Resident Evil 2 Remake Header
Resident Evil 2 Remake Header

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A


Şimdi ilk buraya geldiğimizde kolunda göz olan canavarlar karşımıza çıkacak. Belirli bir mesafeyi korur ve güçlü bir silah ile saldırırsanız hızlıca öldürüp atlatabilirsiniz. Şimdi ilk canavarı öldürdükten sonra yolun sonundan sağdaki zemine çıkın, yerdeki yeşil mekanizma üzerinde “Tool”’ü kullanın ve kapının açılmasını sağlayın. İçeriye girin ve varilin üzerindeki pompalı tüfek mermisini alın. Asansörden yukarıya çıkın ve yerdeki zombiyi öldürün, masadaki “Roll Film”’i alın, kapının kilidini kaldırın, sağdaki tezgâhtan silah mermisini alın ve kapıdan dışarıya çıkın. Düz ilerleyip yolun sonundan sağa dönün ve şu “Swat” askerlerinin öldüğü yerden devam edip merdivenlerden inin. Zeminden suya atlayıp sola doğru ilerleyin ve demir parmaklıkları gördüğünüz yere yaklaşmadan çıkan zombileri öldürün.


Sonrasında ilerleyip demir parmaklıkların olduğu yerin solundaki aradan girin ve yine öncedeki biri bir mekanizma göreceksiniz, “Tool”’ü üzerinde kullanın, kapıyı açın. Kapıdan geçip merdivenlerden inin ve soldaki duvarda asılı olan anahtarı alın. Tam arkanızdaki demir merdivenlerden inin, düz devam edip cesedin yanındaki “Green Herb”’ü alın, arkanızı dönün ve zemine tırmanıp diğer yerden aşağıya inin. Düz ilerleyin ve yerde duran canavara ateş edip mesafenizi koruyarak öldürün. Biraz daha ilerleyin, ikinci canavar da karşımıza çıkıyor.

[wbcr_js_snippet id=”7418″ title=”Yandex GZT Mobil – Reklamı”]


Hallettikten sonra soldaki aradan girin ve duvarda duran magnum mermisini alıp geriye dönün, sola dönüp bu sefer üçüncü canavarı karşılayın. Onu da halledin ve devam edip zemine tırmanın, kapıdan girin. Mesafenizi korumanızı söylememin sebebi ise bir mesafeden sonra bu canavar suyun altından size yaklaşarak bir hareket yapıyor ve sizi yakaladığında zehirliyor. Malum bıçağınız olsa da olmasa da zehri aldığınızda “Blue Herb” kullanmanız şart. Yoksa zehir süre ile yayılarak sizi öldürebiliyor.

Sherry Birkin

Merdivenlerden çıkıp yolu takip edin ve sağdaki rafın üzerinde duran “Red Herb”’ü alın. Merdivenden inin, sola dönüp aradan ilerleyin ve sağdaki açık olan yerden girin. Duvardaki mekanizmadan soketi alın. Bu kraliçe soketi, şimdi mekanizma kapıyı kapatacak, sola dönüp devam edin ve yol sonuna gelmeden soldaki mekanizma üzerinde yine kraliçe soketini kullanın. Şimdi açılan kapıdan girin ve yolun sonunda sağdaki merdivenden çıkmadan havaya bakın, korkulukların üzerindeki zombiye ateş edip öldürün. Sonrasında merdivenlerden çıkın, arkanızı dönüp mekanizmadan kral soketini alın, soldaki açıklıktan inin.

[wbcr_js_snippet id=”7416″ title=”Yandex RTB Reklamı”]


Şimdi yine açık olan aradan düz ilerleyip yolun sonunda soldaki duvarda asılı duran panele kral soketini takın ve kapıyı açın. Sağdaki duvarda bulunan lav silahını alın, soldaki kapının kilidini kaldırarak kapıyı açın. Geri dönüp kral soketini panelden alın, sonra dönüp kraliçe soketini de diğer panelden alıp, soldaki aradan devam edin ve duvarda kraliçe soketini kullanın. Kapı açılacak ve girip soldaki duvarda panele kral soketini takıp, diğer taraftan dolaşın ve kraliçe soketini alıp kral soketini taktığımız yerden girin. Son olarak kral soketini de alıp buradan geriye, canavarları öldürdüğümüz sulak alana geri dönün.


Zeminden suya inin ve soldan devam edin. Bir sonraki zemine tırmanın ve diğer tarafından aşağıya inin. Canavar üzerinize gelmeye başladığında biraz geriye doğru kaçın ve sonrasında isabetli birkaç atış yapın pompalı tüfek ile. Sonra tekrar kalktığında ölüm vuruşlarıyla gebertin. Düz devam edin ve demir merdivenden çıkın, sağdan devam edip aradan geçin ve “Tool”’ü kullanarak kapıyı açın. Merdivenlerden çıkın, zombileri öldürdüğümüz yere geliyoruz. Sağdaki aradan da merdivenlerden çıkın ve sağdaki kapıdan dışarıya çıkın. Şimdi soketleri taktığımız, sandığın da olduğu yere geri gidelim ve sağdaki duvarda yer alan panelde orta kısma kraliçe soketini sol kısma ise kral soketini takalım.


Şimdi geriye dönüp üzerinde “Exit” yazan kapıya kadar ilerleyin ve kapıdan içeri girip merdivenlerden inin. Düz ilerleyip zeminden suya girin, sağdan devam edip ilerleyin. Sağdaki zemine tırmanın ve asansörü kullanarak çıkın. Düz ilerleyip soldaki aradan platformu geçin, karşınızdaki kapıyı anahtar ile açın. Masanın üzerinde duran “Gunpowder” ile “Ink Ribbon”’u alın. Geriye dönüp platformun başına kadar gelin ve soldaki duvarın üzerinde bulunan kale soketini alın. Platform yukarıya çıkacak, şimdi arkanızı dönüp soldaki kapı üzerinde anahtarı kullanıp açın. Anahtar artık işimize yaramayacağı için “Discard” edebilirsiniz envanterinizden.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.