15.4 C
İstanbul
23 Mayıs 2024
Image default
Tam Çözüm

Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Tam Çözüm

Nicole’ün Apartmanı…

Broken Sword 1 - Shadow of the Templars: Director's Cut - Suriye'ye geliyoruz
Broken Sword 1 – Shadow of the Templars: Director’s Cut – Suriye’ye geliyoruz

Nicole ile konuşmaya başlıyoruz. Tabi her şeyi anlatıyoruz ve bulduklarımızı da söylüyoruz. Sonrasında Lobineau ile olanları anlatıyoruz. Konuşma bittikten sonra çıkıyoruz ve haritadaki sağda üstte duran kırmızı oka tıklıyoruz. Şimdi Syria yani Suriye’yi seçiyoruz.

Birkaç Saat Sonra…

George ve Ultar
George ve Ultar

George Suriye’ye geliyor ve etraf biraz karışık görünüyor. Şimdi soldaki ufak satıcı ile konuşuyoruz. Her şeyi soruyoruz. Sonrasında sağa doğru ilerliyoruz. Üzerinde İngiliz bayrağı olan satıcının yanındaki aradan, merdivenleri kullanarak içeriye giriyoruz. Karşımıza halı satıcısı geliyor. Çantamızdaki not defterini seçip üzerinde kullanıyoruz ve bizi halı ile kapatılmış bir yerden içeriye sokuyor. İçeridekilerle konuşuyoruz.

Konuşma bittikten sonra sağdaki kapıdan giriyoruz. Giremediğimizi anlıyoruz ve geri dönüp Ultar‘a çantamızdaki katilin resmini seçip üzerine getiriyoruz ve çok şey öğreniyoruz. Sonrasında dışarıya çıkıyoruz ve ufaklık Nejo’nun yanına gidiyoruz. Sonrasında Arto hakkında konuşuyoruz. Konuşma bittikten sonra Arto ile tekrar konuşuyoruz ve bir cümle kuruyor George. Sonra Arto bizi kovalamaya başlıyor.

Yukarıya kaçıyor George ve yine aşağıya inip Nejo ile konuşmaya başlamamız lazım. O sırada Nejo bize tuvalet fırçasını veriyor. Sonrasında yine merdivenlerden yukarıya çıkıyoruz ve Ultar‘ın olduğu yere gidiyoruz. Barın başındaki adama fırçayı veriyoruz ve karşılığında da bize tuvalet anahtarını veriyor olacak. Anahtarı çantamızdan seçip sağdaki kapının üzerinde kullanıyoruz ve içeriye giriyoruz. Önce tuvaletin şifonunu çekmeye çalışın.

Sonrasında elinizdeki anahtarı çantadan seçip soldaki havlu makinesinin üzerinde kullanın. Cam açıldıktan sonra George havluyu alacak. Şimdi geriye dönüp Nejo’nun yanına gidin. Önce kedinin üzerine sol tıklayın. Kedi rafa çıkacak. Sonrasında masadaki zile basın. Bir adam gelecek ve kedi de raftan yere zıplayacak. Yere düşen bibloyu alın. Sonrasında bibloyu çantanızdan seçerek Nejo’nun üzerine getirin.

Konuşma bittikten sonra çıkıp çantadaki bibloyu seçin ve yukarıdaki el sıkışma şaka mekanizmasının solunda duran kumaş ile birleştirmeye çalışın. Sonrasında orada dolaşan ve resim çeken Duane ile konuşun. Elinizdeki bibloyu ilk başta soru olarak yöneltin. O da size 50 dolar verecek ve sizden satın alacak.  Sonrasında solda yukarıda yanında Arap bir adam olan kadının yanına, adı Pearl olan bu kadınla konuşmaya başlayın.

Her şeyi sorun. Sonra Ultar‘ın yanına dönün ve ona da her şeyi soruyoruz. Sonrasında resmi seçip sormaya başladığımızda evet ya da hayır seçeneği gelecek. Evet derseniz Ultar sizi Boğa başı tepesine götürecek. Tabi dışarı çıktığımızda sağda utlar arabanın yanında duruyor olacak. Bize kötü haberi verecek o yüzden yanına gidip konuşun ve seçenekler geldiğinde ise çantanızdaki  havluyu seçin.

Birkaç Saat Sonra…

Boğa Başı Tepesi (Bulls Head Hill)
Boğa Başı Tepesi (Bulls Head Hill)

Geldik boğa başı tepesine ve soldaki dallara doğru sol tıklayın. George dallardan birini kırıp cebine atıyor. Sonrasında sağdaki yerde duran yarığa doğru yönelip sol tıklayın. Konuşması bittikten sonra çantanızdaki dal parçası ile havluyu birleştirin ve yarık üzerinde kullanın. Sonrasında sol tıklayın ve aşağıya inin. Soldaki yarığa doğru ilerleyin ve sol tıklayın. Bir daha sol tıkladığınızda sağdaki kapı açılacak.

Mağaraya giriyoruz. Geldiğimiz yerde bir ölmüş adam ve iki tane tablet şeklinde gravür var. Tabi kapı kapanmış oluyor her şeye rağmen ve içeride tıkılı kalıyoruz. Yerde yatan adamın üzerine doğru gelip sol tıklayın. Sağ tarafındaki kalan ceketi çekin ve adamın kolundan sarkan cüzdanımsı şeyin içindeki camı alın.

Adamın adı bu arada Klausner. Şimdi buradan çıkıp soldaki gravüre doğru ilerleyin ve sol tıklayın. Detayları okuduktan sonra sağdaki gravüre doğru ilerleyin ve sağ tıklayın. Sonrasında kapının açılacağını göreceksiniz. Ultar zannediyor George ama gelen Khan. Konuşma bittikten sonra elindeki silahı bize doğrultarak sorular soracak. Soldaki başında halka olan George’u seçip ilerleyin ve bir çok seçim olarak gelecek olan resimlerden el şakası makinesini seçin ve Khan‘ı alt edip oradan kaçın.

Khan'ı alt edip oradan kaçın.
Khan’ı alt edip oradan kaçın.

İlgili Yazılar

Resident Evil 2 Claire Senaryo 2

GamerAdmin

Main Scenario: Letter From Silent Heaven

GamerAdmin

Sub Scenario: Born From A Wish

GamerAdmin

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku