Google, Tehlikede Olan Android Telefonlarını Açıkladı

Google, başta Samsung ve Vivo olmak üzere işlemcilerdeki bir güvenlik açığı sebebiyle tehlike arz eden telefon modellerini açıkladı. Söz konusu açıkların kapatılması için telefon üreticilerinin yazılım güncellemesi yayınlaması bekleniyor.

Read more

Popüler Samsung Telefonlarda Kritik Güvenlik Açığı!

Google’ın siber güvenlik uzmanları, Samsung’un en popüler akıllı telefonlarında kritik güvenlik açıkları tespit etti. Hangi modellerin etkilendiğini ve ne yapılması gerektiğini anlatıyoruz.

Read more

WhatsApp, Mesajları Paylaşmadığı İçin Yasaklanabilir

Bildiğiniz gibi WhatsApp, tüm mesajlaşmalar için ‘uçtan uca şifreleme’ özelliği sunuyor ve bu sayede mesajların gönderici ve alıcı hariç herhangi bir kişi tarafından okunamamasını sağlıyor. Ancak bu özellik, ülkelerin siber güvenlik yasaları nedeniyle uygulamanın başını derde sokabilecek gibi görünüyor.

Read more

Milyarlarca Cihazı Etkileyebilecek TPM 2.0 Güvenlik Açıkları Keşfedildi

Siber güvenlik şirketi Quarkslab, TPM 2.0 kütüphanesinde iki yeni güvenlik açığı keşfetti. Her iki kusurun da geniş çaplı zararlara yol açabilecek potansiyeli olduğu belirtiliyor, bu nedenle uzmanlar endişeli. Bahsi geçen kusurlar CVE-2023-1017 ve …

Read more

ChatGPT Siber Güvenliği Nasıl Etkileyecek?

Kaspersky, ChatGPT’nin kullanımının yaygınlaşmasının siber güvenliğin yerleşik kurallarını nasıl değiştirebileceğini araştırıyor. OpenAI’nin bugüne kadarki en güçlü AI modellerinden biri olan ChatGPT3’ü piyasaya sürmesiyle birlikte araştırmalara hız …

Read more