Bulut Bilişim Nedir? Türleri ve Avantajları

Firmaların operasyonlarında ve işleyişinde bel kemiğine dönüşen bulut bilişim nedir ve nasıl avantajlar sunuyor?

Read more

Samsung Galaxy S23 Ultra e-Devlet’te ortaya çıktı!

Galaxy S23 Ultra, SM-S918B/DS model numarasıyla e-Devlet IMEI veri tabanında ortaya çıktı. İşte ayrıntılar!

Read more

Apple’a yeni suçlama: iPhone sahipleri ödeme alabilir

Apple, verilerini topladığı gerekçesiyle iPhone kullanıcılarına ödeme yapabilir. Apple’a 5 milyon dolar ceza kesileceği düşünülüyor.

Read more

Türkiye’nin En Hızlı İnternet Servis Sağlayıcıları [Güncel]

Speedtest, 2022 sonu itibarıyla Türkiye’nin en yüksek internet hız ortalamasına sahip servis sağlayıcıları açıkladı. Turkcell’in mobil internette, TurkNet’in sabit internette en hızlı hizmeti sundukları görülüyor.

Read more

Microsoft, İşletmelerin Az Kaynakla Fazla İş Yapmasını Sağlayan Viva Sales’i Duyurdu

Satış ekiplerinin satışa odaklanmasına yardımcı olan ve manuel veri girişi için harcanan zamanı ortadan kaldıran Viva Sales, Microsoft 365 ve Teams genelinde otomatik olarak içgörüler yakalamak için yapay zekadan yararlanıyor. Bu sayede saha satış …

Read more

Twitter, 235 Milyon Kullanıcının Verisini Kaptırdı

Yaklaşık 235 milyon kullanıcının bilgilerini içeren bir Twitter veri tabanı bir çevrimiçi hacker forumunda sızdırıldı. Cybernews‘e göre sızıntı; kullanıcıların adlarını, e-posta adreslerini, Twitter kısa adlarını, takipçi sayılarını ve hesap …

Read more

Clearview AI’ın Yüz Tanıma Teknolojisi Patent Alıyor

Sosyal medya platformlarından FBI gibi kolluk kuvvetlerine yüz yanıma teknolojileri sağlayan ABD merkezli şirket Clearview AI, son zamanlarda insanların rızası olmadığı hâlde veri topladığı gerekçesiyle eleştiri altındaydı. Avustralya, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler de veri gizliliği yasalarını işaret ederek teknoloji ile ilgili uyarılarda bulunuyordu.

Read more