The Darkness 2 İnceleme
0

The Darkness 2 İnceleme

Kas 20 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

The Darkness 2 İnceleme

The Darkness 2 İnceleme

The Darkness 2 İnceleme

Mafya oluşumları oyunlar arasında çok rağbet gören bir unsur. Bir çok oyunun bu konuyu ele aldığını biliyoruz. The Darkness 2 İnceleme yazımda oyuna değineceğim.

Hatta bir çok oyun sayabiliriz bu konuyla ilgili. Fakat bir bildiğimiz diğer bir unsur var ki bu oyunların kalıcılığını sağlayan, hikayeleri, grafikleri ve oynanabilirliği.

Tabi hepsinden önemlisi eskisi gibi olanları tekrarlamaması. İşte bu noktada tam bir farklılık abidesi The Darkness 2.

The Darkness 2 İnceleme

The Darkness 2 : Neyin ne zaman olacağını bilemezsiniz.

Gerçeklik ile ruhsal çöküş arasında, yalan dünya ile gerçek dünya arasında gidip gelmelerle yaşayan bir karakteri yönetiyoruz ; Jackie Estecado.

Oyunda aslında Jackie’nin mafya babası olması ve bu konuda gücü hükmetmek istemesi açısından şeytan ile anlaşma yapması da oyundaki büyük etkenlerden. Yalnız bu genç adam ne hikmetse güzel olan bir şeyi kaybediyor ve ona ulaşamıyor.

The Darkness 2 İnceleme

The Darkness 2 : Bazen kaçmak her zaman öldürmekten daha avantajlı olabilir.

Jackie’nin adamları da oyundaki diğer boyutun içerisinde yer alan kaostaki aynası adeta. Yani oyunda bir an bir aksiyon oluyor ve kendinizi savaşır durumda buluyorsunuz.

Bir an oluyor gözünüzü tımarhanede açıyorsunuz. İşte böyle git-gel ruh halinde bir oyun. Aslında güzel bir fikir diyebiliriz. Sonuçta mafya denilince, vur bas geç, kır, indir artık klişe olarak algılanıyor zamanımızda.

The Darkness 2 İnceleme

The Darkness 2 : Düşmanlar,düşmanlar ve yine düşmanlar.

Grafikler, oynanabilirlik, hikaye. Evet bunların hepsi mevcut. Hatta çizgi romanı bile var oyunun.

İlk oyun sadece konsollar için çıkartılsa da, bu ikinci oyunu da malum bilgisayara da entegre etmeleri güzel oldu diyebilirim.

Neyse, Jackie’nin ne kadar şeytan ile anlaşması olursa olsun, tabi ki bir zaafı, zayıf yönü var.

Bunu da bilen düşmanları Jackie’ye ellerinden geldiğince saldırmaya çalışıyor, onu öldürmeye çalışıyorlar. Tabi arkadaşları ve adamları da bu konuda hiç taviz vermeden büyük bir sadakat ile onu koruyorlar.

Görmediklerinizi gördüğünüzde şaşıracaksınız!

Görmediklerinizi gördüğünüzde şaşıracaksınız!

Diğer boyutta baktığımızda ise, Jackie ve adamlarının yerinde olan karakterler, bir şehir tımarhanesinde hasta olarak tedavi görüyorlar. Hatta öyle ki, zaman geliyor gerçekten bu adam korkusuz bir fedai idi ne olmuş böyle diyebiliyorsunuz. İşte oyunu ayıran keskin çizgi burada. Aslında yapılan anlaşma sonucunda o tımarhane şeytanın hapishanesi.

İşte doğru noktadan baktığınızda oyunda iki tarafta da savaşta olduğunuzu anlayabilirsiniz. Tımarhane süresince ne kadar sessiz, sakin, hatta mülayim bir hayat sürüyor olsa da Jackie, aslında yaptığı anlaşmanın karşılığında kaybettiği ruhunun yanında sevdiği kızında hayatını vermiş oluyor.

İşte tüm bu kaos yüzünden elinizden geldiğince hayatta kalmaya, savaşmaya her an devam etmeye ve sonunda şeytanı alt etmeye kendinizi adıyorsunuz.

Nasıl grafikler tatmin edici değil mi ?

Nasıl grafikler tatmin edici değil mi ?

Oyun diğer türevlerinden oynanış olarak, hikaye olarak çok farklı. O yüzden tutup da sakın bu oyunu Devil May Cry serisi ile, alakasız diğer oyunlar ile kıyaslamaya kalkmayın.

Bu oyun tam bir hayal ürünü, bir çizgi roman baş yapıtı sadece. O yüzden farkı da zaten burada. Oyunun oynanabilirliği ise gerçekten güzel. En azından konsoldan port edilmiş değil.

Umut, öldürmekten daha zordur.

Umut, öldürmekten daha zordur.

O kaos arasında mermilerin arada adeta yağmur gibi yağdığı mafya oyunlarından farklı olarak güzel bir yapım olmuş The Darkness 2. Eğer ki bir faklı tat, farklı bir hikaye istiyorsanız tam aradığınız yerdesiniz.

Arşivinizde olup da gerçekten sizi mutlu edecek bir oyun.

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.