Brütal Legend İnceleme
0

Brütal Legend İnceleme

Kas 18 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

Brütal Legend İnceleme

Brütal Legend İnceleme

Brütal Legend : İşte Baş Karakterimiz.

Malum oynadığımız oyunlar hep hikayeleriyle ya da bu konudaki grafiksel şaheserleriyle bize sunuluyor. Fakat farklı bir düşüncele ile yapılan nadir oyunlar da var. Brütal Legend İnceleme yazımla değineceğim.

Brütal Legend da bunlardan bir tanesi. Rock, Hard Rock ya da Metal dinleyenlerin de yakından tanıdığı, Eddie Riggs de oyunda bazı durumlarda bize yol gösteriyor olacak. Diğer bir yandan da Motörhead’s den Lemmy Kilmister’da oyun içerisinde karakter olarak yer alıyor. Tabi daha dolu şeyler de mevcut. Ama en güzeli de oyunu ufak bir hikayeye bağlanmasına karşın, oyunda bolca müzik ve kafa sallama olayları var.

Brütal Legend İnceleme

Brütal Legend : İşte head-banger grubu.

Tabi grafikler olarak çok büyük bir beklenti içerisinde olmayın. Sebebi ise her şeyden önce oyunun ana teması müzik ve bunun üzerine bazı karakterleri kurtarmakla sorumluluk alan karakterimizin savaşma olayı.

Bu sebeple çok kötü olmamakla birlikte, oyundaki müziklerle güzel bir harman olmuş diyebiliriz ( Her ne kadar da Metal, Hard Rock ya da Rock ile de yakından ilgilenmiyor olsam da).

Oyunun yapımcısı olan Double Fine Productions’ın kurucusu olan Tim Schafer, zaten bu konuda kendi görüşü olarak bir müzik harmanında olan biraz da Rock dünyasına hitap eden oyun yaptıkları ve bu konudaki güzel geri dönüşlerin olduğunu da dile getiriyor. Tabi her ne kadar da firmalar, şirketler pazarlama dilini kullanarak satış yapma çabası içerisine girseler de, son sözü her zaman oyuncu söyler.

Brütal Legend İnceleme

Brütal Legend : Mitlerle dolu bir hikaye.

Tabi oyunda hikaye yok değil. Var fakat biraz karışık bir hikaye. Adeta bir grubu kurtarmak ya da şu Amerikan süper kahraman türündeki hikayelerden biri. Yani zaman geliyor bir grup kafa sallayan elemanları kurtarıyor ve grubunuza katıyorsunuz, diğer bir yandan da sadece o bölgeye ait olan önemli bir karakteri kurtarabiliyorsunuz. İlerleme kaydettiğinizde de iyi yeteneklere kavuşuyorsunuz diyebilirim. Hatta zaman gelecek oyundaki bazı durumlarda bile kendinizi gülmekten alıkoyamayacaksınız.

Farklı karakterler oyunda yardımımıza koşuyor olacak.

Farklı karakterler oyunda yardımımıza koşuyor olacak.

Güzel bir yapım olmuş açıkçası Brütal Legend. Tabi daha farklı olarak geliştirilebilirdi, hatta yuvarlak düzlem kullanılarak yapılan modelleme çeşidi de farklı bir durumda ele alınıp geliştirilebilirdi diye insanın aklına gelmiyor değil. Çünkü hemen hemen ana karakterlerin dışındaki diğer yan karakterler birbirlerine benziyor. Bu da tek düze hissi vermiyor değil oyuncuya. Fakat burada da bir durum var. Oyun sadece tek oyunculu mod ile gelmiyor. Yani çoklu oyunculu modu da mevcut fakat haritalarda şu sıralar oyuncu bulmak biraz zor gibi. Çünkü çıkış tarihi ile malum zaman bayağı geçtiği için de bunu doğal karşılamak gerekiyor.

hmm. Bu adam. Yoksa ??? Yoksa??! Tabiki Ozzy Osbourne!

Hmm. Bu adam. Yoksa ??? Yoksa??! Tabiki Ozzy Osbourne!

Her şeye rağmen eğer ki müziği stil olarak Rock olarak seviyorsanız, bence arşivinizde olması gereken nadir oyunlardan. Çok eskilere gidip baktığımda Amiga adlı ilk konsol denemelerindeki bir oyuna neredeyse çok benziyor. Yani 2D olarak o zamanlar popüler olsa da, bence arşivlik olarak kütüphanenizde bulunması gereken oyunlardandı. Neyse bence kaçırmadan alın derim.

 

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.