Resident Evil 2 Remake Header
Resident Evil 2 Remake Header

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Oyunda en çok arayacağınız şey tabanca mermileri

Şimdi kutu içinden bir klavye tuşuna benzer eşya çıktı. Bunu saklayacağız, ileride lazım olacak. Şimdi soldaki kabin dolaplarının sağındaki üzerinde bir şifreli kilit olacak. Ona yaklaşıp kilidin şifresine “CAP” yazın ve kilidi açın. İçinden yine pompalı tüfek fişeği çıkacak alın. Soldaki dolabı açmayın. İçinde zombie var, boşuna mermi harcamayın.

[wbcr_js_snippet id=”7418″ title=”Yandex GZT Mobil – Reklamı”]


Şimdi buradan geriye dönüp merdivenlere gelin ve bir üst kata daha çıkın, soldaki kutuların üzerinde duran silah mermisini alın, düz devam edin ve karşınıza bir kabin dolabı daha gelecek, bu da kilitli ve kilide şunu girin “DCM”. Sonrasında çıkan magnum mermisini alın. Sağdaki yıkık alandan girin ve masadaki anahtarı alın. Soldaki kapıdan devam edip düz ilerleyin, sonrasında “Lickers” ile ufak bir göz teması olacak, umursamayıp devam edin. Koridorun solundaki kapıdan girip, yerdeki “Wooden Boards”’u alın. Sonrasında soldan devam edin ve sağdaki kolunun önünde metal kafesle kapatılmış kolunun önünde duran masadaki yazıyı alın, arkanızı dönüp duvardaki sarı bantla yapışturulmış “C4” patlayıcıyı aklınıza not edin.

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Oyunda bulmacalar sizi çok zorlamıyor


Geri dönüp sağdan devam edin ve rafın önündeki kapıdan kütüphaneye geçin. Marvin Branagh bize önemli bir bilgi bulduğunu söylüyor. Sonrasında merdivenden aşağıya inmeden birkaç el yerdeki zombiye edin, yere düştükten sonra aşağı inin. Diğer tarafa doğru hızlıca ilerleyin, adeta bir daire çizer gibi odada koşarsanız zombileri diğer tarafa çekmiş olursunuz. Şimdi yerde yatan 2 polis cesedi var, birinde şapka olacak işte o şapkalı olanın önündeki bıçağı alın. İsterseniz zombilerin hepsini öldürürsünüz, isterseniz mermileri saklarsınız, yerde oturun ve sağında kapı bulunan zombiyi iyi hatırlayın, bu kapıyı aldığımız anahtarla açacağız ama öncesinde yine sağdaki masada duran “Red Book”’u almamız gerekiyor. Sonrasında zombileri de öldürdü iseniz şimdi kapıyı anahtarla açıp dışarı çıkabilir, Marvin’in yanına gidebilirsiniz.

[wbcr_js_snippet id=”7416″ title=”Yandex RTB Reklamı”]


Sinematikten sonra ise sağdaki aradan merdivenleri çıkın ve sağa dönüp düz devam edin. Soldaki kapıdan girin. Masadaki “Green Herb”’ü alın, resepsiyon masasındaki yazıyı alın ve masanın diğer tarafından dolaştığınızda yerdeki kasayı göreceksiniz. Kasayı şöyle açın; “6 birim sol, 2 birim sağ, 11 birim sol”. İçinden “Muzzle Brake (Matilda)” silah parçası çıkacak. Hemen silahınız ile “Combine” edin. Sonra diğer yere geçip kapı üzerinde anahtarı kullanın ve kapıyı açıp dışarı çıkın.


Sola dönüp biraz ilerleyin ve sağdaki kapıdan girin. Şimdi masadaki kartı alın, sağdaki heykelin sağındaki masada duran kolunu (Statue’s Left Arm) “Red Book” ile “Combine” edin. Sonrasında heykelin üzerinde kolu kullanın ve size bir “Scepter” yani asa verecek. Asayı envanterinizde görüntüleyin ve “Examine” edip ortasındaki tuşu aksiyon düğmesi ile aktif edin. Asa şimdi kırmızı bir mücevhere dönüşmüş olmalı. Geriye dönüp saldanyenin üzerindeki “Raccoon Magazine”’ı alın ve soldaki kapıdan çıkın. Sağda yerde duran “Wooden Boards”’ı alın.


Geriye dönüp yolun sonuna kadar ilerleyin. Helikopter çarptıktan sonra karşınıza gelen kapının sağındaki (eğer envanterinizde yeriniz var ise) “Green Herb”’ü alın. Demir kapıdan çıkın ve aşağıya inin. Araya sinematik girecek ve Claire ile karşılaşıyoruz. Tabi bu sırada helikopter alev almaya başlayacak ve bir patlama olacak.

Ufak gevezelikten sonra hızlıca aksiyon alması gerekecek Claire’in. Sinematikten sonra ise solda demir tellerin diğer kısmındaki zombileri es geçin, öldürmenize gerek yok, arkanızdaki varillerin üzerindeki mermileri alın. Sola dönüp çöp kutusunun üzerinde duran “Cutting Tool”’u alın. Sonrasında soldaki kapı üzerinde bu aleti kullanıp açmamız gerekecek.

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo A
Resident Evil 2 Remake : Zombiler.

Şimdi sağdaki kapıdan girmeden düz devam edin ve soldaki cam üzerinde “Wooden Boards”’lardan birini kullanıp kapatın. Sonrasında geriye dönüp soldaki kapı üzerinde yine “Cutting Tools”’ü kullanın ve içeriye girin. Hızlıca camın önüne gelip diğer “Wooden Boards”’u kullanın ve geriye dönüp zombileri teker teker halledin. Yeterli merminiz yok ise masa üstünde bulunan “Flashbang”’i kullanarak da onlardan hızlıca sıyrılabilirsiniz. Masanın diğer ucunda bulunan sigortayı alın. Ufak ofise girerek “Round Handle”’ı masanın üzerinden alabilirsiniz.


Geriye dönüp kapıya kitalpar ile dayalı olan sandalyeyi indirin, zombi üzerinize gelecek bir tur attırıp ondan uzaklaşın ve kırmızı çiftli büyük kapıdan çıkıp karşıdaki sigorta kutusunda sigortayı kullanın ve kapıyı açın. Şimdi yine karakolun ana salonuna geldik. Hızlıca sandığa ulaşın ve kırmızı mücevheri bırakın. Sonrasında solunuzdaki yerden devam edip, bıçak ile kutuyu açıp kepenkleri kaldırdığımız kapıdan girin ve yolun devamındaki kapıdan da ilerleyin. Şimdi hiç durmadan koşup yol sonundaki sağda bulunan büyük çiftli kırmızı kapıdan girin ve devam edip karşıdaki tahta tekli kapı üzerinde “Cutting Tool”’ü kullanın. Envanterinizi açıp “Cutting Tool”’ü “Discard” edebilirsiniz. Yani şu saatten sonra işimize yaramayacağını söylemeliyim.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.