Resident Evil 2 Remake Header
Resident Evil 2 Remake Header

Resident Evil 2 Remake – Leon Senaryo B

Resident Evil 2 Remake - Leon Senaryo B
Resident Evil 2 Remake - Leon Senaryo B

Resident Evil 2 Remake - Leon Senaryo B
Resident Evil 2 Remake : Ada Wong ve Leon S. Kennedy

Otoparka geldiğinizde bir sinematik girecek araya ve yine sahneye Ada Wong giriyor. Sonrasında otopark otomatında kartı kullanın ve kapının açılmasını sağlayın. Zaten devamında Ada’yı takip edeceğiz, Kendo Gun Shop’a geldiğimizde ise etrafı iyice araştırın, sonrasında çünkü sinematik girecek ve devam etmemiz gerekecek. Dükkân sahibi bize silah doğrultacak ve araya giren sinematikten sonra ise Ada’yı takip etmeye devam edeceğiz. İlerlediğimizde sandık olan bir alana geleceğiz ve tavsiyem, yanınıza enerji almanız, merak etmeyin sıradaki canavarımız sizin sıkacağınız mermiler ile değil tek bir mermi ile ölebilecek cinsten. Fakat kaçış konusunda iyi hareket etmeniz gerekecek. Bu arada büyük timsah ile karşılaşmadan önce geçeceğiniz yollardaki mühimmat ve enerjileri almayı unutmayın. Neyse gelelim biz şu timsah olayına. Şimdi koşarken önce ekranın size olan tarafından sola, kutuları ve çöpleri geçtikten sonra da sağına doğru yaklaşın ki timsah sizi kapamasın. Son olarak Leon bir eşikten kayacak ve timsah ağzına geçirdiğinde boruyu sizde bir el ateş ederek havaya uçurmalısınız. Sonrasında ise, etrafa bakının, el bombasını alın ve Ada’nın yukarıdan size merdiveni indirmesini bekleyin. Merdivenden çıkın ve Ada’nın yanına gelin.

[wbcr_js_snippet id=”7418″ title=”Yandex GZT Mobil – Reklamı”]

Canavarlaşmış insan William Birkin!

Şimdi asansör ile aşağıya iniyoruz, devam edip daktilonun olduğu yere kadar ilerliyoruz. Sonrasında ise Anette Birkin ile karşılaştığımız sinematik araya giriyor. Şimdi kontrol Ada ile bizde. Düz devam edip merdivenden çıkmayı deneyin. Araya giren sahneden sonra “EMF Visualizer” adlı silahı alacağız. Yapmamız gereken ise gerekli aksiyon tuşları ile önce vantilatöre enerjinin gelmesini sağlamak ve sonrasında vantilatörün hızlıca dönüp patlamasına yol açmak. Bu bizim yolumuzu da açacak. Önce sağdaki güç ünitesini aktif hale getirin, sonrasında vantilatörün ortasına silahı tutup patlamasını sağlayın. Patladıktan sonra merdivenden çıkın ve ilerleyin, yolun sonundakini ise önce sağdaki güç ünitesini aktif hale getirin, sonra vantilatörü halledin ve soldaki mandalı da devreye sokarak kapının açılmasını sağlayın. Aşağıya inip zombinin işini bitirin. Masanın üzerinde duran “Sept. Inspection (Week 1)” yazısını okuyun, kapıdan çıkın ve yolun sonundaki varillerin üzerinde duran “Handgun Ammo”’yu alın. Sağdaki merdivenlerden aşağıya inin. Gelen zombileri halledin ve kırmızı konteynırın solundaki aradan devam edip yolun sonundaki tahta kutunun üzerindeki mermi ve bombayı alın. Geriye dönüp sağdaki korkulukların olduğu yerde durup “EMF” silahını kullanın ve gücü aktif hale getirin. Şimdi geldiğiniz yerden geriye dönüp asansöre binin ve çıkın. Sağdan devam edip kapıdan girin. Annette’i göreceksiniz, neyse hızlıca “EMF” silahını hazırda tutun ve kırmızı ışık yanan mekanizmaya geldiğinizde sağdaki duvarı hızlıca tarayın, solda üstteki mandalı da tarayın ve kırmızı ışık yanan mekanizmadaki kolu indirip kapıyı açın. Arkanızda Mr. X olacak o yüzden hızlı olmalısınız. Kapıdan geçtikten sonra tekrar mandalı taratıp bu sefer vantilatöre enerji gitmesini sağlayın. Son olarak da vantilatörü havaya uçurup aşağıya inin.

[wbcr_js_snippet id=”7416″ title=”Yandex RTB Reklamı”]

Claire

Sağdan devam edip merdivenlerden çıkın ve sağdaki kutunun üzerinden “Ink Ribbon”’u alın, daktiloda kullanın. Çünkü bu kısım sizi biraz zorlayacak. Karşınıza gelen platformun merdivenlerini çıkın ve soldaki masada duran “Sept. Inspection (Week 2)” yazısını okuyun, sağdaki mekanizmanın kolunu indirin. Aşağıdaki mekanizmanın kapısı açılacak, sonrasında ise inip içerisindeki yerde duran cesetten “ID Wristband”’ı almamız lazım. Aldıktan sonra sürpriz! Hızlıca sola dönüp enerji kutusunu aktif hale getirin, sağa dönüp soldaki ilk mekanizmayı patlatın, sonra yine sola dönüp mandalı değiştirin ve sağa dönüp sağdaki sonda olan mekanizmayı patlatın, sağa dönüp bu sefer mandalın yönünü değiştirin ve son olarak sola dönüp ortadaki mekanizmayı patlatıp kapıyı açın dışarıya çıkın. Bu arada toplamda 20 saniye gibi bir sürede bitirmeniz gerekecek, aksi halde ölürsünüz!

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.