanına doğru yürümeye başladığında siz de camın oradaki mekanizmayı çalıştırın. Sonrasında camın yanına geldiğinde memur siz de mumya tabutuna girin. Araya demo girecek. Elemanlar gelecek.

Şu otelin önündekiler. Sonrasında siz de çıkacaksınız ortaya karanlıkta ve totemi kullanarak üzerlerine bırakmayı deneyeceksiniz ama kafanıza balık düşecek ve sizin yardımınıza Nicole gelecek. Diğer elemanları bayıltacak. Şimdi gözümüzü Nicole’ün apartmanında açıyoruz. Konuşma bittikten sonra anlıyoruz ki tripodu almışız.

Sonrasında yine Musee Crune’yi seçiyoruz ve Lobineau ile tekrar konuşuyoruz.Manuscript hakkındaki her şeyi sorduktan sonra haritaya dönüyoruz ve müzeden çıkıyoruz. Haritadaki Montfauçon yazan yere sol tıklıyoruz. Geldiğimiz yerde bir ufak topluluk, bir gösterici ve bir şeyler içen adam göreceğiz.

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Bir şeyler içen adama doğru ilerliyoruz.
Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Bir şeyler içen adama doğru ilerliyoruz.

Şimdi göstericinin yanına gidiyoruz ve her şeyi soruyoruz. Sonrasında konuşma bittikten sonra dönüp bir şeyler içen adama doğru ilerliyoruz ve çantamızdaki palyaço burunluğunu seçip üzerine getiriyoruz. Sonrasında konuşmadan çıkıp tekrar göstericiye gidiyoruz ve çantadaki burunluğu seçip üzerine getiriyoruz. Bu sefer de deneme yapıyor George ama ne yazık ki başarılı olamıyor. Şimdi ne oluyorsa gösterici ayrılıyor orada ve ne hikmetse masadaki adam da yerinden kalkıp gidiyor.

Levyeyi kullanarak logar kapağını açıyoruz ve aşağıya iniyoruz. Bir diğer kanalizasyon yolu. Şimdi düz ilerleyip karşınızdaki 3 kapıya yaklaşın. En sağdakinin üzerinde çantanızdaki levyeyi kullanın. Kapıyı kıracak George ama açmayı denediğinde ise açılmayacak. Arkanızdaki kayıkta duran mekanizmayı çalıştırın. Sonrasında mekanizmanın ucundaki zinciri salacak yere. Onu kullanarak kapıyı tam anlamıyla açın.

Kapıdan girin. Soldaki araya doğru ilerleyin ve olan ayini izleyin. Sonrasında ise oteldeki karşılaştığımız profesörü görüyoruz ve hastanede Marquet’i öldüren doktor kılığındaki suikastçıyı görüyoruz. Adiler bir şeyler peşinde. İzliyoruz. Sonrasında sağdaki merdivenlerden aşağıya iniyoruz. Sonrasında biraz daha ilerliyoruz ve daireye sol tıklıyoruz. Gelen ekranda çantamızdaki tripodu kullanıyoruz. Üstüne de çantamızdaki mücevheri koyuyoruz. Sonrasında da Marib diye bir yazı çıkıyor kod olarak.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2

GamerAdmin

Resident Evil 2 Remake – Claire Senaryo B

GamerAdmin

Resident Evil 7 – Tam Çözüm

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku