Oppo ve Vivo satışlarında büyük yükseliş!

Android telefonların 2023 pazar payları ortaya çıktı. Samsung düşüşteyken, Oppo ve Vivo pazar payı verilerini yükseltmiş durumda.

Read more

7 Yıl Güncelleme Alan Android Telefon: Fairphone 2!

Fairphone’un 2015 yılında piyasaya sürdüğü “Fairphone 2” isimli telefon, tam 7 yıl boyunca güncelleme aldı. Bu özelliği ile Android kullanıcılarının ‘güncelleme’ şikayetinin sona erdirilebileceğini gösteren telefon, artık güncellenmek teknik olarak mümkün olmadığı için yeni güncelleme alamayacak.

Read more

Xiaomi Mi 11 ve 11 Ultra için MIUI 14 yayınlandı!

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Ultra için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi paylaşıldı. Peki yeni MIUI neler sunuyor? İşte detaylar.

Read more

Z Kuşağı Apple’ı Android’den Çok Daha Fazla Tercih Ediyor

Z kuşağının, Android’den çok iPhone ürünlerini tercih ettiği ortaya çıktı. Ayrıca gençlerin, Apple’a sahip olmama endişesinden dolayı Apple ürünleri aldığı da görüldü.

Read more

Android 14, Eski Uygulama Kurulumlarını Engelleyebilir

Google, Android 14 ile eski uygulamaların yeni işletim sistemlerinde çalışmasını büyük ihtimalle zorlaştıracak. Konuyla ilgili olarak 9to5Google bazı kod değişiklikleri buldu ve bu değişikliklere bağlı olarak Android 14 eski Android sürümlerinde …

Read more

Google, Yeni Özellikleri Eski Android Sürümlerine Getirmek İstiyor

Google, Android mobil işletim sisteminin sonraki sürümlerine eklenen bazı özellikleri alıp işletim sisteminin eski sürümlerini çalıştıran cihazlarda da sunmak istiyor. Android Developers web sitesindeki bir blog gönderisinde şirket, geliştiricilerin …

Read more