Resident Evil 2 Remake Header
Resident Evil 2 Remake Header

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Köpekler farklı bir hal almış durumda.

Masanın üzerinde duran “Electronic Gadget”’ı alın, soldaki kapının kilidini kaldırın ve soldaki sandalyeler üzerindeki “Flashbang”’i alın. Kilidini açtığınız kapıdan çıkın ve “West Office” yazan kapıdan girin. Soldaki masaya uzanmış olan zombiyi öldürün. Sonrasında msadaki “Gunpowder” ile yazıyı alın ve ufak ofisin kapı girişinde durun. Yerdeki zombiyi öldürün ve sağdaki kasaya yönelin. Kasayı şu şekilde açın; “9 birim sol, 15 birim sağ, 7 birim sol”.

[wbcr_js_snippet id=”7418″ title=”Yandex GZT Mobil – Reklamı”]


Kasadan envanterimizi genişleten bir çanta alıyoruz. Şimdi geriye dönüp sağdan devam ediyoruz ve zemini kanlı olan merdiveni çıkıp sağdaki kapı üzerinde anahtarı kullanıyoruz. Kapı açıldı ama çıkmadan önce yapmamız gereken 2 iş var. Envanterinizden anahtarı “Discard” edin ve yer açın. Sonrasında geri dönüp biraz geniş olan masanın üzerindeki yazıyı alın, iki adet kilit mekanizması var. Bu kilitleri soldaki ilk olmak üzere “NED” ve sağdaki için ise “MRG” olacak şekilde şifreleri girin ve kilitleri açın. Açılan masa sürgüsünde ise “High,Capacity Mag. (Matilda)” eşyasını göreceksiniz. “Matilda” olan silahınız ile “Combine” edin.

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Canavarlaşmış insan William Birkin!

Bu sizin silahınızın mermi kapasitesini yükseltiyor olacaktır. Şimdi geri dönüp “West Office” yazan kapıdan çıkmadan önce ufak ofisin karşısında duran masadaki yazıyı alın. Dışarı çıkıp tam karşıdaki demir kapıdan girin. Düz devam edip aradan geçin ve “Weapon Locker” yazan mekanizma üzerinde envanterinizdeki “Key Card”’ı kullanın. Gerekli aksiyon tuşuna bastığınızda ise dolap açılacak ve “W-870” ile pompalı tüfek fişeklerine ulaşabiliyor olacağız. Geriye dönüp kapıdan çıkmadan sağdaki mekanizmaya yönelin ve envanterinizdeki “Spare Part” eşyasının üzerinde kullanın. Burada iki adet kayıp tuş var, tavsiyem 2 numaralı tuş üzerine koymanız.

[wbcr_js_snippet id=”7416″ title=”Yandex RTB Reklamı”]

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Lickers

208 üzerinde pompalı tüfek mermisi, 102 üzerinde “Gunpowder”, 103 üzerinde bıçak, 106 üzerinde “Roll film” ve 109 üzerinde ise silah mermisi var. Açabildiklerinizi açın ve ekipmanları toparlayın. Buradan da çıkıp aldığımız kamera filmini banyo ettirmek için kayıt odasının yolunu tutuyoruz. Yani çıktığımız demir kapıdan sola dönüp düz devam ediyor, merdivenlere çıkmadan sağdaki aradan buraya ulaşıyoruz. Filmi banyo ettirdikten sonra geri dönüp merdivenlerden 1 kat yukarıya çıkıyoruz ve “2F” yazan yerden sola girip sağdaki kapıdan giriyoruz.


Solda buhar üfleyen borular var, bu boru üzerinde “Round Handle”’ı kullanıyoruz. Zombiyi öldürüp soldaki kabinlerden “Gunpowder”’ı alın. Tahta kapıdan çıkın. Şimdi tavsiyeme kulak verin. “Lickers”’lar kör ama bir yarasadan daha hassas ses algılama yetenekleri var. O sebeple tavsiyem koşmadan, yavaşça hareket ederseniz yanlarından sıyrılarak geçebilirsiniz, ya da ateş ettikten sonra koşmazsanız sizi bulamazlar. Ama tutup da silah ile değil de pompalı tüfek ile saldırmanızdır.

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Ada Wong ve Leon S. Kennedy


Aksi halde yaşamanız uzun sürmez. Lickers’ı 3 pompalı isabetli atış sonrası mezara gönderin, ya da hiç koşmadan devam edip soldaki ilk kapıdan içeriye girin. Sola dönüp ofise girin ve masaüstündeki “Battery”’i “Electronic Gadget” ile “Combine” edin. Şimdi elimizde “Detonator” olacak. Etrafı gezin, bilgisayara ve bilgisayar kasasına şimdi bulaşmayın. Sonrasında “Red Herb”, “High Gun Powder” ve diğer birkaç eşyayı alın. Dışarıya çıkıp soldaki yoldan devam edin ve yolun sonundaki kapının kilidini açıp içeriye girin.


Karşımızda boynuzlu at heykeli olacak. Onun da şifresini şöyle sıralayın “Balık – Akrep – Kova”. “Unicorn Medallion”’u alın ve soldaki kapıdan girin. Şimdi devam edip merdivenlerden yukarıya çıkın ve soldaki aradan devam edip kapıdan dışarıya çıkın. Yolun sonundan sola dönüp “C4”’ün olduğu duvar üzerinde “Detonator”’u kullanın. İkinci defa aksiyon tuşuna bastığınızda hemen hızlıca geriye koşup bir yere saklanın. Patlamadan sonra açılan yarıktan içeriye girin ve soldaki kadın heykeli üzerinde bir şifre daha gireceksiniz. Gireceğiniz şifre ise; “Kadın – Oklu Yay – Yılan” olmalı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.